BK MLADÁ BOLESLAV

Dorostenci budou hrát o třetí místo, těsné utkání s Plzní rozhodlo prodloužení

1. 4. 2023
napsal Tomáš Taybner
BK Mladá Boleslav

5:6p

2:3, 1:1, 2:1 - 0:1

HC ŠKODA PLZEŇ

Statistiky

Branky a nahrávky: 10. Lisler (Král, Lev), 12. Steklý (Hurt), 23. Steklý (Lev, Hlinský), 41. Lisler, 50. Steklý (Hurt) – 1. Makovec (Jiříček, Benák), 8. Titlbach (Jiříček), 18. Benák (Titlbach, Jiříček), 25. Titlbach (Benák, Makovec), 59. Makovec (Jiříček), 62. Skok (Titlbach). Rozhodčí: Šmika, Červenka – Beneš, Žídek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 237. Střely na branku: 49:48. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4, 5:6.

BK Mladá Boleslav

Vystrčil (Císař) – Šilhavý, Kovář, Průšek, Kubíček "A", Hlinský "A", Křivánek – Beran V., Král, Steklý, Hurt, Kurka, Vojáček, Kristek, Šindelář "C", Lisler, Lev, Teplý

HC ŠKODA PLZEŇ

Mařík (Pavlis) – Skala "A", Jiříček, Mašek, Prošek, Černý, Kocek, Tolar – Benák, Makovec "A", Beran M., Pittr "C", Klatovský, Matějka, Hofrajtr, Titlbach, Slačík, Úbl

M l. B o l. – Dorostenci museli během sobotního odpoledne bezpodmínečně vyhrát, aby si vynutili 5. zápas. Plzeň po většinu utkání vedla, ale Bruslařům se podařilo statně dotahovat a v 50. minutě dokonce otočit skóre ve svůj prospěch, když Steklý zkompletoval hattrick. Při powerplay ale vyrovnal Makovec a rozhodující úder domácím hráčům zasadil v prodloužení obránce Skok. Škodovku čeká finálová série s Třincem, Bruslaři budou hrát dvojzápas o třetí místo, jejich soupeřem bude Sparta.

Škodovka pod vědomím možného ukončení série vstoupila do utkání odhodlaně a do vedení se dostala velmi brzy. Již po 35 sekundách totiž před brankou Vystrčila úspěšně dorážel Petr Makovec, jenž doklepával do sítě vyraženou střelu Jiříčka z modré. Bruslaři mohli odpovědět při přesilovce, jenže faulovali a při následném oslabení inkasovali podruhé. Tentokrát se gólově prosadil Adam Titlbach, jehož krosovou přihrávkou na pravý kruh vybídl aktivní Jiříček. Hostující střelec pak neměl problém netrefit přesouvajícího se Vystrčila - 0:2.

V 11. minutě ale dokázal korigovat stav Oskar Lisler, jenž na brankovišti nedal pokoj Maříkovi a na několikátý pokus dokázal protlačit za čáru volný puk, který zůstal na brankovišti ležet po střele Krále. Za dvě minuty už bylo vyrovnáno. Situace se opakovala, v roli střílejícího hráče byl však Hurt a střelecký úspěch si do statistik zapsal Vojtěch Steklý - 2:2.

Poslední slovo první třetiny ale měli hosté, ti se prezentovali druhou využitou přesilovkou. Po kombinaci na modré zkusil štěstí Adam Benák a uspěl. Jeho střela na cestě do branky nejspíš ještě změnila směr o jednoho z bránících hráčů a skončila v levém horním rohu boleslavské klece.

Po změně stran se také Bruslaři dokázali prosadit v přesilovce. Už po několikáté v zápase šlo o úspěšnou dorážku, kterou si pro přítomné diváky připravil Vojtěch Steklý. Ten za záda Maříka vracel pokus Hlinského - 3:3. Vedení ale domácí družině vydrželo jen necelé dvě minuty, protože hned ve 25. minutě opět měnil skóre hostující hráč. Plzeň odskočila po druhé trefě Adama Benáka. Ten z pravé strany uklízel do sítě Benákovu přihrávku zpoza Vystrčilovy svatyně.

Také třetí dějství velmi rychle načal gól Bruslařů, ten dal Oskar Lisler. Mladoboleslavský útočník si nabral puk ve středním pásmu, projel přes modrou čáru a z mezikruží vyrovnal. V 50. minutě Vojtěch Steklý při oslabení vyslal do akce Hurta a dojel si k pravé tyči, kam dostal zpětnou přihrávku a následně bekhendem překonal Maříka - 5:4.

Škodovka dlouho nezvládala tlačit, po odvolání brankáře Maříka se ale hostující družina rozmístila okolo Vystrčilovy klece a v čase 58:30 dosáhla na kýžené vyrovnání. Opět to bylo po dorážce Petra Makovce z předbrankového prostoru, která poslala zápas do prodloužení. Tam rozhodl bývalý obránce Bruslařů, Jan Skok. Ten dostal od Titlbacha přihrávku do slotu, nezazmatkoval, položil si Vystrčila a poté bekhendem zakončil. Plzeň tak slavila postup do finále, zatímco zničení Bruslaři si zahrají "jen" o třetí místo.

Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:
Petr Haken: Dnešní utkání mělo z obou stran obrovské parametry. Celá série byla velmi vyrovnaná. Skoro celý zápas jsme prohrávali, dokázali jsme se do toho ale dostat zpátky a dokonce i do gólového vedení. Je škoda, že jsme nesehráli lépe tu powerplay, ale i tak musím všechny kluky pochválit. Narozdíl od soupeře jsme hráli na všechny hráče. Chtěli jsme být nepříjemní, což na začátku úplně nevyšlo, ale kluci se udrželi a dokázali jsme se i přitáhnout. Musím ještě říct, že takovéto zápasy jsou pro všechny hráče a jejich rozvoj ideální. Série byla vyrovnaná, ale mohla se ještě protáhnout a mohli jsme si dát i pátý zápas. Chci pogratulovat soupeři, byl výborný a postupuje do finále. My se připravíme na zápasy o třetí místo.
HC ŠKODA PLZEŇ:
Jiří Hanzlík: Měli jsme super vstup do zápasu, ale Boleslav ukázala srdce. Přestože domácí snad čtyřikrát prohrávala, přesto se dostala do vedení. My jsme dali gól v powerplay a vlastně poprvé v playoff jsme vyhráli prodloužení. Celkově byla série z mého pohledu skvělá a vyrovnaná, samozřejmě ji rozhodly maličkosti a někdy i štěstí. Měli jsme možná lepší individuality, soupeř byl ale organizovaný a týmový. Kompliment pro Boleslav.