BK MLADÁ BOLESLAV

Derniéra Bruslařů byla neúspěšná, Sparta rozhodla gólem z 59. minuty

3. 3. 2024
napsal Tomáš Taybner, foto: Jan Beneš
HC Sparta Praha

2:1

0:1, 1:0, 1:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 28. Hrabík (Krejčík, Kousal), 59. Řepík (Sobotka, Forman) – 1. Lantoši (Pyrochta, Skalický). Rozhodčí: Cabák, Ondráček – Gerát, Klouček. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 9 418. Střely na branku: 43:10. Zblokované střely: 21:6. Hity: 5:1. Vhazování: 30:23. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

HC Sparta Praha

Kovář – Beaudin, Irving, Kempný (A), Samson, Krejčík, Moravčík – Forman, Sobotka (A), Řepík (C) – Chlapík, Vitouch, Kousal – Konečný, Lajunen, Kassian – Buchtele, Najman, Hrabík

BK Mladá Boleslav

Růžička – Pyrochta (A), Bernad, Čech, Pavlík, Lintuniemi, Štibingr, Vlasák – Skalický, Roman (C), Lantoši (A) – Stránský, Järvinen, Rohdin – Krivošík, Hradec, Gardoň – Malínek, Závora, Zvagulis

P r a h a – Bruslaři zahájili loučení se sezonou nejlépe, jak mohli. Už po 15 sekundách se díky dvacáté sezonní brance Lantošiho dostali do vedení. Pražané srovnali stavy v průběhu druhé periody, přesilovkovou teč Krejčíkovy střely předvedl Hrabík. Domácí Sparta pak ve třetím dějství postupně stupňovala tlak, aby nakonec v 59. minutě rozhodla trefou kapitána Řepíka. Bruslaři se tak s ročníkem 2023/2024 rozloučili těsnou porážkou 1:2.

Mladoboleslavští hokejisté začali utkání na Spartě v naprostém klidu, což platilo také o zahajovací pětici domácích. Pražané pustili Bruslaře hned po úvodním vhazování do útočné třetiny, Róbert Lantoši najížděl na branku z levé strany a střelou na bližší tyč překvapil Kováře - 0:1. Domácí pak přeci jen trochu přidali a vytvořili si tlak, další větší šanci však opět měli Středočeši. Po krásné kombinaci z jedničky po ose Lantoši - Roman puk směřoval k pravé tyčce pro Skalického, jenže vytáhlý forvard prudký kotouč nestihl zasáhnout.

V 10. minutě dostal Chlapík přihrávku za obranu a najížděl sám na Růžičku. Kanonýr Sparty mířil někam na levou šibenici, tam však narazil na připraveného mladoboleslavského strážce a jeho vytrčené rameno. Další tlak před brankou Boleslavi následoval po vyloučení Gardoně, Bruslaři jej ale opět přestáli. A to samé se dá říct také o situaci ze závěru první třetiny, kdy u pravé tyčky důrazně dorážel Řepík. Tuto situaci ještě zkoumal videorozhodčí, vyrovnávací trefu ale Pražanům neposvětil.

Na startu druhé části putoval na trestnou Järvinen a Sparta v přesilovce opět zatlačila. Ve 27. minutě se proti pravidlům provinil Čech, za 59 sekund k němu navíc přisedl ještě Závora. Pražané nabídku v podobě vylepšené převahy dokázali využít, když v čase 27:34 skončil kotouč v síti poté, co Krejčíkovo nahození úspěšně tečoval Kryštof Hrabík - 1:1.

Se staženou aplikací a zapnutými push notifikacemi budete vždy a všude v obraze!

Ve 33. minutě mohli domácí dokonce vést, když Bruslařům ujel Řepík. Akci domácího kapitána nakonec v nejzazší možné chvíli hasil Čech přizvednutím jeho hole. Stejný hráč měl další šanci hned pár minut na to, tentokrát jeho blafák u tyčky zastavil Růžička betonem. Odskočit mohli také Bruslaři při netradiční přesilovce 4 na 3. Pyrochta si sjel z modré, nad levým kruhem si stáhl puk do mezikruží a zápěstím zamířil do pravé tyčky.

V závěrečném dějství se spíše vyčkávalo, a tak první lepší střelecká příležitost přišla až v 50. minutě. Růžička musel řešit Chlapíkův výpad z pravé strany, avšak jeho vyrážečka byla na správném místě. Stejní borci se pak potkali ještě jednou na konci téhož střídání, tentokrát už mladoboleslavský strážce lapil pokus z mezikruží. Na druhé straně musel Kovář do akce snad jen při ráně Pavlíka z modré, kterou bez potíží ukryl v lapačce.

V 57. minutě Sobotka zpoza branky posunul kotouč k levé tyčce, kde však Forman nedokázal procedit kotouč skrze připraveného Růžičku. Hned za minutu nato Kousal chtěl u tyčky dorážet pokus Chlapíka, Lintuniemi však dokázal kotouč rychle odpálit na icing. Pak ale Sobotka z pravé strany nabil do mezikruží Michalu Řepíkovi a ten z jedničky po ledě propálil Růžičku. Bruslaři to pak po oddechovém čase ještě zkusili v šesti, na dorovnání už ale nedosáhli a v posledním zápase sezony 2023/2024 tak padli těsně 1:2.


Ohlasy trenérů

HC Sparta Praha:

Pavel Gross: Pro nás je to důležitá výhra, protože nám nevyšel minulý zápas ve Varech, což se někdy stává. Zároveň nám nevyšlo první střídání a potřebovali jsme pár minut, než jsme se z toho probrali. Bylo těžké, měli jsme převahu, ale věděli jsme, že Boleslav má po zápase konec sezony. Chtěli tady ale i s mladým mančaftem vyhrát. Pořád jsme věřili, zůstali jsme v systému a povedlo se nám skórovat. A zrovna Michal Řepík, který měl dnes asi šest gólovek. Makal, nedařilo se mu dát gól, ale nakonec ho dal.

BK Mladá Boleslav:
Václav Pletka: Do zápasu jsme dobře vstoupili, dali jsme po patnácti vteřinách gól. Poté jsme nedisciplinovaností pustili Spartu do hry. Celý zápas nás držel vynikající gólman, protože se většinou hrálo na jednu bránu. V mančaftu jsme měli šest juniorů a byli jsme rádi, že jsme drželi stav 1:1. Minutu a půl před koncem jsme neuhlídali hráče ve slotu, který to trefil. Můžeme jen pogratulovat soupeři, protože hráli dobře a celý zápas byli lepší. Ať se jim v play off daří.