BK MLADÁ BOLESLAV

B tým vyhrál nad jedním z vedoucích týmů z ligy. Otočil vývoj utkání

16. 12. 2023
napsal Lukáš Chuchválek
BK Mladá Boleslav

5:4

1:1, 2:3, 2:0

TJ Slavoj Velké Popovice

Statistiky

Branky a nahrávky: 9. Prokop (Tregl, Vondrlík), 22. Kerda (Kadeřábek T., Vondrlík), 25. Prokop (Kadeřábek T.), 47. Prokop (Hladík, Kadeřábek T.), 47. Rudolph (Čermák, Kerda) – 18. Vacek (Formánek, Petráček), 23. Hradil (Freisler), 26. Vacek (Rejna, Freisler), 37. Dulovec. Rozhodčí: Čáp – Bejda, Buček. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 77. Střely na branku: . Průběh utkání: .

BK Mladá Boleslav

Vích – Málek, Uřidil, Zvolenský, Kadeřábek J. (A), Stehlík, Bartoš – Prokop, Kerda, Kadeřábek T. (A) - Bárta, Hladík, Mareš – Rudolph, Vondrlík (C), Čermák – Tregl.

TJ Slavoj Velké Popovice

Žingor – Braniš, Pechar, Chlupáček, Nejedlý, Petráček, Stejskal – Žoha (A), Dulovec, Kapal – Formánek, Vacek, Maňas – Hradil, Rejna (C), Freisler (A) – Synáč, Voska.

M l. B o l. – Konečně! Takto jednoslovně se dá popsat utkání 14. kola Krajské ligy Středočeského kraje proti Slavoji Velké Popovice. Od začátku tahali Bruslaři za delší konec a do stavu 3:3 se dařilo držet vedení. Pak sice soupeř otočil stav ve svůj prospěch, ale po heroickém výkonu dvěma slepenými góly zápas dotáhli do vítězného konce. Výrazně k tomu pomohly i hattrick Jana Prokopa a srdnaté výkony obrany a brankáře Vícha.

Už na startu byli Bruslaři dosti aktivní a jako první pálil Tomáš Kadeřábek. Ačkoliv se soupeř z úvodního tlaku vymanil a Maňas prověřil Vícha, diktovali tempo hry i nadále domácí a Michal Čermák v předbrankovém prostoru po perfektní přihrávce zamířil pouze do brankáře Žingora. Poté vyrobili Bruslaři ohromnou chybu na vlastní modré a zapomněli na Jana Synáče, k němuž také doputovala perfektní přihrávka. Své sólo však místo do poloodkryté klece zakončil pouze do Víchovy lapačky, jenž neztratil nervy a vytáhl fantastický zákrok. Tentýž hráč měl ještě jednu šanci, jenže opět mířil jen do gólmana. V 9. minutě se poprvé změnilo skóre, když Jan Prokop u pravé tyče překonal soupeřova brankáře. V další šanci, kdy na něj zívala prázdná branka, už ale Prokop neuspěl. Následovalo oslabení, v němž hostující Hladík z dálky ohrozil Zdeňka Vícha, ale jinak se Bruslařům dařilo zadržet soupeře. Navýšit po skončení početní nevýhody mohl Dušan Kerda, jenž přízemně zamířil do prakticky prázdné brány, avšak Michal Žingor skočil tak, že puk o jeho dres stačil dostatečně změnit směr a neskončil v síti. Ještě větší smůlu měli domácí, když Martin Vacek zakončoval protiútok bezchybně gólem skoro do šatny.

Ve druhé části se Velké Popovice do Bruslařů opřely hned po úvodní buly a Martin Vacek pálil nepříjemně do Vícha. Následoval závar, při němž měli Boleslavští štěstí, že soupeř nevyšťoural puk a nezavěsil do prázdné branky. Pak ale platilo nedáš-dostaneš. Vondrlík připravil šanci pro Tomáše Kadeřábka a Dušana Kerdu, kteří si vyměnili puk a z pravého kruhu prostřelili Žingora, jenž se lapačkou natahoval marně. Jenže ze znovunabytého vedení se neradovali Bruslaři dlouho a David Hradil přes obránce překonal Zdeňka Vícha. S tím se však nesmířili a Jan Prokop z předbrankového prostoru tvrdě pálil do Žingora. A puk skončil v bráně. Avšak stačila znovu jedna minuta, aby bylo opět srovnáno. Rejna s Vackem se utrhli do brejku a Martin Vacek zleva pálil do betonu, od nějž se puk odrazil zpět na jeho hokejku a druhá střela už šla do prázdné brány. Šanci znovu odskočit do vedení při přesilovkách však Bruslaři v dalších momentech odmítli. A to je ke konci třetiny po sérii dobrých šancí na obou stranách mrzelo, když poslal poprvé v utkání hosty z Popovic do vedení Martin Dulovec, který z pravé strany napálil puk do Vícha, ale odrazil se jemu na hokejku, a tak druhý výstřel už šel pod lapačku. Do konce třetiny byly k vidění další dobré akce na obou stranách, ale skóre se v této na góly bohaté třetině již nezměnilo.

Třetí třetinu odehráli ve stylu buď vyrovnáme a otočíme, nebo padneme. A podřídili tomu vše od brankáře po útok. Zrovna brankář musel být pozorný při šanci Davida Hradila, jenž mířil mezi jeho betony. Jinak byli útočnější domácí a jejich setrvalý tlak přinesl ve 47. minutě kýžené vyrovnání. A hattrickem ho přinesl Jan Prokop. Neuplynula pak ani minuta a Bruslaři se opět ujali vedení, když David Rudolph po skvělé přihrávce přehodil pravý beton Michala Žingora. Znovu srovnat by býval mohl Formánek poté, kdy před ním upadl boleslavský bránící hráč, jenže stopku mu vystavil Víchův levý beton. V dalších momentech se Bruslaři snažili aktivní hrou směrem dopředu jakkoliv nepouštět soupeře do šancí a dlouho se to dařilo. Situaci jim zkomplikovalo vyloučení čtyři minuty před koncem, avšak Hradil ani Stejskal Vícha nepřekonali. Hosté si sami zkomplikovali závěr nejen touto nevyužitou přesilovkou, ale i přílišným chtěním, kdy ofsajdy mařili šance pro Michala Žingora opustit kluziště a hrát v šesti v poli. Když se jim to povedlo 16 sekund před koncem, bylo již pozdě a Boleslav mohla slavit.

Ohlasy trenérů

Jiří Klikar: Byl to otočený zápas, a o to více výhra potěší, i když musím na druhou stranu říct, že jsme do stavu 3:3 furt vedli. Pak to otočil soupeř, ale takové vítězství jsme potřebovali po té sérii proher, někdy i nešťastných. Skoro bych řekl, že je škoda, že teď bude pauza, protože bychom, a věřím tomu, na tuto výhru dokázali navázat. Ale musíme na ni navázat po pauze. Brankáři i všem hráčům v poli za odvedený výkon děkuji.