BK MLADÁ BOLESLAV

Dorost je ve čtvrfinále! Na ledě Pardubic rozhodla třetí třetina a gól Kurky

12. 3. 2023
napsal Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel
HC Dynamo Pardubice

1:4

0:0, 1:1, 0:3

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 26. Jansa (Turena) – 23. Konobelj, 50. Kurka (Konobelj), 59. Kurka, 60. Kubíček Rozhodčí: Matoušek, Mejzlík – Štěrba, Augusta. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 160. Střely na branku: 30:42. Průběh utkání: 0:1, 1:1.

HC Dynamo Pardubice

Tuláček (Antoš) – Oliva (C), Šmerda, Jansa, Vápeník, Kaštánek (A), Švec (A) – Kantor, Krčál, Lempach, Pražan, Pilař, Korec, Kučera, Úlehla, Mikeska, Turena, Bartoň

BK Mladá Boleslav

Vystrčil (Císař) – Průšek, Křivánek, Šilhavý, Kubíček (A), Hlinský (A), Kovář – Konobelj, Beran, Král, Trefil, Steklý, Hurt, Vojáček, Kristek, Šindelář (C), Lisler, Kurka

M l. B o l. – Druhou osmifinálovou bitvu dorostenců hostily Pardubice. Dynamo v neděli na vlastním ledě čelilo vyřazení, proto se domácí upínali především na defenzivu. Bruslaři vedli díky Konobeljově trefě ze 23. minuty, Pardubičtí hned záhy odpověděli. Na gól Adama Kurky z 50. minuty ale odpověď nenašli a bylo rozhodnuto. Naši dorostenci tak sérii ukončili v nejkratším možném čase - po dvou zápasech. Svého soupeře poznají poté, co skončí všechny ostatní série, budeme vás o tom informovat.

Bruslaři do druhého osmifinále nastoupili beze změn, Pardubice jednu udělaly. Ze sestavy vypadl obránce Novosad, kterého nahradil útočník Mikeska. První dvacetiminutovka byla podle očekávaní vedená spíše do defenzivy, přesto se vyskytly šance na změnu ve skóre. Dynamo ale v přesilovce neskórovalo, Mladoboleslavští nevyužili dvě početní převahy. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.


Po změně stran Bruslaři nastoupili ve velkém stylu. K tomu aby Kurkova dorážka z předbrankového prostoru změnila stav utkání chyběly doslova centimetry. Lépe už se dařilo Tristanu Konobeljovi, jenž přejel modrou čáru a z pravého kruhu golfem propálil Tuláčka. Domácím hráčům tak reálně hrozil konec sezóny a z toho plynoucí strach způsobil, že Pardubičtí po ledě létaly. Dynamo srovnalo o tři minutky později, když se střelou z modré prosadil obránce Michal Jansa. O něco aktivnější domácí mohli ještě ve druhé části otočit vývoj zápasu. To by ale nesměl v boleslavské brance stát Vystrčil, který si poradil z nadvakrát dorážejícím Kantorem i prudkou ranou Olivy.

Bruslaři na startu třetí části mohli Dynamo opařit přesilovkovým gólem, Lempachovo podražení ale nepotrestali. Blízko byl dorážející Kurka i tečující Kristek, hosté si ale na svůj moment museli počkat. Ten přišel v 50. minutě, když Konobelj objel branku a poté připravil gólovou tečku pro osamoceného Adama Kurku. Mladoboleslavský útočník si na přihrávku počkal před brankou, Pardubučtí se hrou nechali strhnout. Dynamo v posledních deseti minutách nesmělou couvnout, což samozřejmě přinášelo šance na rychlé protiútoky pro Bruslaře. Nebýt brankáře Tuláčka a jeho výstroje, mohli definitivně rozhodnout Konobelj s Šindelářem. Přesto se Bruslaři dočkali třetí trefy, domácí byli nuceni riskovat s odkrytou klecí v zádech, čehož druhým gólem zápase využil Adam Kurka, v poslední minutě ukončil trápenÍ Pardubic Richard Kubíček - 1:4.