BK MLADÁ BOLESLAV

Byli lepší. Boleslavští junioři porazili Třinec

6. 9. 2014
napsal David Bohata
BK Mladá Boleslav

4:2

2:1, 1:0, 1:1

HC Oceláři Třinec

Statistiky

Branky a nahrávky: 4. Volf (Šťáva), 10. Sonnek, 34. Čermák (Chvátal, Němec), 60. Bernad – 1. O. Kovařčík (Jaroš, Kofroň), 55. Franek (Kofroň). Rozhodčí: Wágner – Podrazil, Grundler. Vyloučení: 5:4, navíc Franek (TRI) 10 min. OT Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 52.

BK Mladá Boleslav

Růžička – Tůma, Čermák, Hes, Žalud, Bernad, Šťáva, Červinský – Průšek, Němec, Kotala, Sedmík, Chvátal, Podsedníček, Brzák, Borovec, Pořízek, Volf, Ďurač, Sonnek

HC Oceláři Třinec

Svoboda – Pisarik, Heider, Stránský, Doudera, Chroboček, Zahradníček – Pěnčík, Franek, Kofroň, Murín, O. Kovařčík, Severa, Petrák, Bednář, Pala, Fejko, Christov, Jaroš, M. Kovařčík

M l. B o l. – Po prohře s Vítkovicemi vyšla domácím pomyslná odplata s druhým celkem ze Slezska. Ocelářský klub z Třince vzdoroval pouze v první třetině a i když v závěru vsítil kontaktní branku, Boleslav si tříbodový zisk pohlídala.

Utkání začalo pro domácí nelibě. Už po 37 vteřinách hry prohrávali. Jeden z Boleslavských se nedokázal prosmýknout kolem mantinelu, Kofroň mu sebral puk a nastartoval krásný protiútok. Jaroš z mezikruží posouval na druhou stranu na přesně zakončujícího Ondřeje Kovarčíka, jenž v první dvacetiminutovce způsoboval domácím největší potíže. Boleslavská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Lukáš Volf proměnil svůj únik přesnou střelou k tyči.

Domácí se sice opticky více tlačili dopředu, ale Třinec dokázal rychle přecházet z obrany do ofensivy, což soupeři způsobovalo problémy. Dobré střelecké pozice ale Oceláři nedokázali využívat. V 10. minutě byl před Svobodou faulován Jan Sonnek, který proměnil trestné střílení. Chvíli to vypadalo, že mu puk sjede z hole, nakonec však dokázal zavěsit do horního rohu brány. Nedlouho nato jel trestné střílení třinecký Ondřej Kovařčík. Prudkou střelou rozezněl levou Růžičkovu tyč.

Mladá Boleslav měla ve druhé třetině výraznější převahu, a to ačkoli v ní ubylo šancí – především ze strany hostů. To stejné platí o přesilových hrách. Boleslav v nich alespoň dokázala obsazovat útočné pásmo a stříle, což se o druhém týmu říci nedá.

Převaha domácích přinesla branku Romana Čermáka. Ten se z pozice obránce dostal až před Svobodu, přes kterého dorážkou z velkého úhlu dokázal procedit puk do brány. Zbytek třetiny mnoho vzruchu nepřinesl. Snad až na zakončení. Ďurače, který číhal zapomenut na zadní tyči.

Velkou příležitost jak ze zápasem něco udělat měli Třinečtí při více než minutové dvojnásobné přesilovce. Jenže jejich trápení v této herní činnosti pokračovalo. Nedůrazná zakončení nedělala brankáři Růžičkovi mnoho potíží. A tak mohli domácí vést už o tři branky. Kotalovu střelu od modré vyrazil Svoboda k osamocenému Sonnkovi, jehož dorážka neuspěla.

Vypadalo to, že si Boleslav pohlídá náskok až do konce, ale chyba lávky. I když se Ocelářům nedařilo udržet pásmo soupeře a vytvořit si souvislý tlak, dokázali snížit. Kofroň po vyhrém vhazování poslal puk z pravé strany mezi kruhy, kde našel Tomáše Franeka, který se tefil přesně do horního rohu brány. Tentýž hráč se záhy dopustil hloupého faulu a sebral Třinci naději na vyrovnání. David Bernad při powerplay soupeře našel dlouhým pokusem prázdnou bránu a bylo hotovo.

×
Dnes v 18:30 | MUB
HK Kralupy nad Vltavou
BK Mladá Boleslav