BK MLADÁ BOLESLAV

Brno se postaralo o drama, Bruslaři přesto náskok udrželi

21. 12. 2021
napsal Daniel Langer
BK Mladá Boleslav

3:2

1:0, 2:0, 0:2

HC Kometa Brno

Statistiky

Branky a nahrávky: 14. Kousal (Pospíšil, Najman), 35. Kotala (Claireaux, Pospíšil), 40. Lintuniemi (Pospíšil, Kantner) – 48. Mueller (Holík), 55. Holík (Mueller, Bartejs). Rozhodčí: Hodek, Pražák – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 833. Střely na branku: 32:22. Zblokované střely: 18:21. Hity: 7:11. Vhazování: 24:25. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

BK Mladá Boleslav

Růžička – Pýcha, Ševc (C), Bernad, Pláněk (A), Jánošík, Lintuniemi, Šidlík – Kelemen, Fořt, Šťastný – Kantner, Najman, Kousal – Kotala, Claireaux, Pospíšil – Lunter, Bičevskis, Stránský (A)

HC Kometa Brno

Sedláček (41. Tomek) – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, Holland, Gulaši (A), Roth, Tansey – Zaťovič (C), Krištof, Mueller (A) – Horký, Holík, Šalé – Pavlík, Rákos, Vincour – Meluzín, Dočekal, Šoustal.

M l. B o l. - Dvě třetiny si Bruslaři šli pro jasné vítězství, opět se ale potvrdilo, že hokej se hraje až do závěrečné sirény. Po brankách Kousala, Kotaly a Lintuniemiho se zdálo, že je o výsledku rozhodnuto, nicméně Kometa se dokázala vrátit do utkání po zásazích Muellera a Holíka. Více už toho ale hosté naštěstí pro domácí příznivce nestihli a od další inkasované branky při hře bez brankáře je naopak těsně uchránila siréna. Tři body tak po nejtěsnější možné výhře zůstávají ve městě automobilů!

Jako první zahrozili v samotném úvodu hosté. Bartejs v brzké početní výhodě dobře hledal na zadní tyči sjíždějícího si Muellera, ten se ale nestačil srovnat do ideální střelecké pozice a kotouč se mu prosmýkl mezi bruslemi. Oba týmy zpočátku brzdily časté nepřesnosti v rozehrávce a jedné takové využil Tomáš Šoustal k úniku, přízemní střela ale skončila pouze na betonu Růžičky. Z této charakteristiky se nevymykala ani přes minutu dlouhá dvojnásobná početní převaha Bruslařů, kterou bez výraznějších obtíží Brněnští přečkali. S postupem času ale domácí mužstvo přeci jen začalo stupňovat aktivitu, což vedlo ke slibným příležitostem.

Nejprve se z prostoru mezi kruhy zastřelil vinou ne zrovna ideálního zpracování Kousal, o několik momentů později už to ale reprezentačnímu útočníkovi vyšlo. Pořádný kus práce odvedl Tomáš Pospíšil, jenž se neukvapil a střílenou přihrávkou vybídl k poněkud kostrbaté, ale úspěšné teči právě Pavla Kousala. Úvodní zásah jako by protrhl ofenzivní stavidla, to když Kantnerovi ukradl gól výtečným přesunem Sedláček. Svou šanci vyrovnat měla i Kometa, nedorozumění mezi Růžičkou a jeho obránci ale při zmatečné situaci na brankovišti ve svou první branku nepřetavila. Když v poslední velké šanci prvního dějství selhal před odkrytou brankou Claireaux a následně nastřelil Ševc tyč, bylo jasné, že do šaten si mladoboleslavští hokejisté odnesou nejtěsnější vedení.

Aktivněji vstoupili do prostřední části hosté. Nejprve Tanseyho ve slibném nápřahu vyrušila posunutá branka, následně Zaťoviče vychytal v samostatném nájezdu boleslavský brankář. Navýšit vedení domácího celku mohl Ševc, jeho střela ale skončila v Sedláčkově výstroji. Pobývat v útočném pásmu se dařilo i Kometě, jejich snaze ale chyběla finální přihrávka a především střelba. Kontrastně s tímto jevem působily výpady Bruslařů. Kelemen ve vlastním oslabení obral za brankou protihráče o kotouč a nabídl ho Bičevskisovi, brněnský gólman ubránil svou svatyni jen s vypětím sil. Středočeši se přeci jen zvládli prosadit i v prostředním dějství. Nejprve po úspěšném napadání rozehrávky mířili do přečíslení Jakub Kotala s Pospíšilem a prvně jmenovaný Sedláčka pravděpodobně poněkud překvapil přízemní střelou na stojnou nohu. Dílo zkázy z pohledu Brna zakončil v ponechané výhodě několik sekund před druhou sirénou Alex Lintuniemi, jenž z prostoru bodu pro vhazování nic nevymýšlel a tahem rozvlnil síť v brněnské brance potřetí.

Ve snaze s vývojem utkání ještě něco udělat a dodat mužstvu nový impuls, sáhl hostující realizační tým k výměně brankáře a do poslední dvacetiminutovky vystřídal svého kolegu Matej Tomek. A zdálo se, že úmysl zabral. Mezi kruhy se dostal k nebezpečné střele Krištof, následně z jízdy orazítkoval konstrukci branky Tomáš Vincour. Pohlednou akcí se blýskli i boleslavští hokejisté, když si Najman vyměnil puk s Kousalem a ten následně do jízdy krásně našel Kantnera. Tomek ale ve své první větší zkoušce v úterním utkání uspěl a dal tak svým spoluhráčům prostor utkání zdramatizovat. Povedlo se to prvnímu útoku Brna, když Holík našel křižnou přihrávkou Petera Muellera a ten nekompromisně zavěsil pod horní tyč. O několik minut později si oba aktéři role vyměnili a v početní výhodě Petr Holík dobře viděl skulinku na bližší tyči. Více už toho ale Kometa i díky dobře postavené brance boleslavského gólmana nestihla a naopak sama mohla zaplatit za riskantní hru bez brankáře, nicméně siréna se rozezněla arénu o půl vteřiny dříve, než kotouč překročil čáru. Na tom, který celek si odnese všechny body, už ale tento fakt nic nezměnil.

Ohlasy trenérů

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): Kometa byla velmi nebezpečná z protiútoků, naštěstí nás podržel brankář. Považuji za štěstí, že jsme po dvou třetinách vedli 3:0 a právě tento rozdíl byl klíčový. V závěru nás Kometa zatlačila a už to bylo o nasazení, bojovnosti a obětavosti. Tým se vydal na maximum a dovedl utkání do vítězného konce, pomohlo nám ale štěstí.

Jiří Kalous (HC Kometa Brno): Domácí byli první dvě třetiny lepší, měli kvalitnější pohyb. Díky tomu se dostali do tříbrankového vedení, které už bylo bohužel pro nás příliš velké, než abychom ho zvládli ve třetí třetině, ve které jsme byli už naopak lepší my, stáhnout. Šance jsme si vytvořili, dali dvě branky, ale bylo to tentokrát málo na to, abychom dotáhli utkání alespoň k vyrovnání. Boleslavi gratuluji ke třem bodům.