BK MLADÁ BOLESLAV

Archiv aktualit

2. 2. 2023

Mládežníci v reprezentaci

Výčet reprezentantů zahájíme u výběru české šestnáctky, kterou čeká domácí turnaj v Novém Jičíně a Kopřivnici. Součástí týmu bude dorostenec Jakub Lev, mezi náhradníky figurují Jakub Kristek a Rostislav Šilhavý. Do výběru U17 se vešel Adam Martin Hlinský, mezi náhradníky čekají na šanci Břetislav Vystrčil a Patrik Král. Osmnáctka na poslední turnaj před vrcholem sezóny bere také dva Bruslaře, Vojtěcha Hradce a Vojtěcha Vochvesta. Nejstarší kategorie U20 po juniorském šampionátu začíná skládat nové mužstvo pro další pokračování reprezentační sezóny. Jeho součástí bude také Marek Vlasák, jehož mezi náhradníky doplnili Vojtěch Polák, Vojtěch Malínek a Šimon Němec. Držíme palce a ať se vám daří!

31. 1. 2023

Jednotný čas posledních kol

V souladu se Soutěžním a disciplinárním řádem APK LH a v zájmu regulérnosti závěru soutěže nařídil ředitel Tipsport extraligy Martin Loukota pro všechna utkání 51. a 52. kola jednotný začátek. Zápas 51. kola tak BK Mladá Boleslav hraje doma s Plzní až od 18 hodin. Zápas 52. kola, který Bruslaři odehrají v Třinci, startuje v 16:30.

27. 1. 2023

Z fotbalu na hokej autobusem

Dopravní podnik Mladá Boleslav v neděli 29. ledna vypraví SPECIÁLNÍ AUTOBUSY, které odvezou sportovní fanoušky od fotbalového k zimnímu stadionu. Vypraveny budou celkem dva autobusy, které naráz vyjedou ze zastávek Městský stadion v 17 hodin (jeden autobus pojede směr poliklinika, druhý směr třída Václava Klementa). Autobusy dopraví fanoušky k zimnímu stadionu tak, aby stihli začátek hokejového utkání BK Mladá Boleslav – HC Dynamo Pardubice v 17:30.

23. 1. 2023

Bruslaři na ODM

Na jubilejní 20. ročník Olympiády dětí a mládeže vyrazila i početná skupina reprezentantů Bruslařského klubu. Ti budou hájit barvy Středočeského kraje v hokejovém turnaji. Bruslaři jsou vůbec nejlepším týmem Soutěže 9. tříd, a tak se do krajského výběru vešlo hned 12 boleslavských hráčů. S týmem odcestovali brankář Marek Sklenička, obránci Vojtěch Hora, Filip Kříž, Jiří Mokrý, Václav Nedorost, Šimon Postl a útočníci David Churáček, Václav Flordman, Petr Hanyš, Ondřej Hrouda, Filip Matějka a Štěpán Václavík. Uvedení hokejisté budou usilovat o zisk zlatých medailí pod vedením boleslavských trenérů Martina Škalouda a Lukáše Zörklera. Přenosy z utkání můžete sledovat na webu onlajny.com, výběr Středočeského kraje svůj první zápas odehraje již dnes, kdy od 14:15 nastoupí proti Libereckému kraji. Kompletní rozpis a výsledky na webových stránkách www.olympijskytym.cz/odm.

6. 1. 2023

Vypomůže Hrdinka

V rámci střídavých startů vypomůže Bruslařům v následujících několika zápasech čtyřiadvacetiletý obránce František Hrdinka z Přerova.

3. 1. 2023

Kolize s fotbalem

Zápas 43. kola v neděli 29. ledna mezi BK Mladá Boleslav - HC Dynamo Pardubice se z času 16:00 posouvá na 17:30. Děje se tak na základě časové kolize s domácím fotbalovým utkáním FK Mladá Boleslav.

16. 12. 2022

Junioři i dorostenci v repre

V období mezi svátky se již tradičně bude hrát několik mezinárodních zápasů napříč všemi mládežnickými kategoriemi. Mladoboleslavský hokej budou reprezentovat hráči z dorostenecké i juniorské kategorie. S výběrem U16 odcestuje do Finska útočník Jakub Lev, mezi náhradníky je poté obránce Rostislav Šilhavý. Do stejné země vyráží i reprezentační sedmnáctka a budou u toho také obránce Adam Martin Hlinský, útočníci Patrik Král a Oskar Lisler. Všichni tři v poslední době nastupují za boleslavskou juniorku, ačkoliv věkem stále spadají do dorostu. V pozici náhradníka čeká na šanci i brankářská jednička boleslavského dorostu, Břetislav Vystrčil. Nejstarší mládežnickou kategorii čeká na přelomu prosince a ledna vrchol sezóny – Mistrovství světa v Halifaxu a Monctonu. Realizační štáb v čele s Radimem Rulíkem vybral mezi náhradníky i obránce Karla Křepelku, ten bude připraven v záloze jako náhrada za případné absentující hráče. Pokud by se kapitán boleslavské juniorky nedostal na finálový turnaj, tak vězte, že boleslavskou stopu v týmu uvidíte. V kádru jsou totiž hned tři bývalí hráči Bruslařů – Gabriel Szturc, David Moravec a Oliver Šatný. Držíme palce všem hráčům i jejich týmům!

26. 10. 2022

Mládežníci v repre

Nejbližší týdny se ponesou ve znamení ostrého boje mladých hokejistů o nominaci na juniorský šampionát v Kanadě. Rovnou 44 hráčů se předvede trenérům na turnaji pěti týmů, který hostí od 9. do 13. listopadu ostravská Poruba.

Pětičlenný turnaj je v mezinárodním kalendáři novinkou. Od vypuknutí ruské invaze na Ukrajinu se Češi, Finové a Švédové utkávali na turnajích se Slováky, ti teď ale mají svůj program. Český a finský svaz tak na akci postaví i své B týmy pod hlavičkou reprezentací do 19 let.

Turnaj pěti celků nabídne osm zápasů, navzájem se nepotkají výběry stejné země. První utkání obstará ve středu 9. listopadu česká záloha proti švédské dvacítce, to poslední pak v neděli 13. listopadu elitní výběry Česka a Finska.

V nominaci české dvacítky jsou Karel Křepelka, v devatenáctkách se budou o své místo prát Šimon Němec a Vojtěch Polák.

×
Dnes v 18:30 | MUB
HK Kralupy nad Vltavou
BK Mladá Boleslav