BK MLADÁ BOLESLAV

Semifinále si zahraje i juniorka! V nejkratším možném čase vyřadila Plzeň

25. 3. 2023
napsal Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel
BK Mladá Boleslav

6:1

1:0, 2:0, 3:1

HC ŠKODA PLZEŇ

Statistiky

Branky a nahrávky: 20. Hradec (Polák, Půček), 36. Vyroubal (Křepelka), 38. Křepelka (Vyroubal), 44. Moravec (Půček, Hradec), 48. Vimmer (Polák), 54. Polák (Půček, Hradec) – 52. Dáňa (Kubíček). Rozhodčí: Zavřel, Bernat – Beneš, Kotlík. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 379. Střely na branku: 21:29. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.

BK Mladá Boleslav

Stuchlík (Hora) – Sypecký, Čech, Rajgl, Vochvest, Křepelka, Němec, Moravec "C" – Zvagulis, Hruška, Polák, Půček "A", Malínek, Lisler, Vítek, Šachl, Vimmer, Vyroubal, Hradec "A"

HC ŠKODA PLZEŇ

Vondraš (Bočan) – Eichler, Kubíček, Hodinář, Buzek, Jiříček, Houdek, Skok – Borák, Dáňa "C", Kreuzman, Kučera, Soukup M. "A", Dvořák "A", Korčák, Titlbach, Kaiser, Mazanec, Benák, Soukup D.

M l. B o l. – Juniorka z Plzně přivezla vedení 2:0 v sérii a v sobotním zápase chtěla dotáhnout postup do semifinále. Bruslaři se i s hlasitou podporou ochozů dostali do vedení v posledních sekundách první části, kdy se prosadil Hradec. Před třetí sirénou zase úřadovalo duo Vyroubal - Křepelka. Škodovka dokázala skórovat až ve třetí části, kdy už Bruslaři vedli o pět branek. O čisté konto Stuchlíka připravil plzeňský kapitán Dáňa, na jehož trefu brzy odpověděl Polák. Po vysoké výhře 6:1 naši junioři slaví postup do semifinále, kde se v sérii na čtyři vítězné zápasy bude bojovat o finále.

Do zápasové sestavy na třetí utkání oba celky využily i hvězdy svých dorostů, které během pátečních rozhodujících duelů pomohly svým týmům k postupu do semifinále, kde se právě Boleslav s Plzní utkají. Domácí Lisler i hostující Adamové - Jiříčka, Benáka a Titlbacha ale viditelně nebyli pořádně odpočatí, a tak v zápase rozhodovali jiní borci.

První perioda se nesla v duchu urputného boje, který byl zaměřený spíše na defenzivu. Okénko pro první branku se otevřelo nejprve pro hosty, kteří si mezi 14. a 16. minutou zahráli přesilovku. V plném počtu si obě družiny nepřipravily žádnou větší šanci, Plzni se však nedařilo ani v početní převaze po faulu Sypeckého. Skóre se nakonec přesto měnilo, když se v čase 19:46 prosadil Vojtěch Hradec. Ten z mezikruží zakončoval akci po pravé straně, po které dostal od Poláka nabito do mezikruží a trefil se mezi Vondrašovy betony.

Ve druhé části byli aktivnější hráči v modrém, kteří nebýt dobře postaveného Němce, mohli ujet ve dvou proti osamocenému Stuchlíkovi. I nadále se Škoda často zdržovala u boleslavské klece. Na druhé straně pak Vondraš dokázal rychle vyjet z branky a zastavit na jeho kasu mířící žabičku adresovanou unikajícímu Malínkovi. Bruslaři poté ve 35. minutě zničehonic udeřili, když celé hřiště s kotoučem projel Křepelka, jenž připravil palebnou pozici pro Tomáše Vyroubala na levém kruhu - 2:0. Ještě před odchodem do kabin si oba hráči prohodili své role a Karel Křepelka z podobné pozice střelou na bližší tyč přidal třetí zásah.

Pokud se hosté chtěli ještě dotáhnout, nesměli by zbytečně faulovat jako to ve 43. minutě předvedl Dvořák. Toho už za minutu vrátil do hry domácí kapitán Tomáš Moravec, jehož výstřel z modré čáry skončil až v síti za Vondrašem. Na 5:0 pak při oslabení upravil Štěpán Vimmer, který si dvakrát vyměnil puk s Polákem, přičemž po posledním bekhendovém přistrčení svého spoluhráče již pálil do odkryté klece. Při další přesilovce už to Škodovce vyšlo, nahození Kubíčka před brankou doklepl za Stuchlíka kapitán Josef Dáňa. Bruslaři na to konto odpověděli v 54. minutě, kdy se prosadil Vojtěch Polák střelou z pravého kruhu - 6:1. Domácí hráči tak po třetí siréně s přihlížejícími diváky oslavili postup do semifinále, na který potřebovali jen tři zápasy. Kdo se stane jejich soupeřem v souboji o finále zjistíme nejpozději v úterý.

foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:
Václav Pletka: Ačkoliv tomu dva výsledky neodpovídají, byly to velmi těžké zápasy i celá série. První utkání jsme dali góly, hráli jsme dobře zezadu a podržel nás Stuchla. Druhý byl vyrovnanější, zase jsme se dostali do vedení a Stuchla tam pak vychytal šance domácích. Nakonec jsme rozhodli v prodloužení. Dnes se nám znovu podařilo dát první gól a pak už nám to tam napadalo, kluci to ale dohráli zodpovědně dozadu a postupujeme. Jsme strašně rádi za to, jak jsme to zvládli dneska i ve všech třech zápasech.
HC ŠKODA PLZEŇ:
Petr Vojan: Namísto dnešního utkání bych raději zhodnotil celou sérii jako celek, protože dnes pro nás sezóna končí. Není náhodou, že jsme prohráli tři utkání za sebou. Klíčová byla obrovská produktivita soupeře, který dával góly z minima střel a naopak my jsme během těch tří zápasů spálili gólovky, ze kterých prostře musí padat góly. To sérii strašně moc ovlivnilo. Musím ale Boleslav pochválit, předvedli velmi dobrý taktický výkon a za celou sérii nám dali minimum přečíslení a v tomhle ohledu si asi postoupit zasloužili. My bychom se do budoucna měli zaměřit na tu produktivitu, protože ačkoliv jsme za tu sezónu dali hodně gólu, v klíčových momentech jsme selhali.