BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslavští se po pauze vrátili vítězně, Litvínov porazili 5:2

19. 12. 2018
napsal Jitka Čechová
BK Mladá Boleslav

5:2

2:0, 1:1, 2:1

HC VERVA Litvínov

Statistiky

Branky a nahrávky: 13. Žejdl (Šťastný), 14. Knotek (Flynn, Kousal), 31. Knotek (Kousal, Flynn), 58. Šťastný (Pláněk, Krošelj), 59. Němeček (Musil) – 34. Lukeš z trestného střílení, 53. Porseland (Ščotka). Rozhodčí: Pavlovič, Pražák – Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:8, navíc Dlapa (MBL) 5 min. + trest do konce utkání za hrubost, Doudera 10 min. za zásah do oblasti hlavy a krku a Baránek (oba LIT) 10 min. za vražení na hrazení. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 534. Střely na branku: 31:21. Zblokované střely: 9:9. Hity: 4:5. Vhazování: 25:23. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.

BK Mladá Boleslav

Krošelj – Kotvan, Pláněk, Bernad, Němeček, Dlapa, Eminger, Hrdinka – Vondrka (C), Klepiš (A), Skalický – Pacovský, Musil, Látal – Šťastný, Žejdl, Orsava – Flynn, Knotek, Kousal

HC VERVA Litvínov

Janus – Ščotka, Porseland, Baránek, Doudera, Suchánek, Březák, Romančík – Kašpar, Mikúš, Petružálek (A) – Lukeš, Hübl (A), Válek – Trávníček (C), Gerhát, Myšák – Jurčík, Hanzl, Tůma

M l. B o l. – Hokejisté Mladé Boleslavi se po reprezentační přestávce vrátili do zápasového tempa v pozitivním duchu. V první třetině se dvěma slepenými góly Žejdla a Knotka dostali do vedení 2:0, v prostřední části pak Knotek přidal ještě svou druhou trefu a rázem Bruslaři vedli už 3:0. Litvínovu se ovšem podařilo snížit, když trestné střílení využil Lukeš. Situace se Boleslavským ještě víc zkomplikovala sedm minut před koncem základní hrací doby, kdy na rozdíl jediného gólu snížil Porseland. Jenže ve chvíli, kdy měl Litvínov začít tlačit nejvíc, špatně vystřídal a přesilovou hru dvě minuty před koncem využil Šťastný. Do prázdné branky pak pečetil obránce Němeček

Zápas Mladé Boleslavi s Litvínovem začal zostra a svižně. Hned v úvodu bylo na obou stranách k vidění hned několik šancí, v překvapivé pozici pro brankáře Januse se objevil Kousal. Litvínovský gólman zasáhl betonem. Na druhé straně zahrozil po slibné kombinaci Hanzl, Krošelje ale taktéž nepřekonal. Zhruba po pěti minutách hry usedl na trestnou lavici hostující Tůma, přesilovka se ale Bruslařům vůbec nepovedla a většinu času strávili tím, že se pokoušeli usadit v útočném pásmu. Více příležitostí si Boleslavští paradoxně vypracovali následně ve hře pět na pět. Povedenou přihrávku Kousala mohl do poloodkryté klece poslat Němeček, netrefil ale branku.

Následně Januse vyděsila střela od modré v podání Bernada a posléze dorážka na brankovišti od Musila. Šance Litvínova v tu chvíli aby jeden pohledal. Zvlášť když Suchánek zahákoval dotírajícího Orsavu a Boleslav hrála další přesilovku. A tentokrát v o dost lepší verzi. Lukáš Žejdl propálil Januse po přihrávce Šťastného zpoza brankoviště. O 58 sekund později se domácí trefili znovu. Tentokrát pálil zpoza obránce Tomáš Knotek a Janus nedokázal zareagovat. Severočeši se pokoušeli o odpověď, takřka individuální sprint na Krošelje absolvoval Myšák, boleslavský brankář ale za asistence dojíždějícího obránce situaci ustál. V závěru třetiny si zahráli část přesilovky také hosté, ovšem bez větších šancí a zbytek si přenesli do dalšího dějství.

Úvod druhé třetiny patřil VERVĚ, byť zbytek její přesilové hry utekl velmi rychle. Po jejím vypršení se po gólu už už natahoval Hübl, ve slibné střelecké pozici se ocitl i reprezentant Hanzl. Svých možností ale hosté nevyužili, a tak znovu udeřili Boleslavští. Faulu brankáře Januse se sice ještě chopit nedokázali, po vypršení trestu, který odpykal Válek, se ale podruhé trefil Tomáš Knotek. Další povedená spolupráce boleslavské formace poslala Bruslaře do vedení 3:0.

Zdálo se, že Litvínovští si ještě přihorší dalším vyloučením, ve vlastním oslabení se ale podařilo ujet Lukešovi. Sice se neprosadil, ovšem pravděpodobně hlavně proto, že jej fauloval Žejdl. Rozhodčí nařídili trestné střílení a František Lukeš už byl tentokrát úspěšný. V závěru třetiny ještě padlo několik trestů a to dokonce i jeden nejvyšší – boleslavský Dlapa za hrubost předčasně odešel do kabiny.

Třetí část začala šancí litvínovského Kašpara, který se dostal k tečovanému puku a v brejku vyrazil směrem na Krošelje. Neuspěl. Na sérii vyloučených následně navázal Baránek a v přesilové hře Michal Vondrka nastřelil tyčku. Severočeši se snažili tlačit, od modré prudce pálil Porseland, z mezikruží zase Gerhát. Domácí ale velice obstojně bránili, spousta střel ke Krošeljovi totiž vůbec nedošla.

V 53. minutě dostali Litvínovští další příležitost, tentokrát v plejádě trestů padla ruka rozhodčího na domácího Pacovského. A chopili se jí. Na rozdíl jediného gólu snížil v čase 52:48 Mathias Porseland. Jenže ve chvíli, kdy měli hosté začít tlačit nejvíc a drát se za vyrovnáním, přišla chyba. Hráči VERVY špatně vystřídali a následoval trest. Hru v početní převaze využil David Šťastný. Severočeši se rozhodli vsadit všechno a odvolali brankáře – do prázdné klece pak pečetil David Němeček.

Ohlasy trenérů

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Začátek od nás nebyl dobrý, ale nastartovala nás druhá přesilovka. Pak jsme během minuty dali druhý gól, což nás zklidnilo, protože po tom úvodu to mohlo být i obráceně. Máme dobrý přechod do útoku, bohužel nevydržíme takový hokej hrát celých šedesát minut. Naštěstí jsme dnes těžili z dobré produktivity.

Radim Skuhrovec (HC VERVA Litvínov): Zápas jsme nezačali špatně, ale pak jsme soupeře pustili do přesilovky a inkasovali dvě branky. Po gólu Franty Lukeše se hra vyrovnala. My jsme se ke konci dostali i do kontaktu. Bohužel, když jsme sahali po vyrovnání, přišla technická chyba, kdy jsme hráli v šesti. Soupeř nabídnutou šanci využil. Pak jsme to ještě zkusili bez brankáře, ale byl z toho ještě jeden gól.