BK MLADÁ BOLESLAV

Dorostence o mečbol připravily až nájezdy, Energie konec odvrátila

22. 3. 2023
napsal Tomáš Taybner
BK Mladá Boleslav

2:3sn

0:1, 0:0, 2:1 - 0:0

HC Energie Karlovy Vary

Statistiky

Branky a nahrávky: 50. Steklý (Kubíček), 59. Král (Průšek) – 1. Zeman (Čihař), 55. Wardas (Váňa, Pelikán), rozh. náj. Mähler. Rozhodčí: Micka, Hrdlička – Hlinka, Brož. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 43:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

BK Mladá Boleslav

Vystrčil (Císař) – Průšek, Křivánek, Šilhavý, Kubíček "A", Hlinský "A", Kovář – Beran, Král, Trefil, Steklý, Hurt, Kurka, Lev, Kristek, Šindelář "C", Hájek, Vojáček

HC Energie Karlovy Vary

Ebenstreit (Oršulák) – Mähler "C", Kůrka, Cipko, Postl, Pelikán – Zeman, Poizl, Pastor "A", Čihař, Wardas, Váňa, Záhejský, Dyk

M l. B o l. – Den po zisku mečbolu stanuli Bruslaři počtvrté proti svému západočeskému soupeři. Ten se dostal do vedení při vlastním oslabení hned v první minutě utkání. Domácí hráči si dlouho lámali zuby na skvěle chytajícím Ebenstreitovi, nakonec se ale dočkali vyrovnání z hole Steklého. Energie poté ještě jednou odskočila, druhou odpověď ale v předposlední minutě našel Král. V prodloužení byl k vidění festival domácích šancí, ani jedna z nich ale karlovarské tažení sezónou neukončila. Ebenstreit svůj dobrý výkon dokonal v nájezdech, kde vychytal všechny domácí nájezdníky, zatímco hosté z lázeňského města skórovali dvakrát. Definitivní tečku série tak dopíše pátý zápas o všechno, ten se v Karlových Varech rozběhne v pátek.

Energetici před utkáním počítali ztráty, nakonec trenérský štáb do zápasu vyrukoval s pěticí obránců a osmi útočníky, mezi kterými byl i střelec prvního zápasu Záhejský, jenž se dnes na ledě mockrát neobjevil. Ani tyto skutečnosti nezabránily tomu, aby se Karlovarští už v první minutě dostali do vedení. Rychlou akci hráčů v černém při vlastním oslabení střelou k levé tyči zakončil Matěj Zeman - 0:1.

Aktivnější Bruslaři pálili o sto šest, na Ebenstreita se jim ale vyzrát nepodařilo. Při přesilovce Energie měl obrovskou šanci Pastor, jenž ale po krosovém pasu z odkryté klece trefil jen pravou tyč. Na opačné straně pak Král přihrávkou skrz brankoviště hledal k vzdálenější tyčce najíždějícího Hurta, kotouč ale přímo před Ebenstreitem zalehl jeden z hostů.

Ve druhém dějství se obraz hry nezměnil. Útočili především Bruslaři jako třeba Lev, jehož akci po pravém křídle a bekhendové kličce v leže na brankové čáře zastavil karlovarský brankář. Když už Ebenstreita přesilovkovou ranou překonal Hlinský, zaskočila za něj levá tyčka. Poté už byl gólman hostů znovu na svém místě, když zachytil Kristkovu ránu do odkryté klece. Ve 39. minutě ještě Ebenstreit špatně rozehrál, Hurtovi se ale z ostrého úhlu nepodařilo trefit volnou branku Energie, všichni hráči v černých dresech si v tu chvíli hlasitě ulevili.

Bruslaři se kýženého vyrovnání dočkali v čase 49:55, kdy po přistrčení Kubíčka konečně skóroval Vojtěch Steklý. Hrdina předchozího momentu poté musel za katr pro krosček, když se vrátil na led, Energie znovu skórovala. Druhý šok Bruslařům připravil Viktor Wardas. Mladoboleslavští si hned vzápětí začali tvořit tlak, který vyvrcholil při hře bez brankáře. V čase 58:56 Ebenstreit jen vyrazil střelu Průška a na pravé straně se po dorážce natahoval Hurt, puk ale zasáhl až Patrik Král, jenž neměl větší problém s překonáním již ležícího karlovarského strážce - 2:2.

Z desetiminutového prodloužení se drtivá většina času hrála pod taktovkou domácích, ti si vytvořili hned několik velmi slibných až stoprocentních šancí. Nejprve ujel Král, jemuž se podařilo Ebenstreita položit, přesto mu u levé tyčky hostující brankář betonem zkazil radost. Další gólovku poté karlovarský gólman zastavil, když Hlinský při přečíslení oslovil Vojáčka. Protože následně nerozhodl ani Steklý, jenž puk přímo před brankou nabral na vidle takovým způsobem, že jej zastavilo až břevno, muselo se do nájezdů.

Tam hned v první sérii uspěl kapitán hostí Nick Mähler s bekhendovým blafákem. Ve druhé si Vystrčila povodil Čihař, který šel nejprve na bekhend, aby se nakonec vrátil zpět k levé tyči. Nikdo z Bruslařů na druhé straně nedokázal překonat skvěle chytajícího Ebenstreita a bylo vyřešeno. Sérii rozhodne pátý zápas na ledě Energie.
Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:
Jan Hanzlík: Zavařili jsme si to sami. Samozřejmě se chyba stane, ale dostat takhle brzy gól a ještě znovu při vlastní přesilovce, takhle jsme je akorát dostali na koně. Bylo jich asi dvanáct třináct, chtěli jsme jim sbírat síly a pak jsme to akorát museli honit. Bohužel se nám dlouho nedařilo dát gól. Ve třetí třetině už to byl dobrý výkon. V prodloužení jsme měli čtyřikrát přečíslení dva na jednoho, ale nezakončíme to. Nájezdy už jsou už spíše vabank. Dobrý zápas od soupeře, čekal jsem, že Vary budou mít méně sil a nám se podaří využít šíře našeho kádru, bohužel se to neukázalo. Všechno to začalo tím, jak jsme je v úvodu zápasu dostali na koně.
HC Energie Karlovy Vary:
Tomáš Andrys: Dneska nám šlo o všechno a šli jsme do toho s tím, že to chceme urvat. Musím říct, že se nám dnes podařilo dřít po celých 60 minut, přidala se také obětavost a skvěle zachytal gólman. Jsme rádi za vyrovnání série jsme moc rádi, ale moc dobře víme, že poslední krok bývá nejtěžší. To tak bude pro oba týmy. Myslím si, že je to skvělá pozvánka na páteční zápas u nás v Karlových Varech.