BK MLADÁ BOLESLAV

Otočka B týmu ve druhé třetině na body nestačila

21. 1. 2024
napsal Vojtěch Červený
BK Mladá Boleslav

3:6

HC Junior Mělník

Statistiky

Branky a nahrávky: 5. Kadeřábek (Bartoš, Zvolenský), 25. Bílek (Uřídil), 28. Čermák (Kerda) – 11. Vernek (Havel), 11. Stinka (Bílek), 36. Prejza (Havel, Cafourek), 44. Lenc (Šťastný, Šimon), 52. Vernek (Havel, Šubrt), 57. Šubrt (Cafourek). Rozhodčí: Hrčka – Vlasjuk, Havel. Vyloučení: 9:3. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Průběh utkání: 1:0, 2:1, 2:2, 3:2, 3:6.

BK Mladá Boleslav

Vích (Toman) – Bílek O., Málek, Uřídil, Tondr, Zvolenský, Vondrlík (C), Bartoš – Kadeřábek T., Hladík, Mareš, Rudolph, Bárta, Čermák, Tregl, Kerda, Prokop, Ficek

HC Junior Mělník

Formánek (Šimáček) – Palát, Cafourek, Škutina, Bílek F., Šťastný, Prejza – Šícha, Šimon, Štrombach, Vernek (A), Lenc, Šípek, Stinka, Šubrt (C), Havel (A)

M l. B o l. – Na led Mladé Boleslavi zavítal Mělník, který ve své skupině drží čtvrté místo. Dlouhou dobu byl k vidění vyrovnaný souboj s výbornou kulisou obou táborů. V zápase Bruslaři několikrát vedli, i přesto jej nedokázali dovést do vítězného konce, především díky skvělému nástupu hostujícího celku do třetí části. Další zápas čeká mladoboleslavské hokejisty příští sobotu ve Vlašimi.

Mladoboleslavští do utkání vstoupili lépe, již po necelých pěti minutách poslal tým domácích do vedení Tomáš Kadeřábek. Z vedení se hokejisté Mladé Boleslavi dlouho netěšili, Mělníku se totiž podařilo vyrovnat skóre díky přesilové hře po trefě Jana Verneka. A za necelých 45 vteřin bylo pro domácí ještě hůř, Libor Stinka výborně přečetl hru a pohlednou střelou překonal brankáře Zdeňka Vícha. To, co se Zdeňku Víchovi nepodařilo uprostřed první části napravil na samém konci první části, kde se skvěle přemístil proti střele z pravého kruhu.

Snový vstup do druhé části zažil tým z města automobilů, jehož hráči šli během sedmi minut druhé části zásluhou Ondřeje Bílka a Michaela Čermáka do vedení. Poté však otěže zápasu převzali Mělničtí, kteří se začali dostávat do šancí. Dlouhou dobu nemohli najít recept na Zdeňka Vícha, ale nakonec jej našli, a to v úvodu 37. minuty, kdy se Michalu Prejzovi podařilo srovnat skóre. Do kabiny se tak šlo po druhé části za vyrovnaného stavu.

Ve třetí části předvedl tentokrát tým hostů povzbuzen vyrovnávací trefou skvělý nástup, Tomáš Lenc po třech minutách překlopil skóre na stranu hostů. Možnost srovnat skóre se nabídla mladoboleslavským hokejistům během přesilové hry, kterou však nevyužili, ba naopak během následujících pár minut přidal jejich soupeř pátou trefu z hole Jana Vernaka, jež přidal druhou branku v zápase. Definitivní tečku za utkáním přidal David Šubrt, který svou trefou zpečetil výhru Mělníka.