napsal Tomáš Taybner, foto: Jakub Knap
HC Energie Karlovy Vary

4:1

1:0, 3:0, 0:1

Branky a nahrávky: 8. Šmajda (Varvařovský, Dorot), 24. Zeman (Novotný, Pastor), 35. Čihař (Steklý), 38. Galnor (M. Váňa) – 51. Průšek (Zvagulis). Rozhodčí: Jechoutek, Barek – Belko, Hradil. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 265. Střely na branku: 28:26. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

Ebenstreit – Dorot (C), Zolnaj, Anton, Bulka, Postl, Beran, Vogel – Zeman, Steklý, Záhejský – Varvařovský, Novotný, Šlechta – Galnor, Šmajda, Čihař – Adámek, Pastor, Váňa M.

Hora (38. Forst) – Čech, Sypecký, Křepelka, Moravec, Vlasák A., Němec, Průšek – Gardoň, Malínek, Hurt – Šindelář, Hradec (C), Zvagulis – Kučera, Hruška, Hrouda – Teplý, Šachl, Vojáček

K. V a r y – Mladoboleslavská juniorka druhý duel s Energií začala ve stejném duchu jako o den dříve a po prvním dějství prohrávala o gól. Skutečný výpadek však přišel až v prostřední části, v níž naši mladíci dostali hned tři branky. Závěrečné snížení z hole Jáchyma Průška přišlo příliš pozdě a Bruslaři na západě Čech padli i podruhé. V pátek ve ŠKOENERGO Aréně tak budou odvracet vyřazení. Přijďte mladé Bruslaře podpořit a pomoci jim k udržení naděje.

Ve druhém utkání čtvrtfinále nastoupily obě strany ve stejném složení jako o den dříve, tedy beze změn. Do vedení se opět dostaly domácí Karlovy Vary a to konkrétně v 8. minutě krátce před vypršením jejich první přesilovky. Stalo se tak poté, co Dorot u střídaček úspěšně ubránil puk před Zvagulisem, Varvařovský pak herní předmět posunul k levé tyčce a od ní přesně zakončil Samuel Šmajda - 1:0. Bruslaři byli ve zbytku první periody střelecky aktivnější, žádnou větší šanci ale neměli.

V úvodu druhé části byli mladoboleslavští hráči nastěhování v útočném pásmu, kde se drželi také poté, co nevyužili přesilovku. Ve 24. minutě ale Energii ze sevření vytrhl Novotný, který se na levém hrazení dostal přes Gardoně a při přečíslení dvou na jednoho přihrávkou oslovil Matěje Zemana, jenž pak skóroval střelou na zadní tyčku - 2:0. Navýšit mohl poměrně záhy domácí Steklý, poloprázdnou klec ale minul.

Bruslaři pak opět zatlačili svého soupeře před Ebenstreitovu klec a byl z toho další únik na druhé straně, jež jen za cenu sekání a trestného střílení zatrhl Vlasák. Nařízený samostatný nájezd však Varvařovský neproměnil, a to mělo zelenobílé nakopnout. Po dalším rychlém kontru domácí Energie z toho ale vzešla další změna skóre na opačné straně. Po kombinaci se Steklým se prosadil Vojtěch Čihař. Ve 38. minutě pak Jakub Galnor přesilovkovou ranou z hranice pravého kruhu vyhnal Horu z branky.

Novic Forst zbylé minuty přežil bez úhony a mezi třemi tyčemi stál také po přestávce. Na startu třetího dějství se museli Středočeši znovu bránit ve čtyřech a po návratu vyloučeného Vlasáka opět přidali. Ve 48. minutě byl blízko ke gólu Zvagulis, jenže lotyšský útočník dorážkou z předbrankového prostoru přestřelil. Za necelé dvě minuty nato ale zpoza branky vymyslel pěknou přihrávku pro Jáchyma Průška, který se trefil na bližší šibenici a ještě vykřesal smítko naděje pro svůj tým.

Na gólový příspěvek mladoboleslavského beka už ale nikdo z hostů nenavázal. Bruslaři sice dokázali několikrát vypálit, Ebenstreit ale na drtivou většinu střel viděl a kotouče chytal. Navíc se mohl stejně jako v pondělí opřít o své obětavé spoluhráče, kteří kotouče polykali v obdivuhodné míře. Po druhé prohře poměrem 1:4 se tak do Mladé Boleslavi stěhujeme za stavu 0:2 z pohledu Bruslařů a to znamená jediné - naši junioři budou v pátek odvracet konec sezony.