BK MLADÁ BOLESLAV

Bruslaři poprvé v sezoně okusili porážku, proti Hradci nezvládli začátek utkání

24. 9. 2022
napsal Karel Schamberger
Mountfield HK

4:2

1:0, 1:0, 2:2

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 14. Bednář (Aschenbrenner, Bolehovský), 37. Pavlík (Černý), 49. Kristek, 53. Lev (Konobelj), 55. Jón (Pavlík, Černý), 60. Jón. Rozhodčí: Kolář – Hájková, Petr. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 78. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.

Mountfield HK

Meišner – Janeček, Černý, Samek (A), Mráz (A), J. Aschenbrenner, Forejtek – Voděracký, V. Aschenbrenner, Pavlík, Burda, Jón (C), Bednář, Hendrych, Bolehovský, Páleník

BK Mladá Boleslav

Vystrčil – Hlinský (A), Šilhavý, Fišer, Kubíček, Průšek, Křivánek – Kurka, Steklý, Beran, Šindelář (A), Hurt, Kristek, Král (C), Lev, Konobelj, Vojáček, Lisler

H r. K r a l o v é - Dorostenci poprvé okusili porážku, když si tým v Hradci Králové nepohlídal první dvě třetiny, které obě prohrál o jednu branku. Boleslavští do zápasu inkasovali jen tři branky ze tří zápasů, ještě k tomu všechny góly v jednom zápase proti Motoru, který porazili 6:3. Nepovedený vstup do zápasu ze strany hostů, kteří několikrát zbytečně faulovali a po dvou periodách prohrávali o dvě branky. V závěrečné třetině sice předvedli srdnatý výkon, ale ten na body nestačil.

Boleslavští zahájili utkání vyrovnaně a hra byla opatrná z obou stran. Nejvýraznějším momentem první třetiny se stala vyloučení hostů, kteří prvně hráli v šesti a po několika málo sekundách podrážel Král. Bruslaře dlouhou dobu držel nad vodou brankář Vystrčil, který byl krátký na teč Jakuba Bednáře, který tak otevřel skoré utkání. Boleslavští byli následně aktivnější, ale jednalo se spíše o tupý tlak, který dokázali Lvi ubránit v čele s brankářem Meišnerem, který puk v první třetině nepustil za svá záda.

Hradečtí na začátku druhé třetiny nestíhali, tak faulovali, ale následné vyloučení nedokázali Bruslaři ubránit. Hra se pak držela více ve středním pásmu, nebo u mantinelu, kde byly viděny tvrdé souboje a jen málo kdy byla viděna střela. Druhou gólovou akci začal Černý, když si najel před bránu, kde byl puk sražen, ale na následnou dorážku Dominika Pavlíka už Vystrčil nestačil. Bruslaři odcházeli do kabin s dvougólovým mankem.

Ve třetí třetině Bruslaře držel Vystrčil naděje týmu nad vodou, když ukázal několik výborných zákroků a dlouho držel pouze dvougólový náskok Lvů. V oslabení sebral puk Jakub Kristek a ujel obraně Hradce, následně dokázal překonat brankáře Meišnera pod horní tyč. Kontaktní branka nakopla Bruslaře, kteří začali být aktivnější, což vyvrcholilo v branku Jakuba Lva, který dal gól z mezikruží. Endorfinem posílení Bruslaři inkasovali branku od Jakuba Jóna, který zamířil přesně mezi Vystrčilovy betony. Boleslavští si hru následně zkomplikovali vyloučením, takže odvoláním brankáře síly na ledě jen srovnali. Do branky se podruhé trefil Jakub Jón, když zamířil do odkryté branky.

Ohlasy trenérů

Mountfield HK:
Václav Pánek: Jsem rád, že jsme odčinili domácí zápas s Brodem. Boleslav je velmi kvalitním soupeřem, čehož jsme si byli vědomi, od začátku utkání jsme ale měli touhu ho zvládnout. Na klukách byla vidět velká bojovnost a objevovalo se tam množství týmových věcí, které právě vyhrávají zápasy proti takhle kvalitním soupeřům. Jsem rád, že jsme favorita dokázali porazit.
BK Mladá Boleslav:
David Vrbata: Dneska jsme si nezasloužili vyhrát. Domácí hráli dobře celý zápas a byli hladovější, my jsme do utkání vstoupili špatně a vytrestalo nás to. Ve třetí třetině se nám podařilo dát na 2:2 a měli jsme přesilovku, bohužel jsme však naší chybou dostali gól na 3:2. Pak jsme zkusili ještě power-play, ale obdrželi jsme další branku. Z naší strany to byl dneska špatný zápas a gratulujeme soupeři k vítezství.

×
Dnes v 15:00 | MUZ
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav