BK MLADÁ BOLESLAV

Ještě není konec! Junioři doma vynulovali Spartu

8. 4. 2023
napsal Redakce
BK Mladá Boleslav

4:0

1:0, 3:0, 0:0

HC Sparta Praha

Statistiky

Branky a nahrávky: 18. Křepelka (Moravec, Půček), 21. Půček (Malínek, Němec), 26. Vimmer (Šachl, Čech), 27. Vimmer (Gardoň) . Rozhodčí: Úlehla, Barek – Kis, Roischel. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 453. Střely na branku: 41:28. Průběh utkání: 4:0. Stav série: 2:3.

BK Mladá Boleslav

Stuchlík – Sypecký, Rajgl, Čech, Křepelka, Němec, Moravec (C) – Hruška, Polák, Půček (A), Lisler, Moyseyev, Šachl, Vimmer, Zvagulis, Vítek, Malínek, Vyroubal, Gardoň, Hrouda (A)

HC Sparta Praha

Artsatbanov – Šindelek, Böhm, Bartoň, Ducháč (C), Červenka (A), Tůma, Pavlák – Stepanchuk, Vitouch, Senčák (A), Hrabík, Novák, Theimer, Holeček, Krupička, Höll, Mácha, Hamršmíd, Hauser

M l. B o l. - Boj o finále pokračuje. Mladoboleslavští junioři v pátém semifinálovém utkání potřebovali vyhrát, aby nepustili Spartu do zápasů o zlato. A to se mladíkům ze středních Čech podařilo, rivaly z Prahy porazili poměrem 4:0, série se tak za stavu 2:3 přesouvá zpět do hlavního města. Šesté semifinále startuje v 18:00.

První velkou šanci zápasu měl v 6. minutě na hokejce Štěpán Vimmer, který od pravého kruhu zacinkal na vzdálenější tyč. Následně oba celky okusily hru ve čtyřech, ale ani z této pasáže branka nevyplynula. Gólový účet otevřel až v 18. minutě Karel Křepelka. Středočeši si totiž střihli hned 101 vteřin dlouhou početní výhodu 5 na 3, kterou potrestal právě boleslavský bek střelou od modré. Domácí úvodní branka nakopla a do konce třetiny nepouštěli sparťany do vyložených šancí.

Navíc hned na počátku prostřední dvacetiminutovky udeřili podruhé. Malínkův pokus gólman Pražanů vytěsnil před sebe, k odraženému kotouči se ale přiřítil Jan Půček, který ho doklepl za brankovou čáru. Minutu poté mohl odpovědět Ondřej Hrabík, jenže proti jeho bekhendové kličce se vyšvihl připravený Stuchlík.

V čase 25:18 přišla další změna ve skóre a opět na straně Bruslařského klubu. Štěpán Vimmer si počíhal před Artsatbanovem na nahozený puk, který usměrnil za jeho záda a zvýšil na 3:0. Vzápětí se po faulu Böhma ocitli Pražané znovu ve čtyřech a i tuto výhodu domácí potrestali. Od třetí branky neuplynula ani minuta a Mladá Boleslav slavila už čtvrtou přesnou trefu. Gardoňův pokus od pravého kruhu sledoval Štěpán Vimmer, jenž si sjel k dorážce a překonal sparťanského strážce.

Posléze si přesilovou hru zahráli i hosté, jenže Stuchlíka nedokázali překovat. Ve slibně šanci se v závěru druhého dějství ocitl Petr Hauser, kterého v kličce před boleslavským gólmanem zastavila defenziva domácího celku. V závěrečné třetině, i přes snahu obou týmů, žádná další branka nepadla. Mladá Boleslav tak vítězstvím 4:0 odvrátila postup Sparty do finále a snížila stav semifinálové série na 2:3. Šesté utkání se odehraje v pondělí v holešovické aréně v Praze od 18:00.

Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:
Lukáš Zörkler: Do dnešního zápasu jsme šli s vědomím, že to může být naposledy, což jsme určitě nechtěli. Kluky jsme na to celou dobu připravovali. Musíme hrát dobře bezpečně zezadu, nedělat žádné blbosti, posouvat puky a nepředržovat to. Poprvé v sérii jsme dokázali odskočit na rozdíl dvou branek, což asi rozhodlo. Pak už jsme si ten zápas podrželi. Připravíme se teď na pondělí, jedeme dál. Doufáme, že se sem ještě ve středu vrátíme.
HC Sparta Praha:
Tobiáš Slavíček: Jinak než špatně se to hodnotit nedá. Z nějakého úvodního tlaku jsme vytěžili nějaké šance, netrefovali jsme ale branku. Pak se ta hra postupně celá rozsypala a dneska jsme opravdu hráli špatně. Když už jsme se do nějaké šance dostali, přeskočilo nám to hůl nebo jsme vůbec netrefili branku. Pramení to ale z toho, že jsme dnes nešli za vítězstvím tak, jak tomu bylo v předchozích zápasech. Proto se od nás odklonilo i štěstí. Kdybychom dnes hráli na fotbalovou branku, asi bychom stejně gól nedali.