BK MLADÁ BOLESLAV

Bitva s Hradcem dospěla do nájezdů, které rozhodl Polák

7. 10. 2022
napsal Tomáš Taybner
BK Mladá Boleslav

2:1sn

1:0, 0:1, 0:0 - 0:0 - 1:0

Mountfield HK

Statistiky

Branky a nahrávky: 4. Gardoň (Polák), rozh. náj. Polák – 25. Moravec P. (Beneš Ma., Giesl). Rozhodčí: Kostourek, Zeliska – Špůr, Dědek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 93. Střely na branku: 37:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

BK Mladá Boleslav

Volevecký (Stuchlík) – Moravec T., Sypecký, Němec, Křepelka "C", Vochvest, Rajgl, Hrouda – Vlasák, Jasečko "A", Hradec, Malínek "A", Gardoň, Polák, Hruška, Zvagulis, Vítek, Šachl, Leden, Vyroubal

Mountfield HK

Kasal (Mrázek) – Hrbek, Hušek, Táborský, Havlíček "C", Boukal, Brotánek, Žaba – Vencl, Kopecký, Král, Giesl, Prášek, Idžan, Novotný, Beneš Mi. "A", Klíma, Moravec P., Beneš Ma. "A"

M l. B o l. - Mladoboleslavští junioři vyhráli poslední tři zápasy a v pátek večer chtěli přidat výhru číslo 4. V cestě jim stál soupeř z Hradce Králové, kterému se na startu sezóny příliš nedaří. Už ve 4. minutě otevřel skóre Matěj Gardoň, ale Mountfieldu se podařilo vyrovnat. Na svědomí to měl Petr Moravec, na jehož gól z 25. minuty ve zbytku základní části nikdo neodpověděl. Po prodloužení přišly na řadu samostatné nájezdy, jež hned v první sérii rozhodl kanonýr Polák. Výhru Bruslařů ve třetí sérii pečetil kapitán Křepelka. Bruslaři berou dva body, další mohou přidat už zítra, kdy na svém ledě hostí Pardubice.

Bruslaři do zápasu vstupovali jako papírový favorit, neboť jim v tabulce patřilo 4. místo, zatímco Mountfield byl na poslední 14. pozici. Hradec Králové navíc na venkovním kluzišti dosud nevybojoval ani bod. Na první střelu se čekalo až do 4. minuty, až to z pravé strany zkusil Vítek, jehož střelu Kasal viděl a úspěšně zasáhl. Chytil také nahození Němce od modré, ale třetí pokus Bruslařů už zastavit nedokázal. Po přihrávce Poláka se o to postaral Matěj Gardoň, jenž z vrcholku levého kruhu trefil prostor u pravé tyče. V 9. minutě nadělala Voleveckému spoustu práce střela Žaby od modré, puk mu po zákroku vypadl z lapačky, ale boleslavský gólman dokázal následně kotouč rychle přikryl. Bruslařům se pak nepodařilo využít dvě přesilovky, ačkoliv v druhé z nich byl blízko ke gólu Leden. Ten se dostal ke kotouči na pravém kruhu po hezké přihrávce Gardoně, avšak Kasal předvedl bleskový přesun k pravé tyči a následně i úspěšný zákrok.

Východočeši si do druhé periody přenesli zbytek početní převahy, takže se mohli hned od prvních sekund dostat do tempa. Střelu Matěje Beneše zablokoval boleslavský Moravec, Michal Beneš a Havlíček následně branku minuli. I tak se královéhradeckým hokejistům podařilo vyrovnat. Zničehonic se za obranu Bruslařů dostal Petr Moravec, jenž své sólo zakončil přesnou střelou do pravé šibenice - 1:1. Mladoboleslavští chtěli odpovědět v přesilovce, což se málem povedlo Malínkovi, který ze slotu zakončoval rychlou kombinaci hned trojice domácích hráčů, na Kasala však nevyzrál. O pár minut později v další přesilovce si stejní hráči tuto akci zopakovali, ale výsledek byl stejný - zákrok Kasala. Početní převaha Hradce Králové přinesla střely Idžana, Táborského a Krále, jenže žádná z nich v brance neskončila. V čase 39:13 dostal Idžan touš za brankovou čáru, ale rozhodčí okamžitě rozpažili, neboť se tak stalo po zjevném kopnutí, což pravidla nedovolují. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:1.

Ve třetí dvacetiminutovce postupně mizel volný prostor na ledě, přibyla obrovská míra bojovnosti na obou stranách, což přineslo malé množství střel. Ty, které vůbec mířily na branku, oba gólmani dobře viděli, takže ke změně skóre nedošlo.

Prodloužení bylo o dost zábavnější. Celé to odstartoval Křepelka, jenž se od pravého mantinelu protlačil k zakončení, které zastavil připravený Kasal. Na druhé straně Voleveckého z pravého kruhu prověřil Král, ani jeho střela gól nepřinesla. V 62. minutě se na levém kruhu objevil volný Jasečko, jenž se slibné pozice přestřelil. Obětavost prokázal Gardoň, který vyklekl prudkou střelu Boukala. Vlasák pak 15 sekund před koncem nastaveného času zkoušel vysunout Hradce, který by tak uháněl na Kasala sám, ale domácí forvard přihrávku nedostihl, takže se muselo do nájezdů.

Už v první sérii byl úspěšný Vojtěch Polák, který Kasala přesvědčil o tom, že předvede bekhendový blafák. Na poslední chvíli však s kotoučem zamíchal a forhendem zakončil podél betonu hradeckého brankáře. Východočeši na jeho trefu neodpověděli, na řadu pak ve třetí sérii přišel kapitán Karel Křepelka. Ten ve velké rychlosti předvedl bekhendový blafák, proti kterému Kasal nic nezmohl. Tíha okamžiku připadla na Michala Beneše, jenž v rozhodující chvíli nedokázal zakončit a rozhodl o tom, že bonusový bod připadne Bruslařům.

Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:
Václav Pletka: Bojovný zápas z obou stran, vyhrát mohl kdokoliv, protože šance tam na to byly. Dobře nám zachytal gólman, v nájezdech jsme pak dali víc gólů než soupeř. Hradec hrál dobře a obětavě, takže byla remíza spravedlivá. Za dva body jsme rádi.
Mountfield HK:
Jiří Janoušek: Dneska jsme odehráli kvalitní utkání, celých 60 minut jsme odehráli slušně. Samozřejmě, že Boleslav má velkou kvalitu, ale my jsme tomu dnes dokázali čelit. Možná jsme si ten bonusový bod zasloužili spíše mi, ale bereme i ten jeden. Zároveň na to musíme navázat i zítra.

×
Dnes v 15:00 | MUZ
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav