BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslav proti Hradci srovnala, na nájezdy ale neuspěla

22. 2. 2022
napsal Adéla Kvapilová
BK Mladá Boleslav

2:3sn

0:0, 1:2, 1:0 – 0:0 – 0:1

Mountfield HK

Statistiky

Branky a nahrávky: 38. Bičevskis (Fillman, Pýcha), 56. Flynn (Najman) – 21. Lev (Oksanen, Nedomlel), 29. Orsava (Smoleňák, McCormack), rozhodující nájezd McCormack. Rozhodčí: Pražák, Obadal – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 949. Střely na branku: 17:43. Zblokované střely: 18:16. Hity: 11:11. Vhazování: 22:31. Průběh utkání: 0:2, 2:2 – 2:3.

BK Mladá Boleslav

Krošelj (4. série nájezdů Růžička) – Jánošík, Lintuniemi, Moravec, Pláněk (C), Pýcha, Fillman, Hanousek – Lunter, Raška, Šťastný (A) – Flynn, Najman, Kantner – Grim, Fořt, Stránský (A) – Bernad, Bičevskis, Závora

Mountfield HK

Novotný – Nedomlel, Blain, Pilař, Pavlík (A), Jank, McCormack – Smoleňák (C), Lev (A), Oksanen – Perret, Kevin Klíma, Jergl – Scherbak, Lalancette, Kelly Klíma – Cingel, Orsava

M l. B o l. – Proti favoritovi nakonec s bodem. Bruslaři v rámci 55. kola přivítali na domácí půdě aktuálně první Hradec. Úvodní dějství, i přes značnější produktivitu Mountfieldu, branku nepřineslo. Gólová listina se otevřela po střele Jakuba Lva až na počátku druhé třetiny. Mountfield následně navýšil na rozdíl dvou branek, avšak Bruslaři před koncem prostřední části snížili a v závěru třetí periody zásluhou Oscara Flynna srovnali na 2:2. Zápas rozhodly až nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hosté.

Utkání začalo svižně a o souboje už od úvodních minut nebyla nouze. První větší šanci na skórování měli Hradečtí, kteří si ve čtvrté minutě po faulu Bičevskise zahráli s hráčem navíc. Hned v následné hře se na levém kruhu objevil osamocený Jakub Lev, kterému chybělo střelecké štěstíčko, když křižnou přihrávku od Smoleňáka v gól neproměnil.

I po skončené výhodě se více na puku drželi hosté. V 10. minutě se těsně před Krošeljem dotíral Lukáš Cingel, jenže z těsné blízkosti trefil pouze boleslavského strážce. Následně zahrozila i Boleslav. Duo Matyáš Kantner a David Šťastný se vydalo do protiakce k Novotnému, avšak druhému jmenovanému nahrávka nesedla a jeho projektil skončil vedle vzdálenější tyče. Zbytek třetiny se dohrál před Krošeljem.

Tam, kde Mountfield v úvodním dějství skončil, na počátku druhé periody začal a ve 21. minutě otevřel gólový účet. Jakub Lev si od modré čáry sjel až k pravému kruhu, od kterého prudkou trefou rozvlnil síť za Krošeljem. Vzápětí si první početní výhodu střihli i Bruslaři, ale na branku Hradce odpovědět nedokázali.

Skóre se znovu změnilo až ve 29. minutě, kdy hosté bleskurychle využili přesilovou hru. V závaru před boleslavskou klecí se nejlépe zorientoval Jakub Orsava a navýšil z pohledu Hradce na 2:0. O chvíli později se zachvěla branková konstrukce na opačné straně, když se pokus Lintuniemiho od modré otřel o tyčku. V polovině 38. minuty se dočkali i domácí. Od modré se rozmáchl Fillmann a po teči Marise Bičevskise vypukl v mladoboleslavské aréně jásot.

Kontaktní branka Středočechy na konci druhé pasáže nakopla, avšak na začátku třetí části na dotěrnou hru nenavázali. Více na puku se drželi Hradečtí, kteří si dokázali vybudovat slibné šance. Nejprve nahazoval na bránu Pavlík, poté zívala prázdná část klece na Smoleňáka. Zahrozili i Bruslaři, když se ve 46. minutě vyřídil na Novotného Maris Bičevskis, ale tentokrát na něj nevyzrál.

Těsně po polovině závěrečné dvacetiminutovky se Boleslav usadila v útočném pásmu a za podpory skandujících fanoušků držela kotouč na svých holích a kombinovala. Nebezpečnou akci mohl mít na svědomí Pláněk, který zastavil brejk Mountfileldu, jenže puk se mu zamotal a trefil pouze hráče před sebou. Středočeši se ale nevzdávali a v čase 55:41 se radovali z vyrovnávací trefy. Východočeši promarnili závar před Krošelljem, do protiútoku ujel Oscar Flynn a svižnou ránou prostřelil Novotného. Necelou minutu před sirénou se provinil Lev, Bruslaři ale výhodu nezužitkovali, a tak se utkání posunulo do prodloužení.

Obrovskou šanci spálil hned v první minutě prodloužení David Šťastný, který těsně minul prázdnou klec. Boleslav ale i po konci výhody zůstala v pásmu a nenechala soupeře vydechnout. Navíc nastavená pětiminutovka nabídla kuriozitu, dlouhou dobu se nepřerušilo a hra tak probíhala v poměru 4 na 4. Jelikož se ani v tomto formátu nerozhodlo, zápas dospěl až do samostatných nájezdů.

Hned v první sérii se prosadil Jakub Lev, který tak poslal Hradec do vedení. Stejně tak učili jeho spoluhráči Ahti Oksanen a Graeme McCormack, ten se nakonec postaral o rozhodující trefu. Na čtvrtou sérii postavili trenéři do boleslavské klece Růžičku, ten ale také neuspěl a Bruslaři tak s Hradcem prohráli 2:3 po nájezdech.

Ohlasy trenérů

Petr Haken (BK Mladá Boleslav): První třetinu jsme se dostávali hodně pod tlak, Hradec měl spoustu šancí. Musím pochválit defenzivu, všichni hráči se snažili, abychom to Hradeckým hodně znepříjemnili. Kdybychom poté, co se Hradec dostal do vedení 2:0, dostali další branku, bylo by to pro nás těžké. Jsem rád, že jsme to ve třetí třetině ustáli a z brejku srovnali. V rámci přesilovky v prodloužení jsme si mohli vzít bod navíc. Neodehráli jsme ji špatně, holt jsme branku nedali a v nájezdech byli šťastnější hosté.

Tomáš Martinec (Mountfield HK): Předvedli jsme solidních 39 minut, kdy jsme hráli slušně a vytvářeli si solidní šance. Mrzí mě, že jsme nebyli agresivnější v koncovce, výsledek mohl být výraznější. Gól do šatny se podepsal na celé třetí třetině. Možná nám trochu došly síly, nebo jsme se se začali bát o výsledek, ale Boleslav zaslouženě vyrovnala. V prodloužení jsme ubránili oslabení, což bylo důležité. Nájezdy už byly loterie. Za vítězství jsme rádi a dvou bodů si moc vážíme.