BK MLADÁ BOLESLAV

Vítězná jízda pokračuje. Bruslaři zdolali Litvínov 4:2

1. 12. 2020
napsal Adéla Kvapilová
HC VERVA Litvínov

2:4

0:2, 2:1, 0:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 23. Cibulskis (Demel, Hübl), 34. Gerhát (Demel, Myšák) – 15. Kousal (Najman), 19. Zbořil (Klikorka, Stránský), 40. Bernad (Zohorna, Fillman), 60. Strnad (Fillman). Rozhodčí: Šindel, Lacina – Brejcha, Gerát. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: hráno bez diváků. Střely na branku: 19:16. Zblokované střely: 11:12. Hity: 14:12. Vhazování: 25:15. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.

HC VERVA Litvínov

Godla – Ščotka, Irving, Cibulskis, Doudera, Demel, Kudla – Jarůšek, Hanzl (A), Zdráhal – Pospíšil, Hübl (C), Válek – Myšák, Gerhát, Látal – Havelka, Helt, Zygmunt

BK Mladá Boleslav

Růžička – Šidlík, Ševc (C), Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Klikorka – Lunter, Zohorna, Šťastný – Jääskeläinen, Zbořil (A), Stránský – Flynn, Najman, Kousal – Strnad, Cienciala, Bičevskis

L i t v í n o v – První prosincový den ve znamení hokeje. Mladoboleslavští hokejisté vyrazili do Podkrušnohoří, kde se v rámci 23. kola utkali s Litvínovem. Duel zpočátku patřil Bruslařům, kteří si během úvodního dějství vybudovali dvoubrankový náskok, avšak ten dokázala domácí Verva v průběhu prostřední dvacetiminutovky smazat. Nakonec se ale ještě před odchodem do šaten trefil David Bernad a vrátil Středočechům vedení zpět. Vyrovnaný duel zapečetil v závěrečné periodě Jakub Strnad střelou do prázdné brány.

Litvínovskou klec opět hájil Denis Godla, v sestavě se objevil Tomáš Pospíšil, který si odpykal třízápasový trest. Úvodní minuty utkání přinesly rychlý a aktivní hokej. Hrálo se prakticky bez přerušení, a tak mohly oba týmy naplno rozvinout své ofenzivní snažení.

Polský hokejista Zygmunt pálil zblízka na Růžičku, ale mladoboleslavský gólman útočníkovo počínání od začátku dobře viděl. Na druhé straně začali Bruslaři oťukávat Godlu, slovenský brankář se musel mít na pozoru, zasáhl například proti nepříjemné teči vlastního obránce Kudly. Domácí na chviličku vydechli, když Růžičku zkoušel ohrozit Myšák. Česká jednička letošního draftu objela branku, ale kotouč za brankářova záda propasírovat nedokázala.

První větší šance šla na vrub hostů, v nepřehledné situaci před brankou zkoušel Godlu propálit Šťastný se Zohornou. Ani jeden z nich se však nesetkal s úspěchem. Domácí si posléze zkusili oslabení, protože na trestnou usedl Cibulskis. Početní převahu ale Bruslaři vůbec nezvládli, zahrozil dokonce Litvínov. Po vyrovnání sil pálil od pravého mantinelu Irving, ale brankář hostů předvedl solidní zákrok.

Dále se představil Ščotka, produktivní obránce mohutně napřáhl, k tomu, aby vystřelil Vervě vedení, chyběla přesná muška. Skóre se nakonec měnilo díky Pavlu Kousalovi, který využil špatnému postavení Denise Godly. Útočník si vybruslil za litvínovskou branku a poslal puk do betonu domácího brankáře, odkud se kotouč odrazil do branky.

Po nešťastném inkasovaní dostal Litvínov výhodu přesilové hry. Vyrovnat krok mohl Hübl, ale jeho pokus zamířil mimo tři tyče. Těsně před odchodem do šaten zvýšili hosté vedení díky Adamu Zbořilovi. Celá situace začala u Klikorky, který vybídl na druhé straně volně stojícího Zbořila. Ten svižnou ranou z první potvrdil mladoboleslavskou formu.

Druhé dějství začalo zostra, nejdříve obdržel dvouminutový trest Havelka, po něm vyfasoval nedobrovolný odpočinek i hostující Lunter. Ve chvíli, kdy litvínovský útočník naskočil zpátky na led, šlápla Verva na plyn. Zkrácenou přesilovku využil Oskars Cibulskis, důrazný bek zužitkoval nahrávku Demela, načechral si kotouč a od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě.

Vstřelená branka zafungovala jako afrodiziakum, chemici začali napadat hostující hráče. Mladá Boleslav měla problémy s rozehrávkou, čehož domácí využívali. Vyrovnání měl na hokejce Irving, ale jeho rána skončila na Růžičkovi. Parametry dělovky viděl zblízka Helt, který brankáři velmi dobře clonil.

Co nezvládl Irving, dotáhl Demel. Aktivní bek nahodil směrem k brankovišti, jeho pokus tečoval František Gerhát a Verva smazala dvoubrankové manko. Vyrovnaný stav platil pouze chvíli, protože třicet vteřin před sirénou zvedal ruce nad hlavu David Bernad. Mladoboleslavský hráč využil zakrytého výhledu brankáře Godly a z levého kruhu poslal bruslaře do vedení.

Pokud chtěli domácí pomýšlet na body, museli ve třetí části hry přidat. Poslední dvacetiminutovka ale byla plná nepřesností, které často vedly k útočným výbojům. Jeden takovým si připsal Lunter, ale byl dohnán Ščotkou.

V dalších minutách se domácí úporně snažili vyrovnat, velmi blízko byl v 57. minutě Jarůšek. Útočník ale od modré pouze orazítkoval tyč. Závěr zkusil Litvínov bez brankáře Godly, tuto troufalost potrestal Jakub Strnad, který definitivně rozhodl o výhře hostů.

Ohlasy trenérů

Vladimír Országh (HC VERVA Litvínov): Byl to vyrovnaný zápas. První třetina byla z naší strany slabá a rozhodla o výsledku. Soupeř si tam vytvořil dvoubrankový náskok.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Rozhodujícím faktorem byl konec druhé třetiny, kdy se nám povedl dát krásný gól, a ve třetí třetině už jsme zase hráli to, co jsme chtěli. Jsme rádi za tři body.