BK MLADÁ BOLESLAV

Základní část se přehoupla do druhé poloviny, Boleslav přivítá Litvínov

18. 12. 2018
Autor: Vojtěch Tůma
M l . B o l . - Po skončení další reprezentační přestávky startuje druhá polovina základní části Tipsport extraligy. Mladoboleslavští hokejisté na tom nejsou tak, jak by si v létě představovali, stále je ale čas s nepovedeně rozjetou sezonou něco udělat. Ihned po více jak týdenním volnu čeká svěřence Miloslava Hořavy důležitý souboj s Litvínovem, který je na tom v tabulce lépe o dvě příčky a čtyři body. Obě dosavadní vzájemná utkání těchto dvou soupeřů vyzněla lépe pro hostující tým, tak doufejme, že ve středu 19. prosince se budou radovat domácí Bruslaři. Začínáme v 17:30.

Litvínov se po skvělém začátku propadá tabulkou

Do nového ročníku Tipsport extraligy nastoupili Severočeši ve velké pohodě, úvodních šest kol zvládli bez jediného zaváhání. Postupem času ale Litvínov začala forma opouštět, což vyústilo až v pád na desáté místo. Jak již bylo mnohokrát zmíněno, naše nejvyšší hokejová soutěž opět nabízí vyrovnanou podívanou. Na pátou Kometu ztrácí svěřenci trenéra Razýma jen čtyři body, stejně nepatrný náskok ale mají před dvanáctými Bruslaři. Z posledních tří zápasů vydolovala Verva solidních sedm bodů, když nejprve v derby s Libercem ukončila sérii čtyř porážek v řadě, poté získala bod proti Plzni a uspěla na ledě Vítkovic. Od posledního vzájemného měření sil středečních soupeřů se v kádru Severočechů odehrálo několik změn. Zpět do Banské Bystrice se vrátil důrazný slovenský útočník Tomáš Matoušek, prodloužení hostování až do konce ledna se naopak dočkal Jakub Suchánek.

Mezeru po odchodech klíčových obránců Karla Kubáta a Daniela Sörvika, jenž se z osobních důvodů vrátil do Norska, se spolu s ním pokusí zacelit Mathias Porseland. „Na trhu s českými hráči není jednoduché sehnat kvalitního ofenzivního beka do přesilové hry, tak jsme se poohlédli do zahraničí. Mathias již v minulosti působil v jednom týmem s Jurajem Mikúšem a Jiřím Hunkesem, kteří nám jeho angažování doporučili,“ okomentoval příchod dvaatřicetiletého Švéda generální ředitel Jiří Šlégr. Ještě větší posilu získal Litvínov v Lukáši Kašparovi, který by měl vytvořit obávané ofenzivní duo s Jakubem Petružálkem. „Přichází k nám další z odchovanců se zkušenostmi z KHL i reprezentace. Je to hráč s velkým citem především v přesilových hrách, které nám v této sezoně moc nejdou. Věříme, že nám pomůže zlepšit produktivitu,“ nechal se slyšet Šlégr.

Sestavy z posledního utkání

BK Mladá Boleslav: Kantor – Kotvan, Pláněk, Hanzlík (A), Dlapa, Bernad, Němeček, Eminger – Vondrka (C), Klepiš (A), Skalický – Orsava, Žejdl, Šťastný – Pacovský, Musil, Pabiška – Flynn, Knotek, Kousal

HC VERVA Litvínov: Janus – Ščotka, Porseland, Baránek, Doudera, Suchánek, Romančík, Březák – Kašpar, Mikúš, Petružálek (A) – Lukeš, Hübl (A), Válek – Trávníček (C), Gerhát, Myšák – Jurčík, Hanzl, Tůma

Statistiky

ŠKOENERGO Aréna | 19. 12. 2018 17:30

BK Mladá Boleslav 27. kolo HC VERVA Litvínov
12. místo, 34 bodů umístění 10. místo, 38 bodů
59:69 skóre 63:62
5:2 (Liberec) nejvyšší výhra 6:2 (Pardubice, Liberec)
3:8 (Liberec) nejvyšší prohra 0:5 (Liberec)
3 utkání bez vstřeleného gólu 4
2 utkání bez inkasovaných gólů 2
14,66 % využití přesilových her 16,36 %
17 góly v přesilových hrách 18
3 góly v oslabeních 3
Jakub Klepiš, 21 bodů nejproduktivnější hráč Jakub Petružálek, 20 bodů
Michal Vondrka, 13 branek nejlepší střelec František Lukeš, 9 branek
Jakub Klepiš, 13 asistencí nejlepší nahrávač Jakub Petružálek, 17 asistencí
Pavol Skalický, +5 nejlepší hráč v +/- Lukáš Doudera,
Juraj Mikúš, oba +5
Tomáš Knotek, -9 nejhorší hráč v +/- Martin Hanzl, -6
David Němeček, 39 minut nejtrestanější hráč Ondřej Jurčík, 58 minut
Martin Pláněk, 49 bodů Radegast index Michal Trávníček, 77 bodů
Gašper Krošelj 91,19 %
Pavel Kantor 88,17 %
úspěšnost brankářů Miroslav Hanuljak 92,86 %
Jaroslav Janus 92,38 %
Gašper Krošelj 2,24
Pavel Kantor 3,00
průměr inkasovaných gólů na zápas Jaroslav Janus 2,19
Miroslav Hanuljak 2,73