BK MLADÁ BOLESLAV

Dorostenci v posledním domácím přípravném utkání porazili Spartu

30. 8. 2023
napsal Mario Lazo
BK Mladá Boleslav

5:1

2:0, 1:0, 2:1

HC Sparta Praha

Statistiky

Branky a nahrávky: 12. Kurka (Beran, Doležel), 17. Matějka (Vasiak, Kristek), 23. Beran (Hanyš), 52. Kurka (Beran, Hanyš), 60. Maxin – 44. Novák (Nestrašil). Rozhodčí: Prokop – Kettner, Karli. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

BK Mladá Boleslav

Sklenička (Kovář F.) – Macháček, Šilhavý, Hora, Kovář D., Čermák, Doležel – Kurka, Beran, Hanyš, Vasiak, Matějka, Kristek "C", Hrouda, Churáček, Maxin, Trefil, Hájek

HC Sparta Praha

Völfl (Hanousek) – Malínek "C", Dufek, Cichoň, Burda, Hoznourek, Volodin, Nedvěd – Nestrašil, Prikhodko, Novák, Hlinka, Bolocan M., Bolocan T., Popovič, Novotný, Trachta, Čížek, Žukovský, Adamec

M l. B o l. – Mladoboleslavský dorost si naposledy v domácím prostředí vyzkoušel přípravné utkání. Svého pokořitele z loňského souboje o bronz porazil jednoznačně poměrem 5:1. Bruslaři mají před sebou ještě páteční odvetu, poté už se budou soustředit na čtvrtek 7. září, kdy na ledě ŠKOENERGO Arény v prvním kole dorostenecké extraligy od 18:00 hostí kladenské Rytíře.

V první třetině se dařilo více domácím Bruslařům. Nejprve byl ale ve 2. minutě zápasu vyloučen mladoboleslavský David Churáček a Filip Novák při přesilovce nastřelil tyč domácí klece. V 6. minutě Hájek z levé strany prověřil Völflovu pozornost, hostující brankář měl za sebou první zákrok. Mladoboleslavský Sviatoslav Vasiak vystřelil v 9. minutě bohužel se, ale trefil do gólmanovy lapačky. Domácí Bruslaři využili přesilovou hru a ujauli se vedení v 11. minutě zápasu. Beran z levé strany předložil puk do mezikruží pro Adama Kurku a ten se prosadil střelou na bližší tyč. V 16. minutě si Marek Sklenička připsal důležitý zákrok proti střele Tadeáše Trachty, tu ukryl v lapačce. Na konci 16. minuty po přistrčení Kristka pálil Vasiak. Do jeho pokusu ještě sáhl Filip Matějka, který úspěšnou tečí navýšil stav na 2:0.

Druhá třetina byla v celku vyrovnána. Na jejím začátku ve 22. minutě dal gól domácí Adam Beran, který společně s Hanyšem zaměstnával hostující obranu při oslabení a díky své nedůslednosti potřetí inkasovala. Hanyš puk dokázal dostat před branku, kde si Beran položil Völfla a zakončil - 3:0. Pěkná střelu ve 29. minutě vyslal Daniel Novotný, trefil se ale přímo do gólmanovy rukavice. Stejný hráč ve stejném střídání přebral puk ze středu hřiště, protlačil se mezi dvěma boleslavskými obránci, ale domácí branku netrefil. Spartě se ještě ve 32. minutě nepodařilo využít přesilovku. Zbytek prostřední části už toho na obě strany příliš nepřinesl.

Třetí třetinou domácí bruslaři potvrdili formu, ale Spartě se také dařilo. Ve 43. minutě totiž Pražané snížili skóre na 1:3. Trefil se Filip Novák po přihrávce od Nestrašila, který z levé strany přihrál za modrou. Tam si Novák sjel, přebral kotouč, rychle zajel za boleslavské obránce, položil si Skleničku a zakončil ranou pod břevno. Jakub Kristek se během 46. minuty zjevil sám před sparťanským brankářem Völflem, naneštěstí pro domácí tým byl už moc blízko brankářovi, takže marně hledal prostor na jeho obstřelení. Domácí Bruslaři v 51. minutě zvýšili skóre čtvrtým gólem. Adam Kurka zůstal sám v mezikruží a nikým neatakován zakončil. Radoslav Cichoň se ve 53. minutě dostal ke střele z modré čáry, Sklenička střelu zaznamenal a podařilo se mu ji vyrazit. Zato brankáři Sparty se ránu mladoboleslavského Imricha Maxima v poslední minutě zastavit nepodařilo. Domácímu útočníkovi se podařilo schovat střelu za obránce a Jakub Völfl tak vůbec nic neviděl - 5:1.

Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:
Martin Škaloud: Za mě jsme podali velmi slušný výkon proti velmi kvalitnímu soupeři. Pokud bychom se takhle prezentovali v dalším průběhu sezóny, tak se určitě nebudeme zlobit.
HC Sparta Praha:

a