BK MLADÁ BOLESLAV

Soupeře vysoko přestříleli, nakonec ale Boleslavští Kometě podlehli

24. 2. 2015
napsal Roman Zajíček, Vojtěch Balon
HC Kometa Brno

2:0

0:0, 1:0, 1:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 2. Vágner (Čermák, Káňa), 59. Káňa (Čermák). Rozhodčí: Homola, Hradil – Bláha, Ondráček. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7029. Střely na branku: 13:37. Zblokované střely: 26:15. Hity: 8:9. Vhazování: 32:27. Průběh utkání: 2:0.

HC Kometa Brno

Čiliak – Ptáček, Kováčik, Vágner, Hanzlík, Kuboš, Malec, Hájek – Ton, V. Němec, J. Hruška – Vondráček, Koreis, Burian – Honejsek, H. Zohorna, Dočekal – Mrázek, L. Čermák, Káňa.

BK Mladá Boleslav

Růžička – Stříteský, M. Hruška, Robar, Kočí, Trška, Holub, R. Čermák – Látal, Musil, Klimenta – Pacovský, Výborný, Lenc – Mikulík, Kašpařík, Pabiška – Jarůšek, Bárta.

B r n o – Bruslaři v rámci 50. kola tuzemské nejvyšší soutěže čekal třetí tým tabulky, brněnská Kometa. Hráči obou týmů si dlouho především hlídali zadní vrátka, první branka totiž padla až ve 32. minutě z hokejky mladíka Vágnera, pro nějž navíc měl gól specifickou příchuť – prosadil se poprvé v Tipsport extralize. Středočeši však nesložili zbraně a převzali iniciativu, jenže domácí obrana v čele s bezchybným Čiliakem byla proti. Necelé dvě minuty před koncem pak definitivně rozhodl o výhře Komety Káňa.

Sotva se diváci usadili do hlediště, mohli vidět dvě obrovské šance na obou stranách. Již po čtyřiceti vteřinách hry vypálil z mezikruží Kováčik a brankář Růžička se musel pořádně protáhnout. Na druhé straně přišel ihned rychlý kontr, do něhož vpadla dvojice Klimenta – Látal. Druhý jmenovaný však nechal vyniknout slovenského brankáře Čiliaka.

Boleslav měla v úvodní dvacetiminutovce o něco více ze hry, důkazem tutovka Bárty, který zachytil puk na modré čáře a mířil sám na brněnského strážce, ten ale opět ukázal své kvality. Brňané si připsali největší příležitosti až v závěru periody. Zohorna našel krásně zpoza brány Dočekala, který trefil beton natahujícího se Růžičky, posléze střílel z druhé vlny Hanzlík, ale puk skončil těsně nad.

Druhá část začala velkou šancí Brna. Ton přenechal puk na Hrušku, který z pravého kruhu vyslal svižnou střelu do břevna Růžičkovy brány. Poté měli hosté k dispozici několik přesilovek, v především v té dvojnásobně zle zatápěli svému protivníkovi, ale Čiliak dokázal všechny střelecké pokusy pochytat. Středočeši své šance nevyužili, udeřilo tak na druhé straně. V přesilovce napřáhl mladý obránce Lukáš Vágner a jeho pumelice zapadla mezi Růžičkovy betony. Vágner si ihned přijel pro puk a mohl slavit svou první extraligovou trefu - 1:0.

Ačkoliv byla Boleslav střelecky aktivnější, nedokázala se ve druhé třetině prosadit. Celkový poměr střel byl i díky hostujícím přesilovkám 11:27, ale vše jistil ze svého prostoru slovenský mág. Ten si poradil i s velkým tlakem Bruslařského klubu v závěru druhé dvacetiminutovky. Za zmínku stojí šance Klimenty nebo Stříteského, vyrovnání se ale nekonalo.

I třetí třetina byla ze strany Komety vyloženě defenzivní. Soustředila se na výpady soupeře a také na jistého Čiliaka, který nakonec pochytal sedmatřicet střel. Stal se tak po zásluze hrdinou duelu. To hostující Růžička si sáhl na puk pouze v jedenácti případech, dvakrát však inkasoval. V závěru jej ještě překonal Ján Káňa, jenž se drzým výpadem natlačil před boleslavskou svatyni a bekhendem zavěsil - 2:0. Kometě stačilo k vitězství třináct pokusů, ale na to se historie neptá, Brno si po výhře na Mladou Boleslaví připsalo tři důležité body.

Ohlasy trenérů

Karel Beran (HC Kometa Brno): Boleslav předváděla výborný hokej, což prokazuje posledních několik zápasů. I dnes bylo vidět, že má velmi dobrou formu. O osudu duelu rozhodly přesilovky, my jsme dokázali v oslabení uspět, soupeř se prosadit nedokázal, v tom byl ten rozdíl. Za vítězství jsme samozřejmě hodně rádi, protože jsme narazili na těžkého protivníka. Pochvalu zaslouží všichni hráči, včetně výborného Čiliaka.

Marián Jelínek (BK Mladá Boleslav): S herním projevem mužstva jsme spokojení, horší to bylo s koncovkou. Vytvořili jsme si dobré šance, především v přesilovkách. Ty byly v průběhu duelu klíčové, protože jsme žádné neproměnili. Chtěli jsme utkání ve třetí části ještě zvrátit, ale soupeř hrál výborně v obraně a nepustil nás do větších gólových šancí. Týmu můžeme ovšem poděkovat za solidní výkon, ale bez vstřelených branek to nejde.