BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslavští junioři nestačili na Hradec, inkasovali hned pětkrát

9. 1. 2020
napsal Adéla Kvapilová
Mountfield HK

5:2

1:2, 2:0, 1:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 5. Pěnčík (Pinkas, Šedivý), 29. Naar, 38. Naar (Poppel, Pajer), 40. Tecl (Pelda), 55. Lang (Pěnčík) – 6. Dotter (Sýkora, Moravčík), 17. Houška (Petriska, Dlask). Rozhodčí: Barek – Kis, Lučan. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 35:27. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2.

Mountfield HK

Sajdl – Pelda, M. Pinkas, Voňka, Naar, Janoušek, Pěnčík "A" – Lukačka, Ďuriš, T. Pinkas, P. Moravec, Kašpar, Síla, Pajer, Lang, Šedivý, Tecl, Poppel "C".

BK Mladá Boleslav

Zeithaml – D. Moravec, Sýkora, Dotter "C", Houška "A", Vacík, Dudycha – Závora, Szturc, Dlask, Petržilka, Půček, Mežnar, Houška, Petriska, Vasilev, Moravčík "A", Šíma, Simon. Trenér: Jan Křivohlávek.

H r. K r á l o v é – Ve čtvrtek 9. ledna 2020 na 33. kolo soutěže O Pohár DHL zavítali mladí Bruslaři do východních Čech. Utkání pro ně začalo velmi slibně, i když se dovedení nejprve dostali domácí, do konce první sirény zásluhou Samuela Dottera a Vladislava Houšky otočili stav na 2:1. To bylo ale od Mladé Boleslavi vše. Od druhé třetiny se prosazoval pouze Mountfield, který v prostřední části odskočil do dvoubrankového vedení a v posledním dějství zapečetil výhru gólem v přesilové hře. Tříbodové vítězství tak zůstalo na ledě momentálního lídra tabulky – Hradce.

Hradec dobře začal, Boleslav ale do přestávky vývoj otočila

Pozvolný start do utkání? Kdepak. Už na začátku 5. minuty se slavila první branka, ruce do vzduchu zvedali Hradečtí. Martin Pěnčík totiž vypálil kousek zpoza modré lajny a rozvlnil boleslavskou síť – 1:0. Jenže Východočeši vzápětí doplatili na disciplínu a o necelé dvě minuty později už bylo srovnáno na 1:1. V početní výhodě hostů využil Samuel Dotter clony před brankářem a od modré propálil vše, co mu stálo v cestě.

I přes rychlé vyrovnání Středočechů byl v dalším průběhu aktivnějším celkem Mountfield. Ten se držel více na puku a Petr Poppel zakončoval dokonce přečíslení v oslabení, jenže trefil jen boční síťku. A tak, i když více ze hry měli domácí, se nakonec pálilo ostrými na druhé straně. V rychlé akci posunul Ján Petriska touš z pravého kruhu na osu hřiště na Vladislava Houšku, který se prosmýkl za beka a nerušeně poslal hrací předmět do levého vinglu – 1:2.

Východočeši využili prostor při hře čtyři na čtyři

Mladé Boleslavi přestávka prospěla a do druhé části vstoupila lépe než soupeř. Tomáš Sajdl musel hasit několik hostujících šancí a Středočeši měli k dispozici krátce po sobě dvě přesilovky, jenže v té druhé se sami neubránili faulu a více prostoru na ledě při hře čtyři na čtyři zužitkovali ve srovnání Hradečtí. Konkrétně to byl Jakub Naar, kdo se dostal k ráně z vrcholu pravého kruhu – 2:2.

Následovala nepříliš záživná pasáž plná nepřesných nahrávek, kterou svou bombou do tyčky domácí svatyně uťal Jakub Petržilka. A další šance už skončila v síti, jenže na opačném konci kluziště. Jakub Naar se totiž znovu zorientoval ve hře čtyři na čtyři a z pravého kruhu vymetl bližší vingl. Další branka Hradce na sebe nechala v totožném počtu hráčů na ledě čekat jen 91 vteřin, po kterých pronikl levou stranou do pásma Marek Tecl a zamířil pro změnu na vzdálenější tyč – 4:2.

Vítězství potvrdil Mountfield využitou přesilovkou

Jestliže se na vývoji mače v prvních dvou třetinách podílela značnou měrou vyloučení, ani ve třetí části tomu nebylo jinak. A nakonec to byla právě početní výhoda, která znovu posunula skóre na světelné tabuli. Střela Martina Pěnčíka byla sice zablokována, domácí bek ale stihl posunout puk na Kryštofa Langa, jenž z pravého kruhu pro vhazování trefil prostor u delší tyče – 5:2.

V závěrečné pětiminutovce mohl Hradec svůj náskok ještě navýšit, protože Východočeši byli při chuti a podnikali nájezdy na boleslavskou svatyni. Jeden takový měl na svědomí Lukáš Pajer, v samostatném úniku však jeho pokus vytáhl nad bránu lapačkou Tadeáš Zeithaml. Neproměněný pokus už ale v konečném důsledku příliš neznamenal, protože Mountfield výhru 5:2 už nepustil a tři body zůstaly pod Bílou věží.