BK MLADÁ BOLESLAV

Juniorka venku nestačila na Vítkovice

21. 1. 2023
napsal Zdena Bobková
HC VÍTKOVICE RIDERA

2:0

1:0, 1:0, 0:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 4. Přibyl (Pavelec, Kotásek), 36. Slusarczyk (Smolka, Macias). Rozhodčí: Maršálek, Grygera – Otáhal, Smetková. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 156. Střely na branku: 25:27. Průběh utkání: 2:0.

HC VÍTKOVICE RIDERA

Bartošák – Smolka, Puchala, Bialy, Chaloupka, Fibigr, Bystroň – Glas, Slusarczyk, Kotášek, Macias, Chlán, Pavelec, Milata, Krejsa, Kubík, Štiak, Přibyl, Vehovský, Zozulia

BK Mladá Boleslav

Stuchlík – Moravec, Sypecký, Němec, Vochvest, Hrouda, Vlasák A., Hlinský – Vlasák M., Vimmer, Hradec, Gardoň, Moyseyev, Půček, Polák, Hruška, Vítek, Šachl, Král, Vyroubal

O s t r a v a – Souboj o první místo, tak by se dal stručně definovat páteční duel Bruslařů s Vítkovicemi. Že půjde o tuhý boj se dalo tušit, Vítkovice před zápasem ztrácely na první Boleslav tři body. Domácí však na nic nečekali a po třech minutách hry vsítili první branku. I Bruslaři si dokázali vytvořit mnoho dobrých střeleckých pokusů, ale Bartošáka v brance nepřekonali. Naopak domácí v závěru druhé třetiny vstřelili druhý gól a třetí třetinu si již pohlídali. Boleslav na domácího gólmana recept nenalezla a umožnila tak svému sokovi, aby se na ní tabulkově dotáhl. Oba týmy tak s 68 body zaujímají dělené první a druhé místo. Boleslav se k sobotnímu duelu přesune do nedalekého Třince.

Bruslaři měli v polovině první třetiny výhodu přesilové hry, ale využít jí nedokázali.Navíc v závěru chybně střídali, takže se po krátké pasáži po čtyřech na obou stranách dostali do výhody i domácí. Ti na Stuchlíka vyvíjeli postupný tlak, ale ani tak se skóre neměnilo. V závěru třetiny měli Bruslaři ještě jednu početní výhodu, ale byli nedůrazní a do kabin se tak odcházelo za fotbalového výsledku 1:0.

Bruslaři se od začátku druhé části tlačili do zakončení, ale Vítkovicím skvěle fungovala obrana. Domácí navíc měli velké štěstí, když domácí gólman střelu Bruslařů vyrazil špičkou betonu až na poslední chvíli. Pak na chvíli převzali otěže zápasu domácí, během přesilové hry po faulu Stuchlíka. Ridera si pár slibných šancí vytvořila.

Samostatným únikem se pak blýskl Vimmer, ale proti Bartošákovi nevynikl. Ostravský gólman si navíc poradil i s dalšími dorážkami. Jeho spoluhráči navíc zvládli i další početní výhodu Bruslařů. Vítkovičtí postupně stupňovali svůj tlak a usadili se v útočném pásmu. Jakub Slusarczyk stál na konci pohledné kombinaci domácích a Ridera slavila druhou branku. Domácí navíc nebyli daleko k další brance, ale Fibigr ani Krejsa Stuchlíka nepřekonali.

Bruslaři v závěru druhého dějství ještě vybojovali přesilovou hru, její drtivou většinu si přenesli do závěrečné periody. Nejaktivnější v ní byl Vojtěch Hradec, který měl dvě slibné šance. Přesto Bartošák zůstal neomylný. Díky vítkovické obraně byla cesta před domácího gólmana čím dál tím těžší, ale boleslavští se i tak snažili. Postupem času pak jiskření a emoce na ledě přerostly ve větší šarvátky a rozhodčí nemilosrdně trestali.

Bruslaři si pak v závěru třetiny ještě vybrali oddechový čas a zkoušeli hru v šesti, ale domácí dobře čistili prostor před Bartošákem a nedovolili tak Boleslavi ani jedinou gólovou radost. Domácí gólman tak udržel čisté konto po celých šedesát minut a jeho družina se tak na Bruslaře dotáhla i v tabulce EHL extralize juniorů.

Ohlasy trenérů

HC VÍTKOVICE RIDERA:
BK Mladá Boleslav:
Lukáš Zörkler, BK Mladá Boleslav: Odehráli jsme dobré utkání, ve kterém jsme měli dobrý pohyb. Bohužel jsme zase nedali ani gól a bez toho nemůžeme pomýšlet na body. Až na tu koncovku ale nemáme klukům co vytknout.

×
Odehrané v 16:00 | MUZ
BK Mladá Boleslav
HC Olomouc