BK MLADÁ BOLESLAV

Od lídra z Vítkovic nedostali junioři šanci

5. 9. 2014
napsal Josef Zdobinský
BK Mladá Boleslav

0:4

0:1, 0:2, 0:1

HC VÍTKOVICE RIDERA

Statistiky

Branky a nahrávky: 15. Illéš (Puzič), 34. Adamík, 34. Ballner (Sysala, Rudl), 52. Rudl (Adamík, Ollender). Rozhodčí: Jílek – Frodl, Charvát. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 23:39.

BK Mladá Boleslav

Růžicka – Tůma, Čermák, Hes, Kurka, Žalud, Bernad "C", Šťáva, Červinský, Průšek, Kotala, Sedmík, Pätoprsty, Podsedníček, Brzák, Borovec, Pořízek, Volf, Ďurač, Klečka, Sonnek.

HC VÍTKOVICE RIDERA

Wanecki – Adamík, Demel, Puzič, Charvát M. "C", Charvát A., Rudl – Ballner, Rimmel, Gřeš, Illéš, Česlík, Kafka, Blahuta, Kuťák, Ollender, Csomor, Sysala, Jáchym, Gelnar.

M l. B o l. – Junioři Bruslařů mají za sebou druhý domácí zápas s Vítkovicemi. V bitvě bohaté na vyloučení (dohromady jich bylo sedmnáct) obdrželi od lídra soutěže čtyřgólovou nadílku. Bruslaři se sesypali po druhém obdrženém gólu.

Utkání přitom Boleslav nerozehrála vůbec špatně. Byla aktivnější a dokázala si vypracovat i jistou územní převahu. Jen nějaká vyložená šance s gólem jejich výkonu v první třetině chyběla. To Steel dokázal z minima vytěžit maximum. V patnácté minutě, krátce po jednom z mnohých vyloučení na obou stranách, si najel Jakub Illéš před Růžičkovu branku a chytře posunul puk za jeho záda – 0:1. Po gólu se ujmuli aktivity hosté, ale ani Bruslaři se nevzdali a snažili se alespoň o vyrovnání.

Do druhé třetiny vstoupili domácí junioři opět aktivně. Bylo zřejmé, že je trenér Kadeřábek o přestávce za inkasovaný gól asi nepochválil, ale určitě se je snažil pozitivně nabudit. Bruslaři se snažili, a i když měli díky hromadě vyloučení spoustu možností pro vstřelení branky, nebyli toho schopni. V tomto utkání bylo prost práno hostům. Těm se ve třiatřicáté minutě povedlo dát i druhý gól. Vojtěch Adamík zachytil domácí rozehrávku a po samostatném průniku zavěsil puk za Růžičkova záda podruhé – 0:2. Neuběhla ani minuta a hosté se radovali znovu. Do zcela odevzdané obrany domácí obrany vjeli Adamík s Davidem Ballnerem a druhý jmenovaný završil pohromu domácích ve druhé třetině - 0:3. Pak už bylo o vítězi de facto rozhodnuto. Vítkovice byly všude a Boleslav jen dohrávala.

Třetí třetina už se nemusela ani hrát. Boleslavští junioři působili chvílemi až moc odevzdaně. Krom toho si ubírali síly zbytečnými hrami v oslabení. Když jednou dovolili domácí hostům jít do přesilovky pěti proti třem, přímo se nabízelo, aby Vítkovice dokonaly nešťastný den domácích „borců“. A ten také přišel. Adamík nahrál puk volnému Dominiku Rudlovi, který jej zavěsil do domácí sítě počtvrté a naposledy. Ve zbytku utkání se kromě několika dalších vyloučení už nic nedělo a Vítkovice se zaslouženě mohly radovat ze tří bodů.

×
Dnes v 18:30 | MUB
HK Kralupy nad Vltavou
BK Mladá Boleslav