BK MLADÁ BOLESLAV

Bruslaři v závěru smolně přišli o dva body, předkolo mají přesto jisté!

27. 2. 2015
napsal Daniel Langer
BK Mladá Boleslav

1:2p

0:0. 1:0, 0:1 - 0:1

HC VÍTKOVICE RIDERA

Statistiky

Branky a nahrávky: 38. Klimenta (Látal) – 54. Vandas (Olesz), 62. Vandas (Húževka). Rozhodčí: Fraňo, Hodek – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:5, navíc Němec (VIT) 10 min. OT za nesport. chování. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4110. Střely na branku: 23:28. Zblokované střely: 6:4. Hity: 9:19. Vhazování: 33:27. Radegast index: 17:31. Průběh zápasu: 1:0, 1:1, 1:2.

BK Mladá Boleslav

Růžička M. – Hruška, Ovčačík, Kočí, Robar, Holub, Trška, Čermák – Klimenta, Musil, Látal – Lenc, Výborný, Pacovský – Pabiška, Kašpařík, Mikulík – Bárta, Jarůšek.

HC VÍTKOVICE RIDERA

Dolejš – Kovář, Stehlík, Zíb, Kudělka, Čerešňák, Klok, Štencel, Pastor – Szturc, Hlinka, Olesz – Huna, Ondřej, Svačina – Svoboda, Burger, Němec – Vandas, Húževka, Kucsera.

M l. B o l. - Dlouhou dobu se velmi bojovné utkání s Vítkovicemi vyvíjelo dle plánu domácího mužstva i obecenstva, v závěru se ale soupeři podařilo z ojedinělé šance utkání vyrovnat a v prodloužení po nádherné individuální akci Vandase dokonce otočit ve svůj prospěch. Bruslaře to zase tolik mrzet nemusí, vzhledem k výsledku souběžně hraného utkání Liberce s Karlovými Vary cíl splnili a předkolo mají i tak poprvé v novodobé historii jisté! Do Liberce už tedy může celek z města automobilů vyrazit s čistou hlavou, letos totiž nebude hrát o záchranu, ale Masarykův pohár!

Od úvodních sekund utkání bylo zřejmé, jak je zápas důležitý. Obě mužstva zvolila opatrnou taktiku a nepouštěla se do zbytečného risku. Ve výrazné šanci se ocitl Dominik Pacovský po Výborného přihrávce za obranu, Dolejš ale jeho pokus po hbitém přesunu zázračně zlividoval. Do velmi dobré palebné pozice se dostal na modré Hruška, obětavá obrana ale jeho ránu srazila mimo tři tyče.

Ve druhé polovině prvního dějství si díky nedisciplinovanosti Mladé Boleslavi začali vytvářet herní převahu hosté. Nebezpečně pálil po křižné přihrávce Svačina, o několik okamžiků později zpoza kruhu napřáhl Zíb. Ani jeden z nich ale za pozorného Růžičku kotouč nedostal, do šaten se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Bruslaře musela hodně zamrzet nevyužitá šance Pabišky, jehož zradil kotouč v nejméně vhodný okamžik a neusměrnil tak od zadního mantinelu odraženou střelu do odkryté branky. Lépe si nevedl ani Klimenta, jenž dostal v končící početní výhodě ideální přihrávku mezi kruhy. O několik okamžiků později už se ale domácí hokejisté mohli radovat.

Látal za brankou vybojoval puk, posunul ho na Tomáše Klimentu a ten i s obráncem na zádech zasunul kotouč za Dolejšova záda. Boleslav mohla navýšit v početní výhodě, to by se ale hokejisté celku z města automobilů nesměli na modré čáře zastřelovat. Druhá třetina tedy nabídla podobnou podívanou, jako ta první s tím rozdílem, že téměř vyprodaná ŠKOENERGO Aréna konečně viděla branku. Hubený náskok ale ještě dával tušit velké drama.

V závěrečné třetině klíčového střetnutí se kupředu logicky více tlačily Vítkovice, Bruslaři čekali na pootevřené okénka v obraně soupeře, která se dříve či později musela začít objevovat. Překrásnou akcí se prezentoval kapitán Výborný, jenž z pětice soupeřů nadělal tréninkové kužely a protlačil se až do zakončení, Dolejš ale své betony zaklapl včas.

Chybovali ale i domácí. Vyrovnání měl na hokejce Svoboda poté, co Boleslavští nedokázali dostat puk do středního pásma, jenže střelou zápěstím napálil pouze horní tyč. Síť rozvlnil Rostislav Olesz, bohužel pro hosty ale pouze tu boční a ze špatné strany. O chvíli později stejný hráč připravil gól pro Michaela Vandase, jenž střílenou přihrávku téměř po brankové čáře přesnou tečí přetavil ve změnu skóre na 1:1.

V základní hrací době se ještě podařilo v ponechané výhodě Bruslařům přidat druhou branku, rozhodčí ji ale neuznal, jelikož posoudil počínání Kašpaříka v brankovišti jako faul a pokračovalo se ve čtyřech. V prodloužení se potvrdila noční můra Bruslařů a ani podeváté nedokázali domácí hokejisté získat bonusový bod, když rozhodl po velmi povedené individuální akci svou druhou brankou Michael Vandas.

V téměř vyprodané ŠKOENERGO Aréně to ale málokoho mrzelo, Boleslavští totiž poprvé v novodobé historii pronikli do vyřazovací části Tipsport extraligy!

Ohlasy trenérů

František Výborný (BK Mladá Boleslav): Od ledna jsme se zvedali a dělali důležité body, přestože to pro mužstvo nebylo vůbec jednoduché. Sestava se stabilizovala až v poslední čtvrtině soutěže, trápila nás hodně zranění, ale to potkává všechny. Průběžný výsledek z Varů jsem se dozvěděl až v poslední minutě, nesledovali jsme ho a chtěli tři body. Málem to vyšlo, nějakou chybu v té radosti řešit nyní nebudeme, to až později. Záchranářské cíle jsme splinili, předkolo je bonbonek, takový náš malý titul. Pro mě osobně to znamená hrozně moc, jsem tu srdcem a momentálně velmi šťastný. Všem, co se na tomto úspěchu podíleli, je třeba poděkovat.

Jakub Petr (HC Vítkovice Steel): Oba týmy věděly, o co se hraje. Nezastírám, že na naší straně je obrovská radost. Střetnutí sneslo parametry play-off, hlavně co se týče nasazení, fanoušci obraz a defenzivní pojetí hry snad odpustí. Po posledních výsledcích jsme se vrátili k organizaci hry z dřívější doby. Bod navíc má pro naši psychiku velkou cenu, celému týmu musím poděkovat a poblahopřát Boleslavi k postupu do předkola.