BK MLADÁ BOLESLAV

Informace o změnách v kádru A týmu BK Mladá Boleslav

1. 5. 2021
Autor: Klub
M l. B o l. – Je to už tradice. Nejen „papírová“, kdy se bere v potaz trvání smluv, ale také čistě fanouškovská, kdy se příznivci jednotlivých klubů už od rána vrhají na webové stránky a sociální sítě, aby zjistili, co nového jejich tým čeká. První květen zkrátka a dobře není pro příznivce ledního hokeje svátkem práce, nýbrž svátkem novinek a změn. A tady jsou ty mladoboleslavské.

Úvodní slovo sportovního ředitele Radima Vrbaty

"Sportovně nás, stejně jako ostatní kluby, čeká velice náročná sezona a to na více frontách, neboť příští ročník bude sestupový a to jak v extralize, tak také v juniorské a dorostenecké soutěži. Provázanost A týmu a mládeže je pro nás klíčová, a proto věříme, že kroky, které jsme doposud dělali, a které ještě dělat budeme, nám dají šanci navázat na předchozí sezonu a posunou nás na další úroveň.

Co se týče konkrétně A týmu, tak i s ohledem na účast v Lize mistrů, ve které si přejeme také uspět, chceme po „covidovém“ roce opět držet širší kádr, vytvořit v týmu zdravou vnitřní konkurenci, zkvalitnit některé posty, dál zapracovávat hráče z Akademie a opět se pokusit posunout výkony jak jednotlivých hráčů, tak i celkově týmu."

Odchody

Začneme postupně a to tím, že oznámíme, kdo již dres Bruslařského klubu oblékat nebude:

Jedná se o brankáře, dva obránce a dva útočníky, jmenovitě o Marka Schwarze, Ondřeje Dlapu, Karla Klikorku, Davida Ciencialu a Joonu Jääskeläinena.

Hostování skončilo obránci Conoru Allenovi, který přišel z Českých Budějovic výměnou za Brandona Aldersona. Ten už se do Mladé Boleslavi rovněž nevrátí.

Všem zmíněným v klubu skončila smlouva a nedošlo k dohodě o smlouvě nové. Všem těmto hráčům děkujeme za veškerou práci, kterou v našich barvách odvedli, a na další hokejové cestě jim přejeme mnoho úspěchů.

Nové smlouvy či uplatněné opce

A teď se dostáváme k tomu, kdo naopak v Bruslařském klubu působit bude. Ke klíčové události došlo už v polovině ledna, kdy nové smlouvy podepsali trenéři Radim Rulík a Pavel Patera.

Na začátku března jsme zveřejnili informace o prodloužení spolupráce rovnou s šesticí hráčů – brankářem Gašperem Krošeljem, obránci Davidem Bernadem, Mitchellem Fillmanem a Petrem Šidlíkem a útočníky Marisem Bičevskisem a Janem Stránským.

A přesně posledního března spatřila světlo světa další zásadní informace – nová smlouva kapitána Martina Ševce a dvou útočníků v podobě Valentina Claireauxe a Jakuba Kotaly.

Nově informujeme o prodloužení spolupráce s Oscarem Flynnem.

Nové smlouvy a noví hráči v A týmu BK Mladá Boleslav

Následující jména jsou zařazena abecedně:

Dufek Jan

Čtyřiadvacetiletý útočník je rodákem z Brna, kde také dělal první hokejové krůčky. V poměrně raném věku odešel zkusit štěstí do zámoří, v osmnácti letech si odkroutil jednu sezonu v kanadské juniorské soutěži. Po návratu do Čech se domů nevrátil, místo toho zamířil na sever a postupně prošel celky Litvínova, Mostu, Ústí nad Labem a Kadaně. Poslední tři sezony hrál za Zlín, odkud si příležitostně odskakoval do Poruby.

Jan Dufek byl častou volbou trenérů mládežnických reprezentačních výběrů a oblékl už i národní barvy českého A týmu.

V. Nedorost o Janu Dufkovi: „Honza je dalším mladým útočníkem s potenciálem, je to velice dobrý bruslař. Věříme, že perfektně zapadne do našeho systému, naváže na předloňskou sezonu a udělá další krok ve své kariéře.“

Eberle Jan

Jednatřicetiletý útočník Jan Eberle je z letošních posil k prvnímu květnu tím nejstarším a nejzkušenějším. Narodil se u našich středočeských sousedů, tedy v Kladně.

Odtud odešel až relativně pozdě, poprvé se přesouval teprve ve svých šestadvaceti letech a to do Olomouce, kde strávil následující tři sezony.

Stejně dlouhé období poté oblékal dres Plzně, odkud nyní přichází právě do Mladé Boleslavi.

