napsal Tomáš Taybner, foto: Martin Voltr
HC VERVA Litvínov

1:7

0:1, 1:3, 0:3

Branky a nahrávky: 31. Starý (Maštalířský) – 15. Malínek (Křepelka, Gardoň), 30. Šindelář (Čech A.), 34. Hradec (Gardoň), 40. Čech A. (Křepelka, Hradec), 49. Kučera (Malínek, Hradec), 50. Hruška (Šindelář), 53. Kučera (Gardoň, Hradec). Rozhodčí: Valenta, Kosnar – Malý, Deja. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 385. Střely na branku: 28:34. Průběh utkání: .

Stránský – Hora M. (A), Prokeš, Vyhlídal, Kubíček Re., Kladivo, Soušek, Cipko – Starý, Postl, Maštalířský – Čech D. (A), Vopat, Dohnal – Bednařík, Dej (C), Tůma – Horský

Hora D. – Čech A., Sypecký, Křepelka, Moravec (A), Vlasák A., Němec, Průšek – Gardoň, Malínek, Hurt – Šindelář, Hradec (C), Zvagulis – Kučera, Půček, Vítek – Teplý, Hruška, Hrouda (A)

M l. B o l. – Junioři se den po nepovedeném pondělním utkání pustili na litvínovském ledě do reparátu a ten se jim vydařil na výbornou. Krátce po půlce utkání sice domácí dokázali kontaktním gólem na 1:2 průběh zdramatizovat, víc už se jim ale nepodařilo. Bruslaři si k vítězství a postupu pomohli třemi využitými přesilovkami a nakonec slavili po výsledku 7:1. Nyní je čeká pár dní odpočinku a pak příprava na čtvrtfinálovou sérii s Karlovými Vary, která začne již v pondělí 18. března na západě Čech.

Bruslaři po hrubě nevydařeném pondělním zápase změnili složení útočných formací, obrana přitom nastoupila v identickém složení jako o den dříve a důvěru mezi třemi tyčemi znovu dostal Hora. Výkon Středočechů byl oproti třetímu zápasu diametrálně odlišný, hned během prvních deseti minut musel litvínovský Stránský lapit tři velké příležitosti, z nichž největší měl při samostatném úniku Hradec, jehož bekhendový blafák se ale s úspěchem nesetkal.

V čase 14:20 zelenobílí poprvé udeřili při přesilovce pět na tři, když Křepelka krásnou diagonálou našel u levé tyčky nekrytého Gardoně a ten neměl problém trefit odkrytou klec. Tu však krátce před tím ještě při přesunu vyrazil z původního postavení brankář Stránský. Rozhodčí se pak radili, ale i přesto že puk prošel místem, kde by za normálních okolností branka stála, gól neposvětili. Bruslaře to ale nakonec nemuselo dlouho mrzet, protože už za dvacet sekund po parádní kombinaci z pravé strany přesně pálil Vojtěch Malínek - 0:1.

Aktivnější Bruslaři o sobě znovu dali vědět ve 30. minutě, když Čech vyslal do úniku Davida Šindeláře a ten přesně zakončil do levé šibenice. Domácí nicméně už za minutku odpověděli po přečíslení dvou na jednoho. Maštalířský vytvořil prostor na levé straně a pak přihrál na pravý kruh Martinu Starému, jenž tak snížil na 1:2. Zbytek druhé části ale definitivně rozhodl o osudu utkání ba i celé série. Bruslaři totiž nepolevili a už za tři minuty nato opět odskočili. Po střele Gardoně od modré předvedl na brankovišti důraz Vojtěch Hradec a díky tomu procpal kotouč za již ležícího Stránského - 1:3.

Další trefu měl na holi Malínek, jenže od druhého zásahu v utkání ho zastavila dobře postavená litvínovská tyčka. Ještě před přestávkou ale nakonec z pověstného mračna pro Litvínov zapršelo, když Hradec uspěl na buly, Křepelka po modré nabil nad pravý kruh před Aleše Čecha a ten propálil vše, co mu stálo v cestě a Bruslaři tak před třetí periodou byli na koni.

Litvínovské plány na zdramatizování utkání ve 49. minutě zmačkal a hodil do koše při přesilovce Jan Kučera, když mu před brankou po krásné příhře Malínka přikopl kotouč Hradec. Za minutu navíc Šindelář z levé strany naservíroval puk před branku pro Jakuba Hrušku, ten jej zkrotil a dorazil za Stránského. Útočné choutky Bruslařů pak v 53. minutě uzavřel znovu Jan Kučera využitím další nabídnuté přesilovky. Stalo se tak po dalším Hradcově úspěchu na buly, umné stahovačce Gardoně a následné střele boleslavské osmičky z bekhendu.

V závěru ještě mohl celou sérii definitivně ukončit Hrouda, jehož při úniku ještě jednou obral o gól Stránský. Bruslaři tak po konečném výsledku 7:1 dokráčeli ke třetímu vítězství v sérii a k postupu do čtvrtfinále, v němž se střetnou s karlovarskou Energií. To začne v pondělí 18. března na ledě KV Arény, v Mladé Boleslavi se bude jistojistě hrát v pátek 22. března, případně pak i v sobotu 23. března. Všechny podstatné informace a rozpis v nejbližších dnech zveřejníme zde na webu.

HC VERVA Litvínov:
Marek Melenovský: Po včerejším zápase to dnes nebylo vůbec jednoduché. Po výborně zvládnutých úvodních utkáních na domácím ledě, přišla sprcha v podobě nezvládnutého třetího zápasu v Litvínově a nakonec i vysoké prohře. To se nám ale povedlo odčinit. Od začátku utkání jsme hráli disciplinovaný a soustředěny hokej. Kluci si nejen za dnešek, ale i za celou zvládnutou sérii zaslouží velkou pochvalu.