BK MLADÁ BOLESLAV

Do Mladé Boleslavi míří vedoucí Hradec Králové

21. 2. 2022
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. – Před Bruslaři stojí série šestice zápasů, které rozhodnou o jejím finálním postavení v tabulce po základní části. Nemá cenu cokoliv si namlouvat, forma mladoboleslavských hokejistů právě není zrovna oslnivá, podlehnout tomuto pocitu by ale bylo špatně. A tak přijďte Bruslaře v jejich snažení podpořit a to už v úterý 22. února od 17:30 proti Hradci Králové.

Boleslav na páteční vítězství nenavázala

Vypadalo to nadějně. Bruslaři v Litvínově začali aktivně a už v páté minutě svou snahu korunovali brankou, když se až od modré čáry trefil obránce Adam Jánošík. Jenže pak se vesel chopili domácí a až do konce utkání už je nepustili z rukou. Litvínov postupně Mladoboleslavským nasázeli tři branky, za což si vysloužil tříbodové vítězství – mimochodem poprvé po deseti zápasech. Boleslavské hokejisty to všechno může mrzet o to víc, že v předchozím utkání dokázali vyhrát nad Budějovicemi, druhou výhru v řadě ale bohužel opět nepřidali. "Je to podobné jako minule, prostě jsme si to prohráli v oslabení. Obě naše vyloučení v útočném pásmu byla úplně zbytečná. Kdybychom se tomu vyvarovali a hráli disciplinovaněji, tak bychom měli větší šanci, ale bohužel," hořekoval po zápase Radim Rulík.

Mountfield jede na vítězné vlně a vede extraligu

Královehradecký Mountfield skončil vloni šestý, letos se ale zatím pořádně rve o pozici lídra s Třincem. Ještě se nestalo, aby v základní části mužstvo odcházelo dvakrát v řadě z ledu úplně s prázdnou. Naposledy zvládlo domácí souboj s Plzní a drtivým vítězstvím 6:1 se tak katapultovalo na první místo tabulky s počtem 105 bodů (třinečtí Oceláři v rámci stejného kola poněkud překvapivě prohráli s Libercem 2:4). Hradec Králové navíc táhne sérii už šesti výher v řadě, v níž zvládl 2:0 porazit právě zmiňovaného rivala z čela tabulky v podobě Třince anebo třeba v derby zvítězit 4:1 nad Pardubicemi.

Nejproduktivnějším hráčem Mountfieldu je finské eso Ahti Oksanen, který v padesáti zápasech nasázel 24 branek a 23 asistencí. O větší kus za ním je Aleš Jergl, jenž stihl o utkání méně a zapsal bilanci 12+23. Mezi třemi tyčemi se po celou sezónu s prakticky vyrovnanou úspěšností zákroků kolem dvaadevadesáti procent střídali Henri Kiviaho se Štěpánem Lukešem. Druhý jmenovaný ale v lednu zamířil směr Karlovy Vary za Filipa Novotného.

Početní výhody Mountfieldu jsou v rámci celé soutěže šesté nejproduktivnější, Hradec se v průměru trefí přibližně ve dvou přesilových hrách z deseti, což ve své podstatě není až tak velký rozdíl oproti Mladé Boleslavi, která je ovšem až třináctá. Co se jeví už ale diametrálně odlišně, jsou ubráněná oslabení. Ty má totiž Mountfield druhé nejlepší, zatímco Bruslaři jsou jednoznačně poslední.

Vzájemné zápasy

Ve vzájemných zápasech s Hradcem Králové se letos vždycky radoval domácí tým. Bruslaři tak ztratili obě utkání na ledě Východočechů (2:0 a 5:2), ale doma jej porazili 4:3 v prodloužení, ve kterém tehdy rozhodl obránce Pavel Pýcha.

Sestavy z posledního zápasu

BK Mladá Boleslav: Růžička – Jánošík, Lintuniemi, Bernad, Pláněk (C), Pýcha, Fillman, Moravec – Lunter, Kotala, Šťastný (A) – Kantner, Najman, Kousal – Raška, Fořt, Stránský (A) – Flynn, Bičevskis, Závora

Mountfield HK: Novotný – Nedomlel, Blain, Pilař, Pavlík, Jank, McCormack – Smoleňák, Lev, Oksanen – Perret, Kevin Klíma, Jergl – Ščerbak, Lalancette, Kelly Klíma – Pajer, Cingel, Orsava