V. Nedorost o Janu Eberlem: „Jedná se o velice zkušeného útočníka, který dlouhodobě prokazuje svou kvalitu. Jsme přesvědčení, že v roli, do které ho bereme (defenzíva a oslabení), jeho pracovitost a bojovnost – to vše bude důležitým článkem našeho týmu.“

Jánošík Adam

Osmadvacetiletý obránce Adam Jánošík je rodák Spišské Nové Vsi na Slovensku, kde také s hokejem začínal. V poměrně raném věku si ale jeho i jeho bratra Filipa vyhlédl Liberec, a tak se oba sourozenci stěhovali do Podještědí. Na severu Čech se rozkoukal natolik dobře, že si jej v draftu vyhlédl tým NHL Tampa Bay a tři roky odehrál v kanadské juniorské soutěži.

Po návratu znovu zářil v dresu Liberce, v sezoně 2018/2019 se vrátil na rodné Slovensko a v barvách Bratislavy si zahrál KHL. O ročník později vystřídal týmy Litvínova a Plzně a ten uplynulý potom strávil ve švédském Oskarshamnu.

V. Nedorost o Adamu Jánošíkovi: „O Adama velice stojíme už několik let. Je to vynikající, charakterní obránce, který nebude mít problém zapadnout do kabiny. Adam je v nejlepších hokejových letech a jeho komplexnost a tvrdost je to, co jsme hledali.“

Kelemen Miloš

Jméno Miloše Kelemena většině nejspíš nic neřekne, jedná se o další pokus Bruslařů zalovit ve slovenských vodách. Tomuto útočníkovi je teprve jednadvacet a narodil se ve Zvolenu, kde také až doposud působil. Mladá Boleslav tak bude jeho nejen první českou, ale také zahraniční a „mimodomovní“ zkušeností. Kelemen loni zažil průlomovou sezonu, v dresu Zvolenu si ve 45 zápasech připsal 19 gólů a stejný počet asistencí.

Dvakrát oblékl národní barvy Slovenska v týmu do 20 let.

V. Nedorost o Miloši Kelemenovi: „Miloš prožil průlomovou sezonu ve slovenském Zvolenu. Jedná se o mladého a dobře bruslícího útočníka, který má v našich očích hodně potenciálu ještě se zlepšovat.“

Košarišťan Andrej

Sedmadvacetiletý slovenský brankář strávil drtivou část své kariéry ve své rodné zemi, kde postupně prošel hned několika kluby – Žilinou, Trnavou, Bánskou Bystricou, Liptovským Mikulášem, Novými Zámky či Košicemi.

Do České republiky se přesunul teprve loni, sezonu strávil v dresu kladenských Rytířů, kterým pomohl zpátky do extraligy.

V posledních dvou letech oblékl i dres národního týmu.

V. Nedorost o Andreji Košarišťanovi: „Andrej odchytal první sezonu v tuzemsku v první lize, pomohl Kladnu k postupu do extraligy. Měl by doplnit naši silnou brankářskou dvojici a poprat se o svoje místo.“

Pýcha Pavel

Pětadvacetiletý obránce Pavel Pýcha je rodák z Českých Budějovic, odkud ale poměrně brzy zamířil „přes plot“ k našim rakouským sousedům a pět let své hokejové dovednosti piloval v Salcburku. Když se vracel domů, patřily jeho myšlenky opět Českým Budějovicím, se kterými prošel prvoligové časy a zažil i postup do extraligy.

Českou nejvyšší soutěž hrál v loňském ročníku poprvé a vůbec ne špatně – zaznamenal 10 branek a 16 asistencí.

V. Nedorost o Pavlu Pýchovi: „Pavel je výborný hráč do přesilovek s výtečnou rozehrávkou. Jsme moc rádi, že si vybral nabídku a vizi našeho klubu. Jde o velice talentovaného obránce, který se zlepšuje každým rokem a my věříme, že tak bude činit i nadále, a že dodá naší obraně element, který nám chyběl.“


Aktuální soupiska BK Mladá Boleslav

Brankáři: Košarišťan Andrej, Krošelj Gašper, Růžička Jan, Šatný Oliver

Obránci: Bernad David, Fillman Mitchell, Hrbas Marek, Jánošík Adam, Jasečko Sebastian (JUN), Křepelka Karel (JUN), Moravec David (JUN), Pláněk Martin, Pýcha Pavel, Ševc Martin, Šidlík Petr, Vacík Dominik (JUN)

Útočníci: Bičevskis Maris, Claireaux Valentin, Dufek Jan, Eberle Jan, Flynn Oscar, Grim Jan, Kelemen Miloš, Kotala Jakub, Kousal Pavel, Lunter Mário, Najman Ondřej, Polák Vojtěch (JUN), Půček Jan (JUN), Stránský Jan, Strnad Jakub, Szturc Gabriel (JUN), Šťastný David, Závora Jan (JUN), Zbořil Adam

Na letní přípravu nastoupí hráči A týmu BK Mladá Boleslav v pondělí 24. května 2021.