BK MLADÁ BOLESLAV

Dorostenci jsou v semifinále! Energii zdolali těsně 2:1

24. 3. 2023
napsal Tomáš Taybner
HC Energie Karlovy Vary

1:2

0:0, 0:1, 1:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 59. Čihař (Wardas) – 38. Vojáček (Průšek, Hurt), 45. Lisler (Průšek). Rozhodčí: Valenta, Kosnar – Sýkora, Hošťálek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 230. Střely na branku: 22:34. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

HC Energie Karlovy Vary

Ebenstreit (Oršulák) – Mähler (C), Kůrka, Cipko, Postl (A), Pelikán – Zeman, Poizl, Pastor (A), Čihař, Wardas, Váňa, Dyk

BK Mladá Boleslav

Vystrčil (Císař) – Průšek, Křivánek, Šilhavý, Kubíček (A), Hlinský (A), Kovář – Beran, Král, Trefil, Steklý, Hurt, Kurka, Lev, Kristek, Šindelář (C), Lisler, Vojáček

M l. B o l. – V pátek 24. března dorost vyrazil do KV Arény k rozhodujícímu pátému zápasu čtvrtfinálové série. Oslabená Energie se dlouho držela, přesto jako první inkasovala. Vedení Bruslařů zařídil před druhou sirénou Vojáček, druhou trefu přidal Lisler. Karlovarští nakonec dokázali snížit, ale to už bylo příliš pozdě. Dorostenci těsný náskok uhájili a postupují do semifinále, kde se utkají s Plzní. Série hraná na tři vítězné zápasy začne již 27. března na ledě Škodovky.

Po čtvrtém zápase v Mladé Boleslavi museli karlovarští z plánu pro rozhodujícího zápasu své největší útočné eso, bez Záhejského a s celkem 12 hráči se Energie postavila Bruslařům. Ti do lázeňského města přijeli takřka v plné palbě s útočníkem Lislerem, jenž ještě ve středu hrál v Plzni za juniorku.

V první části se hrálo velmi opatrně, oba celky moc dobře věděly, že bude důležité neinkasovat. Nejaktivnějšími hráči ve sběru střel byli domácí Čihař a boleslavský Lisler, když už ale puk na branku letěl, zasahovali oba maskovaní. Stejně jako ve všech zápasech série to byl souboj Ebenstreita s Vystrčilem.

Následovalo druhé dějství, kde už to tak opatrné nebylo, k čemuž přispěla i první vyloučení. Nejprve se v oslabení bránili domácí hráči, ani to však neodradilo Zemana od toho, aby prověřil Vystrčila střelou po ledě. Energie poté nedokázala potrestat fauly Hurta a Krále, což Karlovarské přišlo draho. Ve 38. minutě putoval na trestnou lavici Pastor a už po necelé minutě mohl zpět. To když v čase 37:52 po přechodu modré přesně vypálil Matěj Vojáček, který svému týmu přisoudil vedení.

Po návratu z kabin navýšil Oskar Lisler, jenž z předbrankového prostoru pohotově uklidil vyraženou střelu Průška - 0:2. Domácí Energetici byli nuceni otevřít hru, protože stůj co stůj potřebovali snížit. Díky tomu z rychlých kontrů hrozili Hurt se Steklým a Vojáček, díky Ebenstreitovy ale Karlovarští nadále živili šanci na to, aby konec sezóny odvrátili. V samotném závěru černobílí odvolali brankáře a během Kubíčkova trestu útočili v šesti. Na ten si ale museli počkat až do 59. minuty, kdy na trestné seděl Vojáček. Vystrčila totiž po dorážce překonal Vojtěch Čihař, to bylo ale od domácích vše, nezbylo jim totiž moc času. Bruslaři tak po těsném výsledku postupují do semifinále.

Ohlasy trenérů

HC Energie Karlovy Vary:
Tomáš Andrys: Škoda, ale hlavně musíme pogratulovat soupeři k postupu do semifinále. Myslím si, že jsme na ledě nechali úplně všechno. Škoda, že tam bylo pár šancí, které jsme měli v průběhu utkání a které jsme nebyli schopni přeměnit v gól. Nicméně byl tam jeden, dva momenty, kdy soupeř šel do vedení. Pak jsme snížili ještě v poslední minutě na dva jedna. Byla tam ještě šance, myslím Davida Poizla, kdy mu to trošku ujelo a mohl jet sám na gólmana. Uzavřeli jsme tímto sezonu. Kluci se nemají absolutně za co stydět a věřím, že je toto do budoucna posílí a my se budeme připravovat na příští sezonu a budeme chtít jít zase trošku dál. Ještě bych chtěl hrozně moc poděkovat kotli rodičů, kteří vytvořili vynikající atmosféru a i když jsme jezdili na zápasy ven, tak vlastně jako bychom byli pokaždé doma, kdekoliv jsme hráli.
BK Mladá Boleslav:
Jan Hanzlík: Stejný průběh, jak jsme čekali. Klobouk dolů před soupeřem ve dvanácti lidech hrát takovýto hokej. To jsem hodně dlouho neviděl a hodně dlouho jsem to nezažil. Opravdu klobouk dolů před karlovarskými hráči. My jsme čekali na ten jeden gól. Gólman soupeře chytal výborně. Měli jsme nějaké šance a zase to bylo padesát na padesát. Myslím si, že ten první gól nás trošku povzbudil a pak jsme to sehráli výborně. Myslím si, že to byl kvalitní zápas z obou stran, a že to těm klukům dalo hrozně moc. To kvituji, že v dorostu a v extralize to jsou parádní zápasy a pro další vývoj českého hokeje i pro ty kluky to má nějaký smysl.