BK MLADÁ BOLESLAV

Semifinále odloženo! Přestřelka ve třetím čtvrtfinálovém utkání dopadla lépe pro Plzeň

14. 3. 2015
napsal Josef Zdobinský
BK Mladá Boleslav

4:5

2:1, 1:2, 1:1 - 0:1

HC ŠKODA PLZEŇ

Statistiky

Branky a nahrávky: 2. Kurka (Kotala, Sonnek), 18. Podsedníček (Ďurač), 30. Kotala (Kurka, Sonnek), 53. Volf (Kotala, Bernad) – 14. Tulačka (Kaňák, Indrák), 25. Tulačka (Polata, Schleiss), 40. Krliš (Petráš, Holý), 42. Indrák (Petráš, Holý), 62. Kubalík (Indrák Holý). Rozhodčí: Lacina, Smitka – Špůr, Štětina. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 275. Střely na branku: 44:44. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.

BK Mladá Boleslav

Růžička – Mašek, Tůma, Kurka, Hes "A", Žalud, Bernad "C", Šťáva, Červinský – Průšek, Kotala, Poljanyčka, Pätoprstý, Podsedníček, Brzák, Borovec "A", Pořízek, Volf, Ďurač, Sedmík, Sonnek.

HC ŠKODA PLZEŇ

Štekr – Polívka, Kubík, Sklenička, Walter, Prokop, Holý – Petráš, Beneš, Švarc, Schleiss, Rajal, Polata "A", Michel, Indrák, Přikryl, Kubalík, Suchý, Tulačka "C", Krliš, Kaňák.

M l. B o l. – Boleslavští junioři měli v sobotu jedinečnou příležitost slavit postup do semifinále. Ten ale nakonec Bruslaři musí minimálně o den odložit. V utkání, ve kterém třikrát vedli nakonec podlehli Plzni 5:4 v prodloužení. V gólově bohatém utkání kde bylo uděleno celkem čtyřicet trestných minut se postupně za Boleslav trefili Jiří Kurka, Patrik Podsedníček, Jakub Kotala a Lukáš Volf.

Úvod utkání Bruslařům vyšel na výbornou. Už ve druhé minutě se totiž dokázal z přesilovky prosadit Jiří Kurka, který svou ranou nedal Štekrovi v bráně žádnou šanci – 1:0. Po vstřelené brance byli domácí junioři i nadále aktivní, ale výraznou šanci ke vstřelení druhé branky se jim nedařilo vytvořit.

V půlce první části hry se začali do tempa dostávat i hosté z Plzně. Navíc je povzbudila dobře odehraná téměř čtyřminutová přesilovka domácích, ve které „indiáni“ nedovolili domácím žádnou větší příležitost, i když se na jedenáct vteřin museli vypořádat s oslabením pěti proti třem. Sladkou odměnou jim za to byl v samém závěru oslabení vyrovnávací gól Vojtěcha Tulačky – 1:1. To ale domácí juniory nakoplo k další aktivitě, což vyústilo ve druhou branku dvě minuty před sirénou, kterou zaznamenal Patrik Podsedníček – 2:1.

Druhá třetina se nesla ve znamení mnoha vyloučení, která obrazu hry rozhodně nepřidala. Naopak se hra velmi kouskovala. I přesto se diváci dočkali – stejně jako v první třetině – tří branek. Ovšem s opačným výsledkem. Ve čtyřiadvacáté minutě se ve zmatku před Růžičkovou bránou zorientoval nejlépe Polata, který poslal puk Vojtěchu Tulačkovi, který dal svou druhou branku v utkání - 2:2.

Ve třicáté minutě ale unaveným hostům z oslabení zasadil třetí úder do brány Jakub Kotala – 3:2. Následně byli diváci svědky mnoha vyloučení, převážně na domácí straně, kdy si na trestnou lavici sedával pravidelně Podsedníček. Plzeň se ale snažila a odměnou jí byl v poslední minutě druhé třetiny z hokejky Václava Krliše – 3:3.

Třetí část utkání začali lépe hosté z Plzně. Ti byli od začátku velice aktivní a výsledkem toho byl gól Miroslava Indráka – 3:4. V zápětí mohl vyrovnat Volf, ale v tutovce, kdy se objevil sám před Štekrem, nedokázal správně zamířit a brankář Plzně tak puk získal.

Následně se opakovalo dění podobné tomu předešlému, tedy kouskování hry, mnoho vyloučení, ale hra téměř žádná. Bruslaři se sice snažili o vyrovnání, ale obrana hostující Plzně velmi dobře bránila. Když už se přeci jen zdálo, že hosté se dobrání k vítězství, vyrovnal ve třiapadesáté minutě v početní převaze Lukáš Volf – 4:4. V dalších minutách základní hrací doby se již nic zajímavého nestalo.

Utkání tedy dospělo až do prodloužení, které začali aktivně hostující junioři, za což byli odměněni necelé dvě minuty po vhazování vítěznou brankou. Indrák vystřelil z modré a puk, který se odrazil od domácího brankáře dopravil dorážkou do sítě Dominik Kubalík - 4:5.

Ohlasy trenérů

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Myslím si, že dnes se utkání přelévalo z jedné strany na druhou a znova si myslím, že jsme ukázali i sílu za stavu, kdy jsme prohrávali v poslední třetině. Velice si ceníme toho, že jsme dokázali vyrovnat. Měli jsme štěstí v minulých zápasech, tentokrát se přiklonilo k soupeři. Ale pořád vedeme 2:1 a zítra do toho jdeme s tím, že uděláme vše, abychom utkání vyhráli a sérii ukončili.

David Bruk (HC Plzeň 1929): Samozřejmě jsme spokojeni, ale ten zápas byl pořád dokola. Tohle bylo třetí úplně stejné utkání. To znamená vyrovnaný a vyhrává v něm soupeř, kterému se odrazí puk. Nikdo ten zápas nekontroluje, je to velice tvrdé a vyrovnané utkání. Skoro bych řekl, že jsme teď byli v kómatu, a teď jsme už jen polomrtví. Uvidíme, jak série bude pokračovat dál.