BK MLADÁ BOLESLAV

Vyrovnané přípravné utkání se Spartou rozhodlo prodloužení

2. 8. 2023
napsal Vojtěch Červený
BK Mladá Boleslav

3:4p

1:1, 1:1, 1:1 - 0:1

HC Sparta Praha

Statistiky

Branky a nahrávky: 7. Kučera (Zvagulis), 24. Zvagulis (Kučera, Teplý), 42. Hurt - 4. Hamršmíd (Červenka), 25. Daníček (Vishevskiy), 53. Fábry (Vishnevskiy, David), 62. Vašíček (Samson). Rozhodčí: Machač - Rudolph, Kettner. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.

BK Mladá Boleslav

Forst (Hora) - Moravec "C", Sypecký, Vlasák A., Němec, Hrouda, Průšek, Salikov - Teplý, Kučera, Zvagulis, Malínek, Vlasák M., Gardoň, Šachl, Hruška, Hurt, Vítek, Šindelář, Vojáček

HC Sparta Praha

Vedral (Kalista) - Červenka, David, Samson, Brůna, Bartoň, Byakov, Jánský, Mack - Novák, Fábry "C", Holeček, Hamršmíd, Žmola, Pavlák, Odehnal, Daníček, Vishnevskiy, Hašek, Vašíček, Poláček

M l. B o l. - Mladoboleslavští junioři dvakrát vedli, utkání však nedokázali dovést k vítěznému konci. Ve ŠKOENERGO Aréně došlo k repríze loňského semifinále, když se Bruslaři postavili sokovi z metropole Prahy a rozhodně mu nechtěli darovat nic zadarmo. Skvěle se uvedla i nová posila Jan Kučera, jež ovšem nedokázal odvrátit prohru v prodloužení.

Již při vhození buly jste mohli cítit napjaté emoce mezi oběma soupeři. Hrál se rychlý, ale i přesto tvrdý hokej, který však občas doplňovaly drobné nepřesnosti na obou stranách. Po čtyřech minutách hry napálil Červenka puk na brankáře domácích, ten puk dokázal vyrazit před sebe, ale na následnou dorážku Jana Hamršmída nedokázal zareagovat. O minutu později mohlo být vyrovnáno kvůli samostatnému úniku, do kterého se dostal Matěj Gardoň, brankáře Vedrala však prostřelit nedokázal. Povedlo se to až o dvě minuty později, když Zvagulis Kristers vyjel do samostatného úniku ten zakončil střelou, ta úspěšná nebyla, avšak dorážka nejnovější akvizice Jana Kučery už ano. V 10. minutě Bruslaři nabídli sparťanům početní výhodu, během ní se v slibné pozici objevil Tomáš Bartoň, ale recept na překonání Forsta nenašel, početní výhoda proto zůstala nevyužita. Poté následovalo pár nenápadných, ač velmi slibných akcí Mladé Boleslavi, které mohli Pražanům pořádně zavařit, když se během 14. minuty v jedné z nich objevil Vítek, o minutu později zahrozil z mezikruží Marek Vlasák a poté Hurt po individuální chybě, ale ani jednomu z nich se nepodařilo dostat puk do území mezi tři tyče. Koncem 1. části se musel činit i domácí brankář, nebezpečná střela nakonec skončila na jeho betonech.

Ani Pražané nezůstali v utkání beztrestní a začátkem druhého dějství se provinil František David vysokou holí a nabídl tak mladoboleslavským juniorům. Ti sice během dvouminutové výhody neudeřili, ale sekundu po vypršením Davidova trestu se již mohli radovat ze vstřelené branky. Bruslařům radost nevydržela příliš dlouho o minutu později totiž sparťané vyrovnali, stalo se tak zásluhou Marka Daníčka. A mohlo být ještě hůře, po nádherné individuální akci se před Hurta proháčkoval Fábry Andrej, v zakončení mu však zabránil Daniel Forst se svými kolegy z obrany. Následovala dlouhá pasáž bez branek. Mladoboleslavští mohli zahrozit během nabídnuté přesilovky, nejnebezpečněji pálil skrz clonící hráče Adam Vlasák, avšak jeho střela skončila na zadním mantinelu. Před koncem druhé dvacetiminutovky mohli zahrozit i Pražané, kteří pálili ránou od modré bez přípravy, ta však skončila v lapačce Forsta. Žádná zásadní událost se již v druhém dějství nestala, do kabin se šlo za vyrovnaného stavu 2:2.

V úvodu 3. třetiny se sparťané nadějně probojovali až před brankáře Bruslařů, pokusem o krosovou přihrávkou, která by akci vyšperkovala, z akce nebylo nic. Gólový půst dokázal překazit až v 42. minutě Jan Hurt, jenž se po nepovedené rozehrávce soupeře zmocnil puku a střelou k levé tyči poslal Mladou Boleslav do jednobrankového vedení. Skóre mohlo být zase vyrovnané, když po střele od pravého kruhu zvonila za Forstem tyč. Skóre se měnilo až v 53. minutě, souhra Františka a Vishnevskiyho našla před brankou úplně volného Andreje Fábryho, jenž se tváří v tvář brankáři Bruslařů nemýlil. Ohrozit Vedralovu branku mohla ještě schovaná střela z rohu, tu Vedral napoprvé vyrazil před sebe, ale napodruhé už ukryl puk bezpečně ve své výstroji.

Po vzájemné domluvě obou celků následovalo pětiminutové prodloužení 3 na 3, které rozhodl v 62. minutě ve prospěch Pražanů střelou pod levý beton Martin Vašíček po přihrávce od Olivera Samsona.

Ohlasy trenérů

Marek Melenovský, BK Mladá Boleslav: Z obou bylo vidět, že se jedná o začátek sezóny a že mužstva jsou v plném tréninku, bylo tam hodně nepřesností, hra neměla pravidla a výkonnost, kterou by měla mít.