BK MLADÁ BOLESLAV

Juniorům končí sezona, čtvrtfinálovou sérii s Karlovými Vary prohráli 0:3

22. 3. 2024
napsal Jitka Čechová, Tomáš Taybner
BK Mladá Boleslav

1:3

0:0, 1:1, 0:2

HC Energie Karlovy Vary

Statistiky

Branky a nahrávky: 29. Čech (Hurt, Vlasák A.) – 22. Galnor (Bulka, Váňa V.), 46. Galnor (Steklý), 55. Zolnaj (Varvařovský, Vogel). Rozhodčí: Zavřel, Bernat – Maštalíř, Brož. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 444. Střely na branku: 38:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

BK Mladá Boleslav

Forst – Křepelka, Čech, Vlasák A., Němec, Moravec (A), Sypecký, Průšek – Gardoň, Malínek, Teplý – Kučera, Hradec (C), Zvagulis – Hurt, Šindelář, Vítek – Hruška, Šachl, Hrouda (A)

HC Energie Karlovy Vary

Ebenstreit – Postl, Dorot (C), Bulka, Beran, Zolnaj (A), Vogel, Anton – Šlechta, Adámek, Varvařovský (A) – Váňa V., Váňa M., Šmajda – Galnor, Čihař, Steklý – Zeman, Pastor, Novotný

M l. B o l. – Bohužel v nejkratším možném termínu mladoboleslavští junioři ztratili čtvrtfinálovou sérii s Karlovými Vary. Po dvou prohraných duelech na západě Čech se jim nepodařilo zabodovat ani na domácím kluzišti, byť je třeba férově přiznat, že dělali maximum, aby tomu tak bylo. Na tři trefy energetiků ale bohužel dokázali zareagovat jen jedinou trefou Aleše Čecha.

Boleslavští junioři oproti druhému utkání série nastoupili do domácího zápasu s několika změnami. Měnilo se složení útočných formací, do hry se zpět vrátil dosud absentující Jakub Vítek a mezi tři tyče se pro důležité klání postavil Daniel Forst. Na druhé straně nenastoupil Vít Záhejský, jeho místo zaujal Vojtěch Váňa. Bruslaři byli v úvodních minutách více na kotouči, blíže ke gólu ale měli hosté a to v 7. minutě. Zeman našel v mezikruží volného Pastora a ten orazítkoval pravou tyčku boleslavské klece.

V druhé polovině první periody se děly věci také před Ebenstreitovou brankou. Ve 14. minutě se Hurt u pravé tyčky natáhl po vyraženém pokusu Vítka, jenže dorážkou netrefil zařízení. Při následné početní převaze stejný hráč uvolnil na pravém kruhu lotyšského kolegu Zvagulise, jenž ale nedokázal překonat karlovarského brankáře. Poprvé v sérii tak první dějství zůstalo bezbrankové - 0:0.

Po návratu ze šaten už ale došlo na první změnu. Signalizovanou výhodu dokázal přetavit v gól Jakub Galnor. Útočník Energie dostal od obránce Bulky krosovou přihrávku na pravý kruh a krátkou střelou zápěstím zamířil přesně k vzdálenější tyči. Bruslaři se však oproti posledním zápasům nesložili a ve 29. minutě srovnali krok. Při početní převaze to za brankou hezky sehrála dvojice Vlasák - Hurt. Druhý jmenovaný si za levou tyčkou počkal na Aleše Čecha, který si sjel z na kruh z modré a Hurtovu přihrávku z jedničky uklidil na bližší tyč - 1:1.

Ve zbytku druhé periody se pak často vylučovalo, ve všech případech šlo ale o souběžné tresty a hra se tak nadále odbývala v pěti na každé straně. Na další změnu skóre došlo ve 46. minutě. Exboleslavský Steklý s pukem projel do útočného pásma, objel branku a připravil kotouč do mezikruží pro Jakuba Galnora. Ten si jej potáhl a přes clonícího spoluhráče Čihaře zakončil - 1:2. Bruslaři pak dostali šanci na odpověď, přesilovku po faulu Novotného ale nezužitkovali.

V 55. minutě pak přišel šťastný moment, který potvrdil postup Karlovarských do semifinále. Obránce Petr Zolnaj z levé strany vjel do pásma a střelou z nouze dokázal skórovat poté, co Forst puk vyrazil nad sebe a ten obloučkem doplachtil k pravé tyčce. Vlasák se sice ještě snažil ze vzduchu odpálit letící kotouč, to se mu však nepodařilo. Domácí ještě v závěru tlačili, na jakékoliv drama už ale nezadělali. Poslední naděje zhasla po špatném střídání v samotném závěru 59. minuty. Pro mladoboleslavské juniory tak sezona 2023/2024 skončila.

Poslední zápas juniorské kariéry už s konečnou platností odehrál obránce Karel Křepelka, který letos nastupoval už jen na výjimku jako overage hráč (hráč ročníku 2003, každý tým letos mohl do jednoho utkání nasadit maximálně tři takové hráče, jejich celkový počet ale jinak limitován nebyl, pozn. red.). O tom, zda-li se toto pravidlo udrží i pro příští sezonu se ještě bude v příštích týdnech a měsících jednat. Pokud by nebylo zachováno, pak by měli juniorská léta za sebou také následující hráči: Tomáš Moravec, Šimon Němec, Aleš Čech, Jakub Hrouda, Matěj Gardoň, Vojtěch Malínek, Jakub Hruška. Za mladoboleslavskou juniorku ale naposledy nastoupil Lotyš Kristers Zvagulis, který má ze sebou dvě sezony v Čechách, papírově je stále cizincem a výjimka by se něj ani tak nevztahovala.

Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:
Marek Melenovský: Do Karlových Varů jsme odjížděli po zvládnuté sérii s Litvínovem a byli jsme na koni. Věřili jsme si, že to může pokračovat a navážeme na to. Karlovy Vary mají sice mladý tým, ale ti hráči jsou dobří a šikovní. Navíc jsou ochotní plnit systém, což také dělali. Nejen v tomto zápase zablokovali mraky střel a to rozhodovalo. My jsme neměli takový drajv a důraz jako oni. Skóre 3:11 za tři zápasy je prostě špatné. Soupeři můžeme jen pogratulovat, postup do semifinále si zasloužil.
HC Energie Karlovy Vary:
Pavel Arnošt: Jsme velmi šťastní, že jsme postoupili dál. Soupeři se sluší pogratulovat, protože také podával dobré výkony. Bohužel může postoupit jen jeden tým a tím jsme byli my. V prvním utkání jsme ještě nebyli tak ostří, měli jsme tam patnáctidenní pauzu. V tom druhém už jsme ale hráli velmi dobře, poslední třetí zápas byl ale extrémně vyrovnaný. Možná se k nám přiklonilo i štěstí. Myslím si ale, že jsme do semifinále postoupili zaslouženě. Velká gratulace k nám do kabiny. Kluci jsou nejmladší tým v extralize a sbírají zkušenosti. Doufám, že se nám tahle zkušenost v dalších kolech bude hodit.