BK MLADÁ BOLESLAV

Po nájezdech slaví junioři výhru nad libereckými Tygry

8. 9. 2014
napsal Josef Zdobinský
BK Mladá Boleslav

3:2sn

1:1, 0:0, 1:1 - 0:0

Bílí Tygři Liberec

Statistiky

Branky a nahrávky: 5. Kurka (Brzák, Podsedníček), 55. Sonnek (Kotala, Kurka) – 3. Huňa (Havlín), 50. Ordoš (Jedlička, Beránek). Rozhodčí: Lacina - Štětina, Rouspetr. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 75. Střely na branku: 28:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.

BK Mladá Boleslav

Růžička – Kurka, Čermák, Hes, Žalud, Bernad, Šťáva, Červinský – Průšek, Němec, Kotala, Sedmík, Pätoprstý, Podsedníček, Brzák, Borovec, Pořízek, Volf, Ďurač, Sonnek.

Bílí Tygři Liberec

Stezka – Mrázek, Šír Martin, Artl, Beránek, Havlín, Pálek, Zedek, Tržický – Babec, Hrníčko, Šír Radek, Kalfiřt, Huňa, Král, Jedlička, Solenský, Ordoš, Havlas, Paločo, Heřmánek.

M l. B o l. – Velmi vyrovnaný souboj odehráli junioři Bruslařů v rámci sedmého kola s Bílými Tygry. V utkání hráči Boleslavi dvakrát dotahovali skóre a nakonec stejně odcházeli z ledu s hřejivým pocitem vítězství. Po trefách Kurky a Sonka se jim totiž povedlo dovést souboj až do samostatných nájezdů, které svými góly rozhodli opět Kurka a Volf.

Obě mužstva hrála od první třetiny dosti agresivně. Bílým Tygrům se navíc podařilo vstřelit rychlý první gól. Domácí obránce Roman Čermák nejdříve vystřelil velmi jemnou střelu na hostující branku. Jeho pokus ale skončil u Havlína, který s pukem odjel až do obranného území domácích. Zde se puk dostal až k Jozefu Huňovi, který jej na začátku třetí minuty zasunul až za záda brankáře Růžičky - 0:1!

Bruslaři na gól odpověděli ale velmi rychle. Vyloučení Jiřího Babce totiž potrestal v závěru páté minuty Jiří Kurka. Ten po Brzákově nahrávce z modré propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně libereckého brankáře - 1:1! V dalších minutách se pak utkání dosti kouskovalo a stalo se nepříliš sledovatelným. Rozhodčí Lacina se totiž rozhodl zjednat na obou stranách respekt častým vylučováním, takže k vidění nebyla plynulejší hra ani u jednoho z týmu. Tyto dvě branky byly v podstatě vše, co bylo v první třetině k vidění.

Druhá část hry se bohužel nesla v podobném duchu jako ta první. Bruslařům se v jednadvacáté minutě vyskytla perfektní příležitost ke změně stavu. To bylo poté, co sudí nařídili trestné střílení za faul Zdeňka Krále na jednoho z domácích hráčů. Patrik Podsedníček ale nevyužil tuto jedinečnou příležitost moc dobře. Puk poslal Stezkovi vlastně přímo do náruče, což liberecký gólman s radostí uvítal.

Boleslav byla zpočátku druhé třetiny aktivnější, pak ale prišly hned tři vyloučení na domácí straně a aktivitu převzali hosté. Co jim byla územní převaha ale platná, když nebyli schopni téměř vystřelit na domácí bránu. Výsledkem bylo, že se mnoho přesilovek hrálo spíše ve středním pásmu, nežli v obranném území domácích. Jelikož se už nic podstatného na ledě vlastně ve druhé třetině nestalo, muselo si pětasedmdesát trpících diváků počkat do třetí části.

V té byli prvních deset minut liberečtí lepším mužstvem, pročež byli i odměněni brankou. Bruslaři sice měli v padesáté minutě výhodu početní převahy, ale to bylo úplně jedno Jakubu Jedličkovi, který vyslal do brejku svého kolegu Jana Ordoše. Ten, ač byl v těsném obležení dvou domácích obránců, dokázal v pádu najít skulinku nad Růžičkovou lapačkou – 1:2! V tu chvíli vypukla na hostující střídačce ohromná radost, a je pravdou, že i mnozí diváci už si jistě začali myslet, že je o výsledku utkání rozhodnuto.

Bruslaři se ale nevzdali a výsledkem bylo využití další přesilovky. V pětapadesáté minutě přihrál Kurka doprava Kotalovi, jenž našel volného Jana Sonnka před Stezkovou bránou. Ten se moc nerozmýšlel co s pukem a jednoduše poslal puk za záda hostujícího gólmana – 2:2! Bruslaři se pak pokoušeli o rychlé otočení stavu utkání ve svůj prospěch, ale vinou Ďuračova zbytečného hákování naopak museli ještě bránit. Minutu a půl šel ještě v oslabení do brejku Sonnek, ale v obležení dvou libereckých beků poslal puk vedle Stezkovy brány. Do konce normální hrací doby se už skóre neměnilo.

Klání tak dospělo do prodloužení, ve kterém se do největší příležitosti dostal v samotném závěru Huňa. V úniku a ve spěchu ale nedovedl zakončit tak, jak si představoval, a tak přišly na řadu nájezdy. Jako první neuspěl proti Růžičkovi Král. Naopak Kurka hned první nájezd proměnil, když se šikovně trefil přesně mezi Stezkovy betony. Když se pak na druhé straně netrefil ani Havlas, byl osud utkání na Volfově holi. Ten se nenechal rozhodit emocemi a ukončil utkání se šťastným koncem pro Bruslaře.

Ohlasy trenérů

Petr Haken (Liberec): My jsme ztratili už třetí utkání, které jsme dotáhli až k nájezdům. Nevím prostě, čím už to je. Con se týče zápasu, tak myslím, že to bylo hodně vyrovnané utkání. Ty první dvě třetiny byly takové těžko sledovatelné. Hra se hodně kouskovala, bylo hodně vyloučených. Myslím, že ve třetí třetině jsme byli zpočátku lepší. Pak ale Boleslav vyrovnala a otočila to. V těch nájezdech, jak už jsem říkal se nám letos nedaří. Bylo to těžké utkání, kluci se dobře mezi sebou znají a musím domácím pogratulovat k výhře v tomto derby.

Jan Křivohlávek (Mladá Boleslav): Dnešní utkání bylo na obou stranách hodně vyrovnané. Byla tam nějaká vyloučení, o těch si s kluky budu muset popovídat, ale zase rozhodčí měl dnes hodně přísné posuzování. Jsem rád, že se nám povedlo odpovědět na oba vedoucí góly a silou vůle to nějak vyhrát.