BK MLADÁ BOLESLAV

B tým prohrál vysoko s Hvězdou Praha

7. 10. 2023
napsal Lukáš Chuchválek
BK Mladá Boleslav

3:9

1:2, 2:2, 0:5

HC Hvězda Praha

Statistiky

Branky a nahrávky: 12. Bartoš (Kadeřábek T., Prokop), 29. Prokop (Bartoš), 39. Ficek (Bílek) – 6. Klement (Procházka), 8. Veselý (Slavata, Velas), 32. Klečka (Klement), 35. Cvikl (Procházka, Veverka), 41. Veverka (Adam, Klement), 43. Šnaidauf (Poljanyčka), 44. Velas (Strnádek), 48. Poljanyčka, 50. Velas (Slavata, Veselý). Rozhodčí: Hrčka — Vlasjuk, Borkovec. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:9.

BK Mladá Boleslav

Toman – Bílek, Kadeřábek J. (A), Zvolenský, Bartoš – Prokop, Kerda, Kadeřábek T. (A) – Hladík, Mareš, Vondrlík (C) – Ficek, Čermák, Tregl

HC Hvězda Praha

Vokatý – Adam, Strnádek, Chvála (A), Grim, Janásek, Klement – Velas, Slavata, Šnaidauf – Cvikl, Procházka, Klečka (C) – Veverka, Veselý, Poljanyčka

M l. B o l. – I nadále oslabený B tým přivítal na svém ledě pražský celek HC Hvězda Praha. Původně se měl zápas odehrát venku, avšak vinou nějakých technických potíží byl nakonec přeložen do Boleslavi. A z té si Pražané odvezli výhru po na první pohled přesvědčivém výsledku, avšak Bruslaři dokázali, byť tedy tahali po celý zápas za kratší konec, držet se soupeřem krok až do konce druhého dějství, kdy prohrávali o gól. Zlomil je až průběh třetí třetiny, kdy rozhodly povedená početní výhoda Hvězdy a nedostatek sil u zdecimovaného kádru boleslavského B týmu.

Od začátku byl k vidění pěkný útočný hokej, v němž však byla efektivnější Hvězda. Poté, co Pražané ustáli oslabení, pokropili Bruslaře studenou sprchou díky nenápadné dalekonosné ráně Marka Klementa, jenž zamířil k protější pravé tyčce a gólman zasáhl pozdě. Dvě minuty poté tahal Daniel Toman puk ze sítě podruhé, když hráči Hvězdy utahali Bruslaře dlouhou útočnou fází, kdy Veselý nejprve neuspěl obkroužením gólmana, pak obdobně u levé tyče neuspěl Chvála. Když už byla Boleslav v podstatě utavena, chopil se puku opět Štěpán Veselý a trefou pod šibenici nedal Tomanovi šanci. Tato trefa ale Bruslaře vyburcovala ke zlepšení výkonu, efektivnějšímu zakončování a také k potrestání chyby soupeře. Přesněji dvou chyb, protože nejprve se Hvězda nechala vyloučit, pak zapomněla na Libora Bartoše u pravé tyčky, jenž jen holí usměrnil letící puk do poloprázdné brány už po deseti sekundách od startu početní výhody. A na druhé straně Daniel Toman předvedl několik vynikajících zákroků, při nichž víceméně složil reparát za začátek. Hvězda využívala zprvu chyb Boleslavi, ale sama jich dost napáchala a měla štěstí, že Boleslav v trestání nebyla tolik efektivní. Další početní výhodu totiž už neproměnila.

V druhém dějství zprvu oba celky neúspěšně ostřelovaly bránu soupeře. Pak následovaly nedisciplinovanosti a tedy i vylučování. Hráčům Hvězdy se to opět vymstilo, neboť Jan Prokop sice ne tak rychle jako jeho spoluhráč předtím, ale přece zužitkoval přesilovou hru trefou puku mezi Vokatého tělo a ruku zblízka pod víko. Z vyrovnání se však Bruslaři dlouho neradovali, neboť soupeř zabral směrem dopředu a po vyšachování obrany, jež byla v podstatě uklizena z předbrankového prostoru, pálil ze středu nejprve Jan Klečka a za pár minut potom v prakticky totožné situaci Matouš Cvikl, jenž zamířil do odkrytého prostoru na levé straně. Poté si zahráli přesilovku poprvé i Pražané, ale vymysleli pouze zkrácení početní výhody kvůli vlastnímu faulu. Jakmile byli Bruslaři kompletní, opět udeřili a důrazem před bránou se uplatnil Milan Ficek, jenž odněkud vyndal kotouč, který v závaru neměl Vokatý pod kontrolou, a procpal ho za brankovou čáru. Poté byla nedisciplinovaná pro změnu Boleslav a darovala soupeři dvojnásobnou přesilovku těsně před odchodem do kabin.

A to se ukázalo být ve třetí třetině fatální. Při dvojnásobném oslabení totiž Bruslaři popáté inkasovali, když se trefil po několika předešlých neúspěšných pokusech Ondřej Veverka. Boleslav musela za tohoto stavu 3:5 otevřít hru, a tak soupeř v krátkém sledu nasypal ještě další dva góly. Nejprve v brejku skóroval Ondřej Šnaidauf, jenž zamířil nechytatelně k pravé tyči. V dalším sledu událostí pak zvyšoval ještě Benjamin Velas, kterému se povedlo střelit puk pod Tomana, jenže vyklouzl zpod něj až za brankovou čáru. Otřesená Boleslav se v této chvíli již nezmohla na odpor a v často přerušované hře Hvězda navýšila nakonec na konečných 3:9, když nejprve námaz Bruslařů zpoza brány Pražanů do mezikruží při snaze útočit zachytil Oleksandr Poljanyčko, který s pukem přesprintoval celé kluziště a blafákem rozhodil a překonal Tomana. Ten pak marně pokusem zalehnout kotouč zabraňoval tomu, aby poslední branku dal, v zápase už podruhé, Benjamin Velas. Zbývalo ještě deset minut do konce, ale v této fázi už žádná další branka nepadla, třebaže se hrály ještě tři přesilové hry.

Ohlasy trenérů

Jiří Klikar: Bohužel, jak zápas dopadl. Musím však klukům poděkovat za srdnatý výkon, protože už třetí zápas po sobě táhneme ve dvanácti až třinácti lidech. Nemohu prostě říct nic špatného. Kluci zápas neodevzdali, i když ten výsledek tak nevypadá, ale po dvou třetinách jsme prohrávali o gól. Měli jsme spoustu šancí, které jsme neproměnili. Kdybychom je proměnili, mohlo by to nakonec být trochu jinak a třetí třetina se také mohla vyvíjet jinak. Zlomilo se to prostě v té přesilovce soupeře pět na tři. Pak už jsme nenašli a neměli tolik sil, abychom zvrátili ten zápas.