BK MLADÁ BOLESLAV

Dorostenci přehráli Vítkovice a v nadstavbě ještě neprohráli

6. 1. 2023
napsal Tomáš Taybner
BK Mladá Boleslav

8:2

3:1, 3:0, 2:1

HC VÍTKOVICE RIDERA

Statistiky

Branky a nahrávky: 5. Lev (Šilhavý, Kristek), 10. Kurka (Šilhavý), 12. Vojáček (Šilhavý, Steklý), 28. Kurka (Šilhavý), 30. Hlinský (Lev, Kristek), 33. Lev (Šindelář, Hlinský), 57. Vojáček (Křivánek), 60. Beran (Hurt, Hlinský) – 18. Saxa (Man, Lerch), 57. Muroň (Douda, Hofman). Rozhodčí: Pastier - Karda, Kučera. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 66:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1, 7:2, 8:2.

BK Mladá Boleslav

Vystrčil (Císař) – Fišer, Šilhavý, Křivánek "A", Hlinský "A", Průšek, Macháček – Trefil, Šindelář "C", Hurt, Kurka, Vojáček, Steklý, Kristek, Beran, Lev, Hájek

HC VÍTKOVICE RIDERA

Vávra (Varga) – Man "C", Zvejška, Vítek, Glos Vin. "A", Kisza, Fojtík M., Glos Vít. – Fasner, Douda, Muroň, Lerch, Fojtík V., Žídek, Matějka, Hofman, Saxa, Sedlák

M l. B o l. - V rámci 9. kola nadstavby v Extralize dorostu přivítali domácí Bruslaři hosty z Vítkovic. Nedůraz Ridery v brankovišti přinesl boleslavskému týmu vedení 3:0, které při vítkovické přesilovce mírnil Saxa. Střelecká i herní převaha domácích se však na skóre podepisovala i ve zbytku utkání, celkem zelenobílí nasázeli 8 branek, dvakrát se trefili Vojáček, Lev a Kurka. Hned zítra Bruslaře čeká další zápas, od 12:45 hrají se Zlínem.

Oba celky si na startu zápasu vyměnili několik střeleckých pokusů a oba gólmani si tak sáhli na kotouč. Už v 5. minutě se poprvé měnilo skóre, když Šilhavý našel volného Jakuba Lva, který se v brankovišti dobře zorientoval a poslal puk mimo dosah brankáře Vávry. O necelou minutku později Trefil tečoval nastřelený kotouč, ten však proskákal jen vedle pravé tyčky. Na druhé straně Lerch po přihrávce Saxy minul odkrytou klec a přišel trest. Úspěšnou dorážkou se prezentoval Adam Kurka - 2:0. Ve 12. minutě přidal třetí gól Matěj Vojáček, když zakončil rychlou akci Bruslařů, kterou založil Steklý. O minutku později Fojtík doklepával kotouč po střele jednoho ze svých spoluhráčů, ale Vystrčil jeho snahu na poslední chvíli zmařil. Vítkovice se přeci jen dočkaly, zařídil to nejproduktivnější hráč Ridery, Markus Saxa. Jeho střela z pravého kruhu se otřela o boleslavského beka a skončila v síti - 3:1.

Na startu 23. minuty Žídek vypálil na Vystrčila a dostal se i k dorážce, během které mířil do odkryté klece, jenže minul. Stejný hráč byl o pár minut později vyloučen a Bruslaři jeho prohřešek potrestali. Tři sekundy před koncem dvouminutového trestu tečoval střelu Šilhavého útočník Adam Kurka. Vojáček poté připravil parádní šanci pro Steklého, jehož loženka skončila ve Vávrově lapačce. Středočeši si však zanedlouho spravili chuť, když od modré přesně pálil Adam Martin Hlinský - 5:1. Napadaní domácího týmu dělalo Rideře obrovské problémy a hosté se těžko dostávali z vlastního pásma. Další pokus Hlinského před brankou doráželi Šindelář a Jakub Lev, jenž nakonec dostal touš za Vávrova záda. Další útok dvojice Lev-Kristek skončil zákrokem Vávry.

Střelecká převaha Bruslařů pokračovala i ve třetí části, na jejímž začátku ujel do brejku jeden z domácích útočníků. Vávra horko těžko udržel puk před čarou a k možné dorážce poté nedošlo, protože rozhodčí zbrkle přerušili hru. Ve 45. minutě byl Vávra překonán střelou Vojáčka, ale v poslední chvíli ho zastoupila branková konstrukce. Matěj Vojáček se znovu připomněl v 57. minutě, kdy ujel vítkovické obraně, jenže jeho akce byla na hranici pravidel zmařena. Domácí dvanáctka se však o minutku později dostala k dorážce Křivánkovy střely a bylo to 7:1. Hosté poté upravili skóre gólem Jana Muroně, jenž rozjásal vítkovickou střídačku přesnou střelou ze slotu, ale poslední slovo měli opět domácí. Třetí přesilovku sice Bruslaři nevyužili, osmý gól však vstřelili. Čtyři sekundy po návratu vyloučeného Mana skóroval Vojtěch Beran - 8:2.


Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:
David Vrbata: Jsme rádi, že se nám po delší přestávce podařilo předvést dobrý výkon a získat tři body. Kluci dnes výborně pracovali a plnili to, co jsme si před zápasem. Jsme se zápasem spokojení.
HC VÍTKOVICE RIDERA:
Darek Stránský: Byli jsme nedůrazní a absolutně jsme nestíhali v soubojích jeden na jednoho a to rozhodlo zápas. Soupeř v útočném pásmu dominoval. Z těch osmi gólů byla většina z dorážek. To znamená, že jsme nebyli schopni pokrýt předbrankový prostor ani zablokovat střelu, což rozhodlo.