BK MLADÁ BOLESLAV

Junioři porazili na úvod sezony loňského finalistu z Litvínova

19. 8. 2014
napsal Vojtěch Drbohlav
BK Mladá Boleslav

3:2

0:2, 1:0, 1:0

HC VERVA Litvínov

Statistiky

Branky a nahrávky: 26. Volf (Kotala, Kurka), 49. Brzák (Podsedníček, Borovec), 52. Kotala (Bernad, Žalud) - 6.Stříbrný (Štěpka), 15. Řehoř (Válek, Baránek). Rozhodčí: M. Škrobák – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65.

BK Mladá Boleslav

Růžicka – Čermák, Mašek, Hes, Kurka, Žalud, Bernad, Šťáva, Červinský, Průšek, Kotala, Pätoprsty, Podsedníček, Brzák, Borovec, Pořízek, Volf, Ďurač, Klečka, Sonnek, Motloch.

HC VERVA Litvínov

Spěšný – Jonák, Moravec, Baránek, Šesták, Cvrk, Sklenička, Vostárek, Šefl, Řehoř, Čapek, Weitz, Stříbrný, Ujfaluši, Sýkora, Šimeček, Válek, Štěpka.

M l. B o l. – V rámci druhého kola NOEN extraligy juniorů se představili Bruslaři proti loňskému vicemistrovi z Litvínova. Zpočátku to vypadalo, že si vítězství ze zápasu odnesou právě Litvínovští, kteří po první třetině vedli již 2:0. V dalších částech zápasu ale jako by se Bruslaři dostali do lepší pohody a třemi vstřelenými brankami zápas senzačně otočili. V prvním utkání sezony tak naplno bodovali.

Úterní zápas byl pro mladoboleslavské juniory prvním v sezoně, jelikož pondělní zápas s Chomutovem byl na žádost Pirátů odložen na 22. září.

Do utkání vstoupila lépe Verva, jejíž hokejisté byli již od začátku aktivnější. Na začátku měl šanci Cvrk, jeho střela ale postrádala patřičný důraz. Následná větší šance už brankou skončila. Nenápadnou střelou se prosadil Josef Stříbrný, jenž vyslal slabou střelu, která ale skončila těsně za brankovou čarou. Další šancí pro Vervu byla pohledná kombinace Válka a Weitze, ve vážnější příležitost na navýšení skóre však nevyústila. Po delší době se do útočného pásma vydali ale i Bruslaři, když se snažil individuální střelou Lukáš Volf najít místo mezi Spěšného betony. Hostující gólman si však jeho střelu pohlídal.

Krušné chvíle pro domácí nadešly ve 14. minutě, kdy byli na trestné lavici dva domácí hráči zároveň. Pohledná kombinace litvínovského Válka a Baránka vyústila v přihrávku na osamoceného Ivana Řehoře, jenž vsítil druhou branku hostí. Se závěrem třetiny se obraz mladoboleslavské hry zlepšil, ale ani Bernadova střela brankou neskončila, a tak domácí prohráli první třetinu 0:2.

Druhá třetina byla již od začátku opět ve znamení přesilovek. Mladé Boleslavi zbýval ještě trest z první třetiny a Litvínovští byli vyloučeni dokonce na 2+2 minuty, přičemž zanedlouho hrála Boleslav dokonce dvojnásobnou přesilovou hru. Domácí trenér Křivohlávek si vybral oddechový čas a poté už to vypadalo, že ke vstřelení branky do litvínovské sítě mají domácí velmi blízko. Mladoboleslavští si doslova pohráli s litvínovskou obranou. Kurka s Kotalou si vyměnili několik přihrávek a když se následně puk dostal k volnému Lukáši Volfovi, bylo o gól postaráno.

O několik minut později dostali domácí další šanci zahrát si hned dvojnásobnou přesilovku. Ta sice nedopadla tak úspěšně jako předchozí, ale ve 31. minutě nařídil hlavní sudí Škrobák trestné střílení po faulu na mladoboleslavského Ivana Ďurače. Boleslavský útočník ale recept na gólmana Spěšného nenašel, a tak svítilo na světelné tabuli i nadále skóre 1:2. Boleslavští měli další šance a hráči Vervy chvíli nevěděli, kde jim hlava stojí. To se změnilo poté, co šla Mladá Boleslav opět do čtyř. Velké šance měli Válek nebo kapitán Vervy Weitz. Ani jeden z nich však Jana Růžičku nepřekonal.

Třetí třetinu začali již od začátku aktivněji domácí a to i přes čtyřminutové oslabení. Boleslavská aktivita vyústila v branku, když Stanislav Brzák překonal z úhlu Spěšného. Litvínovští působili zaskočeně a Bruslaři toho i nadále využívali. O pár minut později měli další velkou šanci, která málem skončila gólem. Rozhodčí však rozpažil.

Další velká šance však už poslala Mladou Boleslav do vedení. Velkou dělovku na litvínovského brankáře vypálil Jakub Kotala,jenž nedal Spěšnému šanci.

Litvínov se poté ještě snažil vyrovnat, ale Mladá Boleslav hrála dobře z obrany a domácí podržel také gólman Růžička, kterého nepřekvapila ani Baránkova střela. Bruslaři tak v prvním ligovém utkání zvítězili nad loňským vicemistrem.

Ohlasy trenérů

Jan Křivohlávek, BK Mladá Boleslav: Věděli jsme, že přijede kvalitní mužstvo, které bylo loni ve finále extraligy, což už samo o té kvalitě vypovídá. Utkání nebylo odehráno v nějaké kráse, z naší strany tam byla trochu nervozita. Dostali jsme dva góly a to nás dostalo trochu dolů. Po druhé třetině jsme ale si sedli, řekli jsme si, že zvedneme hlavu a budeme hrát trpělivě. Ve třetí třetině se nám podařilo utkání otočit. Kluci utkání odmakali, takže nás ani tolik nemrzí nevyužité přesilovky.

Robert Reichel, HC Litvínov: Já si myslím, že to byl vyrovnaný zápas. Z naší strany byl dobrý vstup do zápasu. Ve druhé třetině jsme byli zbytečně vylučovaní, což je věc, která by se něměla stávat. To nás stálo hodně sil a ve třetí třetině jsme dostali góly, které rozhodly zápas. Škoda, že v tak vyrovnaném střetnutí byli naši hráči tolik trestaní.

×
Dnes v 18:30 | MUB
HK Kralupy nad Vltavou
BK Mladá Boleslav