BK MLADÁ BOLESLAV

Dorostenci v Třinci uspěli v prodloužení, mají za sebou úspěšný víkend

26. 11. 2022
napsal Vojtěch Drbohlav
HC Oceláři Třinec

1:2p

0:0, 0:1, 1:0 - 0:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 46. Blaha (Holub, Švančara) – 22. Kovář (Vojáček, Beran), 65. Lev (Kristek, Kubíček). Rozhodčí: Hranoš, Klimek, Frais. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Střely na branku: 28:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2p.

HC Oceláři Třinec

Skácel – Byrtus, Mrtka, Čmiel, Dravecký, Solowski, Holub (A) – Urbánek, Pohludka (C), Blaha (A), Hebar, Švančara, Mikula, Weiss, Barna, Granečný, Ostřížek, Sajdokt

BK Mladá Boleslav

Vystrčil – Kovář, Křivánek, Fišer, Kubíček (A), Šilhavý, Průšek – Kristek, Lev, Vojáček, Kurka, Hurt, Steklý, Trefil, Král (C), Beran, Konobelj, Šindelář (A)

T ř i n e c - Boleslavští dorostenci na pomezí Moravy a Slezska zaznamenali úspěšný vstup do nadstavby. Jak v Ostravě, tak v Třinci zvítězili. V sobotu se tak sice stalo až po prodloužení, přesto vezou boleslavští dorostenci po úspěšném víkendu pět bodů do extraligové tabulky.

Sobotní brzké odpoledne patřilo v třinecké WERK ARÉNĚ dorostencům. V rámci druhého kola nadstavbové fáze dorostenecké extraligy na sebe narazily týmy Ocelářů a Mladé Boleslavi. V utkání chudém na góly i velké šance nakonec uspěli Bruslaři, kteří berou prémiový bod za výhru v prodloužení.

Úvodní třetina utkání začala ve vlažném tempu, příliš oslnivý hokej nenabídla. Jakoby oba týmy měly v nohách ještě včerejší zápasy. Až na pár drobných příležitostí jsme žádné ofenzívní hody neviděli. Z průměrné šedi vystoupily dva závary v brankovišti, ale jinak se dal bezbrankový stav po první třetině považovat jako spravedlivý.

Druhá dvacetiminutovka už přece jen nějakou tu šanci přinesla. Velkou příležitost měl třinecký Pohludka, ale trefil jen tyč. Do vedení šli tak ve dvaadvacáté minutě hosté zásluhou obránce Davida Kováře, jenž překonal Skácela střelou mezi betony. Domácí se naopak ani s pomocí přesilových her prosadit nedokázali. I díky tomu šli po druhé třetině do kabin s vedením 1:0 hokejisté Mladé Boleslavi.

Ani třetí třetina obraz hry příliš nezměnila, přesto jsme ještě nějaké góly v zápase viděli. Ve čtyřicáté šesté minutě vyrovnal přesnou střelou k tyči David Blaha. Chvíli na to se domácí radovali podruhé, ale nedovolený zákrok Čmiela, který brance předcházel, vzal Ocelářům úsměv z tváře. O chvíli později se z gólu radovali i hosté, ale sudí tentokrát shledal v útočné snaze Boleslavi přihrávku rukou.

A tak se šlo do prodloužení. Dlouho to vypadalo, že ani to vítěze tohoto utkání nepřinese. Až se do samostatného úniku dostal Jakub Lev, který dlouhou kličkou překonal Skácela. Mladá Boleslav si tak z Třince odváží dva body.

Ohlasy trenérů

David Vrbata (BK Mladá Boleslav): Z naší strany to bylo velmi dobré utkání po taktické stránce. Výborně nám zachytal gólman, ale na druhou stranu bychom měli být více produktivní. Jsme ale rádi za dva body.

×
Dnes v 18:30 | MUB
HK Kralupy nad Vltavou
BK Mladá Boleslav