BK MLADÁ BOLESLAV

Vyrovnali ve třetí třetině, rozhodli v prodloužení. Boleslavští vezou od Rytířů dva body

18. 11. 2022
napsal Jitka Čechová
Rytíři Kladno

1:2p

0:0, 1:0, 0:1 – 0:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 22. Babka (Melka, Zikmund) – 50. Kousal (Åberg, Pýcha), 62. Kantner. Rozhodčí: Hribik, Kika – Klouček, Šimánek. Vyloučení: 3:3, navíc Dotchin (KLA) 5 min. + trest do konce utkání za sekání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 482. Střely na branku: 22:35. Zblokované střely: 6:12. Hity: 12:11. Vhazování: 27:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1 – 1:2.

Rytíři Kladno

Bow – Slováček, Dotchin (A), Ticháček, Sotnieks, Cibulskis, Babka – Procházka, Plekanec (C), Kubík – Michnáč, Klepiš, Zikmund (A) – Melka, Indrák, Pytlík – Beran, Filip, Brodecki

BK Mladá Boleslav

Krošelj – Pýcha, Pláněk (A), Jánošík, Lintuniemi, Jeřábek, Stříteský, Štich – Kantner, Najman (A), Åberg – Šťastný, Fořt, Stránský (C) – Beránek, Závora, Kousal – Kotala, Bičevskis, Eberle

K l a d n o – První utkání po reprezentační pauze vypadalo pro Bruslaře dobře. V prvním dějství působili jistěji a soupeře výrazně přestříleli. Na začátku toho druhého ale měli smůlu a Kladno se dostalo do vedení, ve kterém setrvalo až do 40. minuty, kdy se v přesilovce podařilo vyrovnat Pavlu Kousalovi. Utkání dospělo do prodloužení, ve kterém poměrně záhy rozhodl únikem a následným překonáním brankáře Bowa Matyáš Kantner.

V první třetině byli aktivnější Bruslaři, připsali si v ní hned dvě takřka tutové šance. Tu první zaznamenal Tomáš Fořt, kterému se ovšem ani nadvakrát nepodařilo překonat kladenského brankáře. Ve druhé velké příležitosti se možná poněkud nečekaně objevil obránce Pavel Pýcha, který ale pro změnu netrefil odkrytou branku – puk namísto toho trefil Bowovu brusli, který byl mimo své stanoviště. Za domácí se ve slibných situacích objevili Procházka či Filip, Krošelj byl ale připraven. Bruslaři přestříleli Rytíře 11:5.

Druhé dějství začalo gólem Kladna. Nahození, které za vlastního gólmana nešťastně srazil Závora, si připsal Jakub Babka. Bruslaře příliš nepotěšilo ani následné vyloučení Jeřábka, avšak oslabení ustáli dobře a soupeři toho mnoho nedovolili. Přesně v polovině utkání se mohl o vyrovnání postarat Závora, nastřelil ale pouze tyčku Bowovy branky. V závěru prostřední třetiny ještě padlo po jednom trestu na obou stranách, nikdo se ale neujal jejich produktivního zužitkování.

Třetí dvacetiminutovku poznamenala především jedna věc a to zdravotně i z pohledu fair play dost nepříjemná. Ve 47. minutě trefil při buly kladenský Dotchin boleslavského Beránka mezi nohy a odporoučel se za to předčasně do kabin. Pět minut dlouhou trvající přesilovku využil Pavel Kousal, kterému parádně přihrál Åberg a proti boleslavskému reprezentantovi se už Bow nestačil přemístit. Právě Åberg sice v závěru ještě usedl na trestnou lavici a svým parťákům tak poněkud zkomplikoval situaci, v základní hrací době už ale gól nepadl.

V prodloužení celkem záhy rozhodl Matyáš Kantner, který prokličkoval mezi všemi a bekhendem zakončil do horní části branky. Bruslařům se tak postaral o bod navíc.

Ohlasy trenérů

Rytíři Kladno:

Otakar Vejvoda: Přišlo mi, že tam z obou stran chyběl po přestávce lepší timing. Mladá Boleslav měla v první třetině velkou šanci do prázdné branky, naštěstí Bowsie (Landon Bow – pozn. red.) to krásně chytil. Do třetí třetiny pak jdeme s tím, že víme, jak se má ta třetí třetina hrát, ale pak tam máme tolik minut v oslabení. Nedisciplinovanost! A kvůli tomu jsme prohráli zápas.

BK Mladá Boleslav:
Ladislav Čihák: Bylo to hodně těžké tady na tom malém hřišti, ale udělali jsme pro to maximum. V Bolce jsme také trénovali na malém hřišti. První třetina byla 0:0, měli jsme tam jednu až dvě šance, Čenda (Pavel Pýcha – pozn. red.) bohužel netrefil prázdnou branku. Ve druhé třetině jsme dostali smolný gól a zápas se pro nás nevyvíjel dobře. Ale i přesto chci vyzdvihnout výkon hráčů, protože jsme to nezabalili. Hodně nám pomohla přesilovka, kterou jsme si konečně také pomohli, a dali jsme gól na 1:1. Když pak zápas skončil, tak ta touha po tom vítězství a možnosti konečně si zařvat v kabině byla obrovská. Matyáš (Kantner – pozn. red.) to vzal na sebe a udělal to skvěle. Pro nás jsou dnes ty dva body diamantové. Zastavili jsme tu sérii porážek a budeme pracovat dál.