BK MLADÁ BOLESLAV

Proti Kladnu se trefil jen Vondrka. Na body to nestačilo

6. 12. 2019
napsal Jitka Čechová, foto: Roman Mareš
Rytíři Kladno

3:1

1:1, 1:0, 1:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 18. Machač (Kehar, Redlich), 27. Redlich (Lakos, Machač), 57. Stach (Nash) – 20. Vondrka (Zbořil, Fillman). Rozhodčí: Hradil, Kika – Jindra, Zíka. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 117. Střely na branku: 22:27. Zblokované střely: 5:15. Hity: 9:11. Vhazování: 37:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Rytíři Kladno

Godla – Austin, Nash, Lakos, Kehar, Zelingr, Barinka (A) – Bílek, Stach, Zikmund – Hajný, Kaut (A), O'Donnell – Redlich, Machač, Strnad (C) – O. Bláha, Melka, Š. Bláha

BK Mladá Boleslav

Krošelj – Ševc (A), Kurka, Hrbas, Fillman, Dlapa, Pláněk – Šťastný, Jeglič, Klepiš – Skalický, Zbořil, Vondrka (C) – Lunter, Zohorna, Stránský – Cienciala, Najman, Kousal

K l a d n o – V rámci pětadvacátého kola letošního ročníku Tipsport extraligy vyrazili Bruslaři na kladenský led. Letošní navrátilec do nejvyšší české soutěže dokázal oproti předchozímu střetu v Mladé Boleslavi pohotově využívat situace a především jej podržel velmi dobře chytající brankář Godla. Svěřenci trenérů Rulíka a Patery zvládli odpovědět jen na jeden ze tří gólů Rytířů, na konci první třetiny se trefil kapitán Vondrka. Kladno se oproti tomu prosadilo ve všech třetinách.

Mladoboleslavští hokejisté vyrazili na kladenský led napravit své úterní pochybení z domácího ledu, Rytíři byli ale na hladové Bruslaře očividně připravení. Byť začali hokejisté z města automobilů lépe – už v prvních minutách se blýskla třeba aktuálně nejlepší boleslavská formace, ačkoliv zakončující Vondrka úspěšný nebyl – Kladenští zdárně přestáli své první oslabení a také úvodní tlak mužů v zelených dresech.

Držel je především brankář Godla, který bravurními zákroky udržel v šachu třeba i Skalického nebo Kousala. Své první oslabení zvládli po vyloučení Dlapy také Bruslaři, domácí v té době už ale citelně tlačili. A dočkali se. V osmnácté minutě se na hranici brankoviště prosadil svou tečí Patrik Machač. Jenže Rytířům nebylo dovoleno radovat se dlouho. Sedmnáct sekund před zazněním sirény se po skvělé přihrávce Zbořila prosadil Michal Vondrka.

Také na začátku druhé třetiny byli o něco důraznější spíše svěřenci trenérů Rulíka a Patery, i tentokrát se ale dokázali prosadit Kladenští. Ve 27. minutě dorazil odražený puk Tomáš Redlich. V tu chvíli už očividně zaskočení Bruslaři navíc ještě vzápětí usedli na trestnou lavici. Vyloučení Skalického nicméně žádný užitek domácím nepřineslo.

To samé se nicméně dá říct i o Mladoboleslavských. Namísto toho, aby podruhé v utkání vyrovnali, pálili slepými – jak v klasické herní situaci pět na pět, tak po vyloučení kladenského Zikmunda. Byť tlačili až do čtyřicáté minuty, vyrovnat tentokrát nesvedli.

Třetí třetina patřila Bruslařům takřka se vším všudy, po většinu času měli střeleckou převahu, Rytíři vložili veškerou svou energii do precizní obrany. Postupně to vyzkoušel kdekdo – Cienciala, Ševc, Klepiš nebo třeba Šťastný. Godla ale statečně odolával a svůj tým podržel.

V sedmapadesáté minutě usedl na trestnou lavici Martin Ševc a otěže útoku spíše výjimečně přebralo Kladno. Paradoxně úspěšně. Veškeré ofenzivní snahy Boleslavských tak vyšly naprosto vniveč, neboť stačila střela Davida Stacha zpoza bránícího Fillman a Krošelj kapituloval toho večera potřetí. A všechny tři body tak zůstaly Rytířům, Bruslaři ani nestačili odvolat gólmana.

Ohlasy trenérů

David Čermák (Rytíři Kladno): Pro nás to byl po třech porážkách strašně důležitý zápas. Chtěli jsme bojovat za tři a díky naší bojovnosti a obětavosti celého týmu se nám to povedlo. Máme tři dlouhodobě zraněné útočníky, takže jsme sháněli někoho, kdo by nám pomohl. O Petru Vampolovi jsme věděli, chtěli jsme ho od Slavie, která nám ho může pustit. Je tam ale nějaká spolupráce s Mladou Boleslaví, takže to Slavia chtěla odsouhlasit. Neprošlo to.

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): Bylo to zasloužené vítězství domácích. Lépe bruslili, byli silnější v osobních soubojích. My jsme trošku zaostávali. Byla to zasloužená výhra Kladna.