BK MLADÁ BOLESLAV

Pátý semifinálový duel vyzněl jednoznačně pro Oceláře

11. 4. 2021
napsal Zdena Bobková
HC Oceláři Třinec

3:0

1:0, 2:0, 0:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 6. Růžička (Musil, Stránský), 24. Vrána (Stránský, Růžička), 37. Špaček (Adámek, Musil). Rozhodčí: Hodek, Lacina – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: hráno bez diváků. Střely na branku: 24:22. Zblokované střely: 12:28. Hity: 14:9. Vhazování: 36:32. Průběh utkání: 3:0.

HC Oceláři Třinec

Kacetl – Doudera, Gernát, Musil, Adámek, Jaroměřský, Kundrátek, Freibergs – Stránský, Vrána (C), Růžička (A) – Kurovský, Marcinko, Hrňa – M. Kovařčík, Špaček, Rodewald – Hrehorčák, Roman, Dravecký (A)

BK Mladá Boleslav

Růžička – Ševc (C), Hrbas, Dlapa, Pláněk (A), Šidlík, Fillman, Bernad – Kotala, Cienciala, Šťastný – Jääskeläinen, Zbořil (A), Claireaux – Flynn, Najman, Kousal – Strnad, Bičevskis, Stránský

T ř i n e c – Páté semifinálové utkání přineslo opět velmi atraktivní hokej z obou stran. Útočné snahy Bruslařů však troskotaly na domácí obraně nebo skvěle chytajícím Kacetlovi. První třetinu vyhráli domácí 1:0, ve druhé přidali další dva góly a ve třetí třetině už si své vedení s přehledem hlídali a nedopustili Středočechům ani jednu gólovou radost. V nedělním utkání tak získali důležitý mečbol. Odveta, která se hraje ob den, tedy v úterý na mladoboleslavském ledě, tak může být již rozhodující. Bruslaři se však rozhodně poperou o sedmý duel.

Třinečtí byli v první třetině aktivnější a měli více ze hry. Hned na úvod se pěknou kombinací prezentoval Vrána, který už měl Růžičku na zemi, ale rozhodl se ještě přihrát a propásl tak nejlepší moment. Hned poté se Bruslaři museli bránit třinecké přesilovce. Středočeši ji ubránili a moc toho domácím nedovolili. V posledních vteřinách však mohl udeřit Adámek, ale jeho pokus včas zablokovala obrana Bruslařů. Bruslaři se před Kacetla dostávali obtížně. Povedlo se to Flynnovi, který vybojoval kotouč za bránou a poslal jej Kousalovi. Ten proti Kaceltovi ale neuspěl. Tolik otřepané nedáš – dostaneš se ale bohužel opět potvrdilo. Třinec z protiakce dostal kotouč na Martina Růžičku, který přesnou tečí poslal kotouč za Růžičkova záda. Chvíli poté mohli domácí ještě navýšit, ale Marcinko sklepával kotouč vysokou holí, takže by gól stejně nemohl být uznán.

Bruslaři zahrozili díky Claireauxově střele, ze které nakonec vzešla ještě dorážka, ale s oběma pokusy si Kacetl poradil. Na druhé straně zase hrozil Hrehorčák po obtočení brány. Ani jeho dorážka si ale cestu do branky nenašla. Necelých devět minut před první sirénou dostali možnost početní výhody i Bruslaři. Třinečtí si však skvěle hlídali přechod přes útočnou modrou a Bruslaři měli co dělat, aby se vůbec před Kacetla dostali. Po jejím vypršení dostal přesnou přihrávku Najman, který ihned pálil. Kacetla kotouč trefil do připravených betonů. První třetinu ještě okořenila vzájemná šarvátka Pláňka s Kundrátkem, kteří byli oba za hruboust vyloučeni na dvě minuty. Bruslaři se osmělili až v závěru třetiny, dobře si počínal Bernad, který rozdával přihrávky od modré a jeho pas na Ciencialu byl dobrý, ale kotouč si ani tak za zády Ondřeje Kacetla nenašel. Před první sirénou ještě dostal puk do jízdy Vrána, ale Růžička se nenechal rozpohybovat. I za cenu příkladné obětavosti tak Bruslaři do kabin odcházeli jen s jednogólovým mankem.

