BK MLADÁ BOLESLAV

Juniorka udolala Spartu až v nájezdech

31. 3. 2023
napsal Zdena Bobková, foto Ronald Hansel
BK Mladá Boleslav

3:2sn

1:0, 0:1, 1:1 - 0:0

HC Sparta Praha

Statistiky

Branky a nahrávky: 20. Gardoň, 56. Půček (Polák, Vimmer), rozhodující nájezd Polák - 35. Vitouch (Senčák, Holeček), 54. Hauser (Krupička, David). Rozhodčí: Petružálek, Hlinka – Kokrment, Dědek. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 362. Střely na branku: 35:44. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2.

BK Mladá Boleslav

Stuchlík – Moravec, Sypecký, Němec, Křepelka, Rajgl, Hrouda, Vlasák, Čech – Vimmer, Malínek, Gardoň, Moyseyev, Půček, Polák, Hruška, Zvagulis, Vítek, Šachl, Vyroubal

HC Sparta Praha

Artsatbanov – Pavlák, Šindelek, Tůma, David, Červenka, Ducháč, Böhm – Holeček, Mácha, Hauser, Novák, Hrabík, Senčák, Vitouch, Stepanchuk, Krupička, Höll, Theimer, Hamršmíd

M l. B o l. – První semifinálový duel byl hodně vyrovnaný. Bruslaři v něm šli do vedení, když v poslední minutě první třetiny prostřelil Artsatbanova Gardoň. Sparta ale ve druhé části srovnala a pár minut před koncem základní hrací doby dokonce vedla. Rychlou odpovědí se ale blýskl Půček, který dorovnal na 2:2. Prodloužení lítou páteční bitvu nerozhodlo, a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich se blýskli oba gólmani a také jediný úspěšný střelec. Vojtěch Polák svým úspěšných bekhendem přiřkl Bruslařům první výhru v sérii. Odveta se hraje hned druhý den, v sobotu 1. dubna od 17. hodin.

Zápas nabral rychlé tempo už od prvních minut. Hrálo se nahoru dolů a žádný z týmů si nedaroval centimetr ledu zadarmo. Zároveň ale oba týmy hrály z dobře zajištěné obrany, takže gólmani měli méně práce. Přesto museli zůstat pozorní. Bruslaři byli v první části aktivnější, více práce měl ukrajinský gólman Artsatbanov, který se mimo jiné zaskvěl zákrokem lapačkou proti ráně Čecha. Bohužel pro hosty ale devět vteřin před první sirénou kapituloval. Bruslaři předvedli pohlednou kombinaci, na jejímž konci byl Matěj Gardoň, který rozjásal plné tribuny.

Sparta do druhé třetiny vkročila rozhodně lépe a domácí měli s pohybem hráčů v rudých dresech problémy. Z čehož plynuly i fauly domácích. S prvním oslabením si ale domácí hráči poradili skvěle a Pražanům nedovolili zhola nic. Při druhé přesilové hře ale Sparta tlačila na Stuchlíkovu bránu mnohem víc a boleslavský gólman se musel činit. Začalo se vyostřovat také mezi hráči, a tak rozhodčí za jednu potyčku vykázal rozhodčí oba kohouty na trestnou lavici. Sparťané ale neutuchajíc bušili do vrat a domácí si připsali další nedovolený zákrok. Třetí přesilovou hru už ale hosté využili, a to navíc bleskurychle, stačilo jim k tomu šest vteřin. Michal Vitouch využili zmatků na brankovišti a poslal kotouč Stuchlíkovi za záda. Boleslavští mohli brzy odpovědět, ale Vyroubal nezužitkoval Gardoňovo pobídnutí. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

Sparta navázala na hru ze druhé třetiny ihned po zkrácené přesilovce domácích, kterou si přenesli z konce druhé třetiny. Boleslav působila spíše statičtějším dojmem a zakládala si především na kvalitní obraně. Přesto šest minut před koncem základní hrací doby neuhlídali Davida s Hauserem. Prvně jmenovaný napálil puk od modré a Petr Hauser jej poslal nechytatelně za Stuchlíkova záda. Odpověď domácích na sebe ale nedala dlouho čekat. Polák u mantinelu získal kotouč a přesným pasem našel Jana Půčka, který z mezikruží trefil mezírku mezi Artsatbanovými betony.

Další góly již nepadly a na řadu tak přišlo desetiminutové prodloužení hrané se třemi hráči v poli na každé straně. V něm měli největší šanci hostující Hauser, který dokázal vymíchat Stuchlíka a pak trestuhodně trefil tyč boleslavské branky. Kotouč se pak odrazil do brankoviště, ale domácí gólman si jej i se štěstím do branky neposlal.

Když ani po deseti minutách o vítězi nebylo rozhodnuto, přišly na řadu samostatné nájezdy. V pěti sériích padl jediný gól. Domácí Vojtěch Polák vymíchal hostujícího Artsatbanova a bekhendem jej přehodil a zajistil tak Bruslařům první bod v sérii. Odveta je v plánu hned následující den, tedy v sobotu od 17:00.

Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:
Václav Pletka, BK Mladá Boleslav: Byl to těžký a vyrovnaný zápas. V první třetině jsme se dostali do vedení. Naší nedisciplinovaností jsme darovali Spartě několik přesilovek. Do dalšího zápasu se musíme vyvarovat zbytečných faulů. Podržel nás Stuchla (gólman Marek Stuchlík, pozn. red.). V nájezdech jsme dali gól my a bereme první bod do série. V sobotu nás ale čeká další těžký zápas. Sparta má výborný manšaft, má hodně starších hráčů, jsou siloví, hrají dobře. Ale my také. Hrajeme zodpovědně dozadu a musíme být disciplinovaní a doufám, že to zvládneme.
HC Sparta Praha:
Richard Žemlička, HC Sparta Praha: Byl to oboustranně vyrovnaný zápas, hodně opatrný. Když jsme dali šest minut před koncem gól na 2:1, tak jsme si to měli podržet. To rozhodlo. Série bude určitě vyrovnaná.