BK MLADÁ BOLESLAV

Kurkův hattrick i stíhací jízda ve třetí části, dorost přesto jede z Plzně s prázdnou

20. 12. 2023
napsal Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel
HC ŠKODA PLZEŇ

5:3

0:0, 3:1, 2:2

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 24. Kamas (Mašek, Slačík), 36. Slačík (Kocek), 37. Reisnecker (Fodor, Bělík), 57. Tománek (Černý, Kocek), 60. Úbl (Slačík, Mašek) – 34. Kurka (Beran), 49. Kurka (Matějka, Hanyš), 54. Kurka (Beran, Hanyš). Rozhodčí: Horažďovský – Černohlávek, Brtník. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 22. Střely na branku: 27:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 5:3.

HC ŠKODA PLZEŇ

Houdek – Kamas, Mašek, Černý (A), Kocek (C), Hanzlík, Reisnecker, Fiala – Slačík, Fehér, Úbl – Slováček, Blengino, Chasák – Fodor, Bělík, Tománek – Pitter

BK Mladá Boleslav

Sklenička – Doležel, Kovář (A), Hájek, Čermák, Macháček, Šilhavý, Hora – Hanyš, Beran (A), Kurka – Kristek (C), Churáček, Fink – Maxin, Matějka, Hrouda – Václavík

M l. B o l. – Mladoboleslavský dorost nastoupil do nadstavbové části utkáním na ledě plzeňské Škodovky. Vlivem nepovedeného konce prostřední periody sice svěřenci Martina Škalouda prohrávali poměrem 1:3, ve třetím dějství ale předvedli stíhací jízdu. Adam Kurka v 54. minutě zkompletoval hattrick a vyrovnal tak na 3:3, jenže domácí Plzeň dokázala vzápětí odpovědět a poslední minuty s přehledem ubránit.

Pro Bruslaře začaly nadstavbové boje poměrně příjemně, protože si na plzeňském ledě si velmi záhy zahráli přesilovou hru. Během ní si toho ale příliš nevytvořili, po jejím skončení navíc Sklenička musel řešit přečíslení Škody, které po nabídce Fodora zakončoval Tománek. Na opačné straně zase Houdek po skvělém přesunu zmařil gólovku Kristkovi a do šaten se proto šlo za bezbrankového stavu – 0:0.

Na startu druhé periody už se ale skóre měnilo a to hned několikrát. Nejprve se prosadili Plzeňští, když Mašek našel před branku najíždějícího Jiřího Kamase a ten puk dokázal dopravit za Skleničku. Ve 34. minutě bylo vyrovnáno. Beran vyhrál buly a předložil puk k levé tyči pro Adama Kurku, který už letos několikrát prokázal, že se z podobných pozic nemýlí – 1:1.

Škodovka si své vedení vzala zpět ve 36. minutě poté, co Kocek podél hrazení prošel do pásma a potom našel před brankou volného Davida Slačíka, který využil nedůslednosti mladoboleslavské obrany. Hned v dalším střídání byl vyloučen hostující Matějka a Plzeň znovu trestala. Po vyhraném vhazování stihlo utéct 7 sekund do chvíle, kdy do sítě prošla rána Bena Reisneckera bez přípravy – 3:1.

Bruslaři se chytili ve 48. minutě, kdy byl za nedovolený zásah do hlavy vyloučen domácí Mašek a Středočeši nabídnutou přesilovku zužitkovali. Matějka mohl z pravého kruhu střílet, místo toho ale ještě našel hůl Adama Kurky a kontaktní gól byl na světě. V 54. minutě navíc Beran od pravé tyčky skrz brankoviště narýsoval přihrávku na znovu připraveného Adama Kurku a ten tak zkompletoval hattrick – 3:3.

Po skvělém comebacku Bruslaři jistojistě mysleli také na obrat, bohužel ale pozapomněli na zadní vrátka. Toho soupeř využil k zasazení rozhodujícího úderu. Po rychlé akci Západočechů totiž Matěj Tománek dokázal zakončit mezi Skleničkovy betony. Mladoboleslavští měli na odpověď jen 221 sekund, o další vteřinky se obrali nedovoleným zákrokem. Po oddechovém času přesto odvolali brankáře a nakonec tak inkasovali popáté. Odkrytou klec trefil Matyáš Úbl 5:3.

Ohlasy trenérů

HC ŠKODA PLZEŇ:
Dušan Andrašovský: Dneska můžeme poděkovat brankáři Štěpánu Houdkovi, že nás po první třetině nechal ve hře. Mohli jsme klidně prohrávat o čtyři, pět branek a bylo by po zápase. Musíme se z toho poučit, protože po utkání jsme hned říkali klukům v kabině, že nejde vždy hrát až od druhé třetiny. Poté jsme ale ve hře předvedli týmovou energii, přesně tak, jak by to mělo vypadat.“
BK Mladá Boleslav:
Domácí tým neposkytl ohlasy trenéra.