BK MLADÁ BOLESLAV

B tým podlehl Sršňům z Kutné Hory 1:3

6. 1. 2024
napsal Šimon Šulc
BK Mladá Boleslav

1:3

0:1, 1:2, 0:0

SK Sršni Kutná Hora

Statistiky

Branky a nahrávky: 23. Prokop (Kadeřábek T.) – 3. Beran (Švejda), 32. Švejda (Dytrych), 40. Jelínek M. (Tvrdík, Švejda). Rozhodčí: Procházka – Kusý, Holec. Vyloučení: 2:4, navíc Bartoš 5 minut+do konce utkání za podkopnutí. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 86. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

BK Mladá Boleslav

Toman – Uřidil, Málek, Tondr, Zvolenský, Kadeřábek J. (A), Bartoš – Kadeřábek T. (A), Hladík, Mareš, Rudolph, Vondrlík (C), Bárta, Ficek, Tregl, Kerda, Prokop, Čermák

SK Sršni Kutná Hora

Jelínek – Havelka, Chmelař, Bašus, Švejda (C), Zvěřina – Jelínek, Spitzer, Kadlec J., Plíhal, Sádlo, Dytrych, Kadlec A., Beran (A), Tvrdík

M l. B o l. – Další kolo Krajské ligy Středočeského kraje přineslo velmi napínavé utkání mezi Bruslaři a Sršněmi. I přes veškeré šance domácích byli hosté o něco aktivnější a dokázali se v útoku více prosadit. Na začátku druhé třetiny Bruslaři dorovnali, hosté se ale nakonec dostali do vedení 3:1, které už do konce zápasu udrželi a zvítězili tak nad domácím celkem.

Už na začátku zápasu šla vidět dravost celku z Kutné Hory, kdy se již ve 3. minutě přesnou střelou prosadil Lukáš Beran, který zařídil první vstřelenou branku utkání. Domácí se vzápětí snažili založit protiakci, kterou však hosté brzy odvrátili. V 5. minutě byl vyloučený střelec první branky za podrážení. Bruslaři tím dostali velkou šanci na vyrovnání skóre, to se jim však nedařilo. Po vypršení trestu se do toho Sršni zase obuli a prudkou ránou těsně minuli bránu domácích. V 9. minutě byl udělen další trest na straně hostujících, tentokrát to bylo opět za podrážení. Již o pár vteřin později se dostali Bruslaři ke skvělé šanci, kdy Libor Bartoš dal gól do odkryté brány, ten však nebyl uznán, jelikož ho tam dopravil bruslí. Mladoboleslavští tak viděli, že šance na vyrovnání je jistě velká, a tak je to nabudilo. Do konce třetiny se už jen oba týmy navzájem přestřelovaly, ale nedošlo k žádné větší šanci.

Druhá část začala pro Bruslaře velmi slibně. Po těžkých bojích ve středním pásmu vybojovali kotouč a založili tak silný útok, kdy ve 23. minutě Jan Prokop zařídil vyrovnání zápasu. Domácí bojovali a poté se do toho pořádně obuli tak, že Sršni měli problémy je ubránit. Nakonec se jim ale povedlo vyhnat Bruslaře z pásma a hra se pomalu otočila na druhou stranu. Ve 29. minutě Bruslařům zkomplikovalo situaci vyloučení za zdržování hry, ale zvládli se přes veškeré komplikace před kutnohorským celkem ubránit. Ve 32. minutě už ale nestačili na výstřel Pavla Švejdy, který si dojel k mantinelu pro odražený kotouč po výstřelu Dytrycha a dokázal odtud prostřelit boleslavského gólmana. Od této chvíle se hra Bruslařů hroutila. Třešničku na dortu tomu dal Matouš Jelínek, který navýšil ve 40. minutě náskok Sršní o další gól.

Do třetí třetiny naskočili Bruslaři s velmi dobrým tempem, kdy jistě dělali vše pro to, aby mohli vyrovnat. Napomohlo jim vyloučení soupeře ve 42. minutě. I přes prudké střely se jim nepodařilo prosadit se. Čas utíkal dál a hra se přelévala z jedné strany na druhou, kdy se ani jeden z celků nedokázal nijak výrazně prosadit. Kutnohorští však v 53. minutě po vyhrané buly dokázali překonat Tomana a nastřelili tyčku. V 58. minutě Boleslav zkusila hru v šesti hráčích bez gólmana. Chvíli poté se dostal hostující hráč do úniku, avšak byl dohnán a nemohl tak vystřelit. V 59. minutě šli Sršni do čtyř, což dodalo Bruslařům obrovskou šanci a motivaci. Ve hře šest na čtyři dominovali a zasypávali kutnohorského gólmana střelami. Žádná se však nedostala za jeho záda a s blížícím se koncem byl vyloučen hráč Mladé Boleslavi, čímž padla veškerá naděje na vyrovnání.

Ohlasy trenérů

Jiří Klikar: Bohužel jsme prohráli důležitý zápas se soupeřem z naší skupiny, ale stále máme ještě šanci bojovat o to, abychom se odlepili od posledního místa. Nicméně dneska jsme měli spoustu neproměněných šancí, chyběl i důraz vzadu okolo naší brány.