BK MLADÁ BOLESLAV

Vítězná vlna dorostenců pokračuje. Výhru nad Dynamem si zajistili ve třetí části

6. 10. 2022
napsal Adéla Kvapilová
HC Dynamo Pardubice

2:4

2:2, 0:0, 0:2

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 10. Bartoň (Korec, Krčál), 11. Kaštánek (Vápeník, Lempach) – 7. Král (Hlinský), 19. Hlinský (Vojáček), 41. Lisler (Král), 59. Steklý (Vojáček, Šilhavý). Rozhodčí: Hacaperka – Karda, Hlinka. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 37:22. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.

HC Dynamo Pardubice

Antoš – Kaštánek, Křečan, Úlehla, Švec, Vápeník, Oliva, Novosad – Pražan, Turena, Korec – Bartoň, Drahoš, Pilař – Vítek, Lempach, Kučera – Krčál.

BK Mladá Boleslav

Kovář – Tetiva, Šilhavý, Hlinský, Kubíček, Průšek, Křivánek – Hurt, Trefil, Beran – Šindelář, Steklý, Kristek – Král, Vojáček, Konobejl – Kurka, Lisler

M l. B o l. - Boleslavští dorostenci slaví třetí vítězství v řadě. Ve čtvrteční podvečer dokázali porazit domácí Pardubice poměrem 4:2. Vyrovnaný zápas Středočeši rozhodli v závěrečné třetině. Z východu Čech si tak vezou tři body a první místo ve skupině B.

Na úvodní branku se dlouho nečekalo. Středočeši v šesté minutě využili přesilovou hru pět na tři a po kombinaci Adama Martina Hlinského a Patrika Krále se ujali vedení. To Mladá Boleslavi vydrželo do poloviny počáteční dvacetiminutovky. Během početní výhody se zadařilo i domácímu celku a po pokusu Šimona Bartoně byl stav 1:1. Vyrovnané skóre ale vydrželo pouhých 89 vteřin, vzápětí se zakončoval Tomáš Kaštánek, který tak otočil vývoj utkání pro Pardubice.

Bruslařský klub se mohl vrátit do zápasu už v 15. minutě, kdy bylo po faulu domácího hráče nařízeno trestné střílení. Vojtěch Steklý ale na pardubického gólmana nevyzrál. Těsně před odchodem do šaten se Mladá Boleslav přeci jen kýžené branky dočkala. Adam Martin Hlinský se nemýlil a srovnal na 2:2.

Plno šancí na navýšení měli hosté v úvodu prostředního dějství. Žádný pokus ale za zády Antoše neskončil. Ve 34. minutě si střihly výhodu Pardubice, počty na ledě se necelé půl minutě srovnaly a zúčastnění diváci se změny ve skóre nedočkali.

O osudu zápasu tak rozhodovala až závěrečná dvacetiminutovka. Hned sedm vteřin po úvodním vhazování se prosadil Oskar Lisler a navýšil na 3:2 z pohledu Středočechů. Domácí mohli odpovědět hned v následné početní výhodě, Bruslaři však veškeré pokusy ubránili. Pardubicím ke gólu nepomohla ani přesilovka v 55. minutě. Radost nakonec propukla znovu na straně hostů, když se necelých 100 vteřin před závěrečnou sirénou trefil Vojtěch Steklý a definitivně rozhodl o vítězství Mladé Boleslavi 4:2.

Středočeši tak zvítězili potřetí v řadě a jsou v čele tabulky skupiny B.

×
Dnes v 15:00 | MUZ
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav