BK MLADÁ BOLESLAV

B tým padl potřetí v řadě, v sobotu si neporadil s Benátkami nad Jizerou

29. 10. 2022
napsal Zdena Bobková
BK Mladá Boleslav

2:4

1:0, 1:2, 0:2

HC Benátky nad Jizerou

Statistiky

Branky a nahrávky: 20. Rovný (Kadeřábek, Michal), 31. Christov (Mareš) – 27. Husák (Pavlík), 32. Šípek (Husák), 44. Peca (Pavlík), 60. Dlabola. Rozhodčí: Hrčka – Dasjuk, Bernard. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.

BK Mladá Boleslav

Forst – Michal, Zvolenský, Málek, Kadeřábek J., Bílek, Christov – Kadeřábek T., Rudolph, Hochman, Moucha, Vondrlík, Mareš, Kerda, Rovný, Ficek, Čermák Trenér: Ficek

HC Benátky nad Jizerou

Šuhájek – Zejda, Dlabola, Macura, Švach, Haspeklo, Šípek, Kuna – Švejda, Husák, Peca, Hošek, Najč, Belas, Karli, Pavlík Trenér: Kinkor

M l. B o l. – Mladoboleslavský B tým v sobotu odpoledne na domácím ledě hostil B tým nedalekých Benátek nad Jizerou. Utkání bylo dvě třetiny vyrovnané, hrál se útočný hokej. Hosté ale nakonec ve třetí třetině rozhodli o tom, že tři body si z města automobilů odvezou. Mladoboleslavský celek nebodoval už potřetí v řadě.

První třetina začala poměrně nervózně, domácí už se po necelé minutě hry museli zpovídat za své přešlapy, kdy se nedovoleným bráněním provinil Bílek. Hosté sice tlačili, ale v početní výhodě si výraznější šanci nevytvořili. Boleslavští však s hostujícími Benáteckými brzy srovnali krok a měli v první třetině více příležitostí. Jenže pokusy Christova, Kerdy či Málka v síti neskončili.

Benátečtí měli také slibné pokusy, ale ani oni proti Forstovi v brance neuspěli. Tlak domácích nakonec nesl ovoce v podobě úvodní branky zápasu. Hostující Šípek pykal na trestné za hákování a Lukáš Rovný půl minuty před první sirénou propálil Šuhájka z pravého kruhu.

Druhou třetinu domácí zahájili aktivně, nabuzeni po první brance. Dokonce mohli hostům odskočit, jelikož ti šli znovu pykat na trestnou lavici. Ale i přes notnou aktivitu se skóre neměnilo. O chvíli později se role obrátily. Benáteckým ale přesilovka příliš nesedla a nevytvořili si výraznější tlak. Litovat ale nemuseli, jelikož chvíli po návratu Rovného do hry se prosadil Jan Husák, který srovnal na 1:1. Poté následovala série mnoha nepřesností a faulů na obou stranách.

V polovině duelu šli na trestnou hostující Zejda a Peca a domácí měli možnost dvojnásobné přesilové hry. Tu nakonec využili. Lukáš Christov od modré propálil Šuhájka a Boleslav znovu vedla. Jenže o minutu později se skóre opět srovnalo. Forst proti střele Lukáše Šípka zasáhl, ale ta měla takovou razanci, že doskákala až do branky. Po vyrovnávací brance hostí byli domácí poněkud nedisciplinovaní, a tak se i hosté dostali ke dvojnásobné přesilovce. Jen díky pozornému Forstovi a benáteckým neproměněným šancím se skóre již do druhé sirény neměnilo.

Třetí třetina slibovala vyrovnanou bitvu o každý centimetr ledu. Benátečtí byli od začátku silnější na puku a vytvořili několik slibných šancí, což gólem kontroval hostující Jakub Peca, který obrátil vývoj utkání a dotahovat museli právě Bruslaři. Boleslav měla ve třetině několik přesilových her, ale proměnit nedokázala ani jedinou. Jedna z nich, přímo v závěru, byla dokonce znovu dvojnásobná. To jen stupňovalo akce hostí, kteří se stále směle vrhali do protiútoků a Forst měl plné ruce práce. Po Husákově akce za ním dokonce zazvonila i tyč.

Domácí sáhli necelou minutu před závěrečnou sirénou k oddychovému času a následně došlo i k odvolání brankáře Daniela Forsta. Již nebylo na co čekat a domácí zkusili hru v šesti v poli s odkrytou bránou. To se jim ale nakonec stalo osudné, jelikož Martin Dlabola zachytil rozehrávku a rychlým nahozením trefil prázdnou bránu přes celé hřiště. V ten moment bylo rozhodnuto. Boleslav potřebné body do tabulky nepřidala a stále se v tabulce skupiny Východ Krajské ligy mužů Středočeského kraje drží ve středu tabulky.

×
Dnes v 15:00 | MUZ
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav