BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslavští junioři si poradili s Hanáky a slaví další výhru

4. 10. 2022
napsal Tereza Trčková
BK Mladá Boleslav

6:1

1:1, 3:0, 2:0

HC Olomouc

Statistiky

Branky a nahrávky: 10. Křepelka (Gardoň), 25. Křepelka (Vyroubal, Vlasák M.), 32. Jasečko (Křepelka, Leden), 40. Vyroubal (Jasečko), 45. Hruška (Hradec, Křepelka), 52. Hradec (Moravec) - 7. Fasner (Matašovský, Hradil) Rozhodčí: Micka, Glanc - Hnát, Frodl Vyloučení: 3:4 Využití: V oslabení: 1:0, 0:0 Diváci: 70 Střely na branku: 37:23 Průběh utkání: 1:1, 3:0, 2:0

BK Mladá Boleslav

Stuchlík – Moravec, Sypecký, Křepelka (C), Jasečko (A), Vochvest, Rajgl, Hrouda, Vlasák A., – Vlasák M., Hradec, Malínek (A), Gardoň, Polák, Hruška, Zvagulis, Vítek, Šachl

HC Olomouc

Frgál – Drábek, Sedláček, Groch, Paníček, Tomiga, Kočí, Galvas – Hradil, Kučera (C), Janech, Belan, Havel, Adam, Matašovský, Tomeček (A), Fasner (A), Kusak, Pigl

Ml. Bol. - Dohrávka druhého kola extraligy juniorů přinesla jasnou záležitost ze strany Středočechů. Ti sice prohrávali, pak už se ale trefovali pouze oni a dokázali Kohouty porazit vysoko 6:1. Jednou z hlavních postav úspěchu byl domácí kapitán Karel Křepelka, který dvěma góly a dvěma asistencemi přispěl k vysoké výhře.

Úvodní minuty byly od obou týmu opatrné. Oba týmy se snažily důsledně bránit, což vyústilo v minimum střel. První větší šanci měl Matěj Leden, který prověřil pozornost olomouckého Frgála. První šance Olomouce přišla o chvíli později, kdy se hostující dostali do početní výhody. V té vyslali hned několik pokusů na Stuchlíka, ty ale všechny domácí golman jistě vyrazil. V sedmé minutě přišla první branka zápasu. Po rychlém přečíslení Kohoutů se dostal do zakončení Marek Matašovský, který dostal puk za Stuchlíkova záda. Po brance Olomouc pokračovala v tlaku, ze kterého v ale vycházelo minimum střel. A tak překvapili obranu Hanáků domácí, kdy se Gardoň sám prokličkoval až do útočného pásma, kde přesným pasem našel Karla Křepelku, který se nemýlil a vyrovnal stav utkání. Ve čtrnácté minutě se dostali do přesilovky i domácí, v té bylo hodně nepřesností, Bruslaři se nedokázali usadit v útočném pásmu a Olomouc se lehce oslabení ubránila. Závěrečná pětiminutovka moc šancí nepřinesla a kluby šly do kabin za nerozhodného stavu.

Druhá třetina začala několikaminutovým tlakem Olomouce, která několikrát prověřila pozornost domácího Stuchlíka. Olomoucký Pigl se snažil hned na dvakrát překonat domácího golmána, jeho snaha ale zůstala bez úspěchu. Poté se ale dostali ke slovu domácí. Duo Jasečko-Rajgl vyslalo hned tři nebezpečné pokusy, které ještě dokázal krýt Frgál. Ve 24. minutě totiž přišla velká paráda boleslavského kapitána Křepelky, který prokličkoval celé hřiště a poslal svůj tým do vedení. Tlak Bruslařů pokračoval a Frgál si připisoval jeden zákrok za druhým. Dokonce i v oslabení Bruslařů se dostal do samostatného úniku Rajgl, jeho pokus ale neměl gólové parametry. Za to střela jeho spoluhráče Sebastiana Jasečka už za zády Frgála skončila a ve 32. minutě vedla Mladá Boleslav už 3:1. Hra se po tomto gólu uklidnila a závěrečné minuty nepřinesly žádné ohrožení pro oba brankáře. Ale doslova v poslední vteřině druhé třetiny uděřili opět Středočeši. Jasečko vyslal přesný pas zpoza branky na osamoceného Tomáše Vyroubala a zvýšil na 4:1.

V poslední třetině pokračovali domácí v tlaku ze druhé třetiny a Kohouty téměř k ničemu nepouštěli. Zvýšené tempo a snaha o změnu skóre s sebou přinesly i větší množství osobních soubojů. Menší potyčky rozhodčí rychle zarazili. Ve 44. minutě však olomoucký obránce Šimon Groch u domácí lavičky vrazil na hrazení domácího bruslaře a rozhodčí tento zákrok ohodnotili trestem 5 + do konce utkání. Bruslaři tak měli před sebou delší přesilovku, kterou po necelé půl minutě využil po přihrávce Vojtěcha Hradce osamocený Jakub Hruška a zvýšil tak na 5:1. Domácím to však nestačilo a v plném počtu využil příhodného odrazu puku od olomouckého brankáře Dominika Frgála domácí útočník Vojtěch Hradec, proti jehož střele byl už brankář hostů krátký. Zbytek třetiny už přinesl pouze současné vyloučení hráčů na obou stranách za bitku. Konečný stav utkání je tedy 6:1.

Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:
Lukáš Zörkler: Sice jsme dnes dostali první gól, ale nabádali jsme kluky, aby navázali na sobotní výkon v Plzni. Chtěli jsme i přes gól hrát trpělivě a to se dnes vyplatilo. Dnes to byl nakonec parádní výkon, který splňoval kritéria dospělého hokeje. Třetí třetinu už jsme si pohlídali a soupeře jsme do ničeho nepustili.
HC Olomouc:
Mojmír Trličík: V první polovině utkání se zápas lámal, v té jsme byli ještě zdatnými soupeři. Jednoznačný rozdíl byl v tlaku hráčů domácích do brány. Na straně domácích byla touha po gólu daleko větší. My jsme si sice vytvořili dobré příležitosti, ale nezakončovali jsme jako domácí tým. Postupně domácí zvyšovali náskok, herní převaha byla zjevná. Domácí si výhru dnes zasloužili.

×
Dnes v 15:00 | MUZ
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav