BK MLADÁ BOLESLAV

Prodloužení rozhodl Eberle, Boleslav útočí na postup!

24. 3. 2022
napsal Daniel Langer
BK Mladá Boleslav

4:3p

2:1, 1:1, 0:1 – 1:0

Mountfield HK

Statistiky

Branky a nahrávky: 8. Eberle (Stránský, Pláněk), 18. Pýcha (Šťastný, Ševc), 38. Kelemen (Pýcha), 63. Eberle (Stránský) – 5. Blain (Lalancette, Scherbak), 39. Lev (Oksanen, Blain), 59. Smoleňák (McCormack, Lalancette). Rozhodčí: Pražák, Sýkora – Brejcha, Gerát. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 033. Střely na branku: 20:32. Zblokované střely: 21:13. Hity: 6:9. Vhazování: 29:35. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3 – 4:3.

BK Mladá Boleslav

Krošelj – Pýcha, Ševc (C), Jánošík, Pláněk (A), Lintuniemi, Fillman – Kotala, Bičevskis, Šťastný – Flynn, Najman, Kousal – Lunter, Fořt, Kelemen – Eberle, Knotek, Stránský (A)

Mountfield HK

Kiviaho – Nedomlel, Blain, Kalina, Pavlík (A), Jank, McCormack – Smoleňák (C), Lev (A), Oksanen – Perret, Kevin Klíma, Jergl – Scherbak, Lalancette, Kelly Klíma – Cingel, Koukal, Orsava – Miškář

M l. B o l. - Čtvrteční utkání se drželo v zajetých kolejích celé série. Srdce, bojovnost, úpornost. Těmito slovy by se dala charakterizovat předvedená hra a stejně jako v předchozím střetnutí chtěli Bruslaři vítězství o nějaký ten kousek více. Dlouho to vypadalo, že si celek z města automobilů dokráčí pro další bod v základní hrací době, Mountfield ale i tentokrát srovnal ve hře bez brankáře. Téměř zcela zaplněná ŠKOENERGO Aréna na rozhodnutí nemusela čekat dlouho. Jan Eberle, ač v nehokejové pozici, dokázal dorazit kotouč do sítě a přisoudit svému týmu vedení v sérii poměrem 3:1 na zápasy. Boleslav je tak poslední krok od postupu do semifinále. První možnost ho učinit bude mít již v neděli, na ledě Hradce Králové.

Úvodních pět minut čtvrtého střetnutí série se neslo v hodně opatrném duchu. Oba celky zodpovědně bránily a brankáři museli likvidovat především propagační střelecké pokusy. Hned z první větší šance ale udeřilo. Jeremie Blain převzal puk na modré čáře, efektní stahovačkou se zbavil bránícího Knotka a bekhendem zavěsil pod horní tyčku. Boleslav se snažila najít rychlou odpověď, jenže vedle mířil z dobré pozice Šťastný, v přečíslení nepropasíroval na spoluhráče kotouč Flynn. I celek z města automobilů se ale za svou zvyšující se aktivitu dočkal odměny.

Stránský udržel modrou čáru, napálil kotouč na branku a jeho střela byla hostující defenzivou zblokovaná. Pozorný byl ale Jan Eberle, jenž se zorientoval nejlépe ze všech aktérů utkání a zametl kotouč za Kiviaha. Navýšit mohl Ondřej Najman po dravém průniku Kousala, jeho zakončení ale zastavila horní tyč. Zbývalo něco málo přes dvě minuty do první sirény, když Šťastný uvolnil Pavla Pýchu. Ten nic nevymýšlel, pohotovou ranou využil zhoršeného výhledu hradeckého brankáře a rozhodl o tom, že Bruslaři si odnesou do kabin jednobrankové vedení.

Taktikou svázaná bitva pokračovala i ve druhém dějství. Boleslav hrála co potřebovala a zodpovědně narušovala útočné snahy svého soupeře. Mountfield se i přes optickou převahu dostával k vážnějšímu ohrožení spíše sporadicky, nejvíce Krošelje zaměstnal svou ranou Kevin Klíma. Velké věci se ale začaly dít v posledních minutách třetiny. Nejprve vysoké nahození vychytrale vybojoval Miloš Kelemen a v těžké pozici trefil zblízka skulinku mezi betony. Hradec přispěchal s okamžitou odpovědí při hře čtyř proti čtyřem. Jakub Lev dostal nabito od Oksanena a svižnou střelou zápěstím přiblížil svůj tým znovu na nejtěsnější kontakt.

Kdo čekal v závěrečné třetině ofenzivní smršť hradeckých hokejistů, musel být dlouho zklamán. Východočeši těžce hledali cestu k ohrožení domácí branky a když už střela přišla, zasáhl pozorný Krošelj. Mountfield srážely časté prohřešky proti pravidlům, s početními výhodami ale naložili Boleslavští prachbídně a jedinou brankovou příležitost promrhal Šťastný, který ač se sám nacházel ve výhodné pozici, směřoval nepřesnou přihrávku na Kotalu. A tak přišel trest. Hradec už hrál bez brankáře, Radek Smoleňák se Lvem se přetlačovali s defenzivou na hraně brankoviště a rána od modré se od prvně jmenovaného odrazila do sítě. Domácí realizační tým sáhl k trenérské výzvě, video ale jen potvrdilo předchozí rozhodnutí. Automaticky následující dvouminutový trest mohl potrestat Oksanen, ale ten přestřelil a utkání tak znovu šlo do prodloužení.

Ve čtvrtek se ale nehrálo celých dvacet minut, jako tomu bylo o den dříve. Stránský po přechodu modré čáry nic nevymýšlel a vyslal ostrý projektil na Kiviaha. Finský brankář vyrazil kotouč jen před sebe, odkud ho po Najmanově zblokované střele s buldočí zarputilostí dostrkal za čáru Jan Eberle. Bruslaři tak na rozdíl od Hradce domácí prostředí uhájili a ujímají se nadějného vedení v sérii poměrem 3:1 na zápasy. Zbývá jim učinit poslední krok, který ale jak všichni víme, bývá nejtěžší.

Ohlasy trenérů

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): Jsou to podobné zápasy, vyrovnané, hodně bojovné. Na jednu straně jsme strašně rádi, že jsme se dokázali vrátit do utkání, na druhou nás mrzí, že to vůbec bylo potřeba. Velká škoda, že jsme dali příliš mnoho prostoru Lvovi a nechali Hradec zbytečně vrátit do hry. Stejný gól nám dal už v základní části a my se nepoučili. Třetí třetinu jsme odehráli výborně. Hráli jsme, co jsme chtěli a nevybavuji si, že bychom pustili Hradec do vyložené šance. Pak ale přišla hra bez brankáře, sporný moment a vyrovnání. Strašně si cením, že nás to nesložilo, ubránili jsme následující oslabení a v prodloužení rozhodli. Je to úžasné.

Tomáš Martinec (Mountfield HK): Do zápasu jsme vstoupili odhodlaní a s touhou vyhrát. Podařilo se nám dát první gól, šli jsme do vedení, měli jsme i další šance. Bohužel ale děláme hloupé chyby, Boleslav nás potrestala a utkání otočila. Přestože se nám podařilo v závěru srovnat, zápas jsme v prodloužení ztratili. Utkání v sérii si jsou hodně podobná, je to obrovský boj a bohužel nejsme dost dobří, abychom to překlopili na naši stranu. Přestože jsme velmi zklamaní, není to konec a já věřím, že sérii vrátíme do Boleslavi.