BK MLADÁ BOLESLAV

Junioři podlehli Spartě, berou ale bod z nájezdů

26. 9. 2018
napsal Daniel Langer
BK Mladá Boleslav

1:4

0:1, 1:1, 0:2 - N 0:0 - 1:0

HC Sparta Praha

Statistiky

Branky a nahrávky: 28. Dlask (Houška V., Zajíček), rozh. náj. Grim - 8. Schwamberger (Bláha), 36. Havlín, 54. Vitouch (Pšenička, Gajdoš), 59. Havlín (Prymula, Schwamberger). Rozhodčí: Veinfurter - Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 80. Střely na branku: 46:51. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

BK Mladá Boleslav

Mašek (od 62. do 63. Zeithaml) – Klikorka, Sýkora, Dotter, Houška M., Hovorka, Imlauf, Procházka – Zajíček, Závora, Simon, Dlask, Moucha, Foerster, Houška V., Grim (C), Vasilev, Moravčík, Šíma.

HC Sparta Praha

Mičán (Cichoň) – Bláha, Pika, Havlín, Prchal, Tomek, Gajdoš – Kasanda, Kuracina, Prymula, Klimo, Schwamberger, Kropáček, Slavíček, Obadal, Pšenička, Gluzman, Čech (C), Vitouch.

M l. B o l. - Středeční podvečer nebyl pro boleslavské juniory dvakrát šťastným dnem. Proti silné Spartě prohrávali po přesilovkové trefě Schwambergera, na kterou ještě nalezl odpověď Dlask. Poté ale Sparta odskočila a vedení udržela až do konce základní hrací doby utkání. Náplast na prohraný zápas zajistil v nájezdech kapitán Grim.

Aktivněji začali utkání hosté, oba celky ale poměrně dlouhou dobu hledaly cestu k trvalému usazení se v pásmu soupeře. Zlomovým okamžikem se ukázalo být vyloučení v sedmé minutě hry na straně Mladé Boleslavi, které Sparta využila ke vstřelení úvodní branky střetnutí. Tomáš Schwamberger využil pasivity bránící čtveřice, vyjel si na kruhy a přesnou ranou otevřel skóre – 0:1. Ihned po vstřelené brance mohli Pražané přidat druhou, ale to by musel Pšenička mít trochu více štěstí a při své ráně v jasné pozici nezlomit své náčiní.

Velkou šanci na vyrovnání měl nadvakrát boleslavský Závora. Nejprve si důrazně počínal na brankovišti a dokonce už zvedal ruce nad hlavu, hlavní rozhodčí ale pro jeho nadšení neměl pochopení a branku k velkému zklamání domácích hráčů neuznal. O chvíli později měl po přihrávce zpoza branky stejný hráč možnost vyzvat na souboj Mičána ve sparťanské brance, ani tentokrát se ale šikovný útočník nemohl radovat. Po první siréně si tak hosté odnášeli do kabin jednobrankové vedení.

I ve druhém dějství měli více ze hry hosté, přesto se znovu po sedmi odehraných minutách prosadili Boleslavští. Hokejisté z města automobilů využili podklouznutí jednoho z bránících hráčů a přečíslení vyřešili náramně. Na konci pohledné kombinace zakončoval do odkryté branky Tomáš Dlask – 1:1. Jenže radost domácího týmu neměla mít dlouhého trvání. Ondřej Havlín z pozice obránce vyrazil kupředu, navedl si puk na bekhend a vrátil svému týmu nadvakrát vedení - 1:2.

Závěrečná třetina přinesla očekávaný obraz hry, kdy se Boleslavští tlačili kupředu a Sparta čekala na otevírající se okénka v čím dál více riskující obraně. Bruslaři i podruhé doplatili na vyloučení. Pšenička střílel od modré, Mašek jeho ránu jen vyrazil před sebe a David Vitouch už měl na brankovišti poměrně komfortní pozici - 1:3. Bruslaři měli šanci vstřelit gól naděje v dvojnásobné početní výhodě, dokonce dvě minuty před koncem odvolali brankáře Maška. Ondřej Havlín ale ve středním pásmu zachytil rozehrávku a přes vzdálenost delší než půl kluziště trefil odkrytou klec - 1:4.

V nadstavbě se ani jedno z mužstev neprosadilo. Na řadu tedy přišly samostatné nájezdy, v nichž bonusový bod vybojoval pro svůj tým kapitán Jan Grim. Kromě něj se prosadili v boleslavském dresu ještě Sýkora a Klikorka, za Spartu kontrovali jen Prymula a Havlín.