BK MLADA BOLESLAV
31. 3. 2021 | Klub

Další trojice nových smluv, Bruslaři zůstanou kapitán Ševc, Claireaux a Kotala

M l. B o l. – Vedení BK Mladá Boleslav podepsalo po nedávném oznámení další nové smlouvy, tentokrát s trojicí stávajících hráčů. Jedná se o velezkušeného kapitána Martina Ševce, zahraniční posilu, která se osvědčila, Valentina Claireauxe a nadějného forvarda Jakuba Kotalu.

Za zásadní lze považovat pokračování Martina Ševce. Byť letos v září už čtyřicátník, obránce a kapitán Bruslařů stále patří za to nejlepší, co česká extraliga nabízí a vzhlíží k němu i sami hráči. „O pokračování Martina v našem klubu jsme moc stáli,“ říká sportovní ředitel Václav Nedorost. „Jeho přínos na ledě je stále obrovský, ale snad ještě důležitější je jeho vliv a působení v kabině a také předávání zkušeností našemu relativně mladému týmu,“ dodává.

Francouz Valentin Claireaux s neuvadajícím úsměvem na rtech bude v Mladé Boleslavi rovněž pokračovat. „Val u nás prokázal vzrůstající formu. Má skvělé bruslení i solidní hru na vhazování, což je něco, co jsme hledali a potřebovali. Obě strany stály o pokračování, dohodli jsme se rychle,“ říká Nedorost.

Jakub Kotala se „vybarvoval“ v průběhu sezony a i on si svými výkony řekl o novou smlouvu. „Kubova výkonnost průběžně roste,“ pochvaluje si Václav Nedorost. „Po odchodu Radima Zohorny si vybojoval místo v základní sestavě a prokázal, že má extraligové kvality. Těšíme se, že se v našem klubu bude v dalších sezonách i nadále zlepšovat.“

Další články

Aktuality

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.