Úvod do třetiny se Bruslařům povedl a celkově v ní působili daleko lepším dojmem, oproti první periodě. Hned v úvodu se povedlo ujet Ciencialovi v tandemu se Šťastným. Po další chybě Ocelářů ujeli i Najman s Kousalem. Ani jedna ze slibných šancí však vyrovnávacím gólem neskončila. Poté se hrou vysokou holí provinil Jan Stránský a Oceláři v následné přesilovce trestali. Petr Vrána chytrou kličkou přelstil Růžičku a zasunul kotouč do branky. Třinečtí se následně dopustili lehčího zaváhání, čehož využil Cienciala, ale neměl dostatečnou rychlost, aby dokázal stoprocentně zakončit. I tak se pokusil alespoň lehkým píchnutím prostrčit Kacetlovi puk mezi betony. Bruslaři to i za nepříznivého stavu nevzdávali a tlačili se před Kacetla. Flynn z otočky nastřelil tyč.

Druhou část druhé třetiny a také postupný tlak hostí zbrzdila výměna rozbitého skla za Kacetlovou bránou. Ani to ale Bruslaře nezastavilo. Kousal vybojoval puk u mantinelu, poslal jej na Bernada, který okamžitě z první pálil. Pak ale Mladoboleslavští propadli a do samostatného úniku se dostal Michael Špaček, který se střelou na teploměr nemýlil. Nedlouho po něm se rychlou střelou hned po buly prezentoval Hrňa, ale Růžička rychlou změnu skóre nedopustil. Bruslaři ale nic nevzdávali. Ale proti skvělému Kacetlovi to šlo jen těžko.

Závěrečnou periodu začali oba soupeři se čtyřmi hráči v poli s potrestanými Bernadem a Hrehorčákem na trestných lavicích. Oceláři už ale nemuseli nikam spěchat. Třígólové vedení a jejich hra jim zaručovala klid na holích. To neměli Bruslaři, kteří museli hodně přitvrdit. Jedno takové ostřejší dohrání se však osudným stalo Kotalovi, který si šel odsedět dvě minuty na trestnou. Po návratu z trestné se ale činil. Dostal se až před Kacetla, ale tváří v tvář přestřelil. Pykat zanedlouho odešel Musil. V následné přesilové hře Bruslaři sice hráli v pásmu, ale na Kacetla mnoho střel nešlo.

Sympatické bylo, že Středočeši i tak neskládali zbraně a stále zaměstnávali Kacetla střeleckými pokusy. Byl jím třeba i Pláňkův pokus, který vyslal do skrumáže těl, ale kotouč jen zaduněl o bíločervené betony. S blížícím se koncem utkání se duel hodně vyhrotil a přibylo i vyloučených hráčů na obou stranách. Oceláři si ale své vedení pohlídali a nedovolili hostům ani čestný zásah. Třinec si tak v úterý do Mladé Boleslavi poveze důležitý mečbol, který bude chtít proměnit. Bruslaři se ale rozhodně porvou o to, aby se do třinecké WERK Arény rozhodně ještě jednou vrátili.

Ohlasy trenérů

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Utkání jsme odehráli velmi dobře, podle mých představ. Podařilo se nám dát první gól a myslím si, že jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsem vyhráli, což nás těší a budeme to chtít zopakovat v následujícím utkání, které nás čeká v Boleslavi za pár dní.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Začátek nám opět nevyšel a to událo ráz celého zápasu. Těžko se to hodnotí, protože Třinec byl celý zápas lepší a zaslouženě vyhrál.