BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslav pokračuje v jízdě do předkola play-off, porazila Olomouc

22. 2. 2015
napsal David Bohata
BK Mladá Boleslav

6:3

3:1, 1:2, 2:0

HC Olomouc

Statistiky

Branky a nahrávky: 1. Musil (TS), 3. Pacovský (Kočí, Lenc), 6. Robar (Musil, Látal), 24. Látal (Musil), 41. Stříteský (Výborný, Klimenta), 55. Pacovský (Stříteský, Výborný) – 9. Ondrušek (Škůrek), 29. Dlouhý (Marosz, Ondrušek), 35. Patera (Vyrůbalík, Zuzin). Rozhodčí: Lacina, Šindler – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:5, navíc Tomáš Houdek (OLO) 10 minut OT Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3940. Střely na branku: 34:27. Zblokované střely: 5:12. Hity: 21:20. Vhazování: 29.29 Radegast index: 37:39. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3, 6:3.

BK Mladá Boleslav

Růžička – Stříteský, Ovčačík, Robar, Kočí, Trška, Holub, Čermák – Látal, Musil, Klimenta – Jarůšek, Výborný, Bárta – Mikulík, Kašpařík, Pabiška – Pacovský, Lenc

HC Olomouc

Vošvrda – Vyrůbalík, Rašner, Ondrušek, Škůrek, Jaroměřský, Houdek, Nesvadba – Laš, Knotek, Buc – Matai, Herman, Rachůnek – Řípa, Patera, Zuzin – Dlouhý, Marosz, Kucharczyk.

M l. B o l. – Veledůležitý zápas a dá se říci povinné vítezství představoval souboj s Olomoucí. Ta se i přes rychlý boleslavský nástup držela až do třetí třetiny, ve které však domácí rozhodli o svých 3 bodech a znovu tak zvýšili naděje na předkolo play-off.

Divoký začátek

Dění v boleslavské “plechárně” začalo pěkně zostra. Bohorovná obrana domácích zapomněla na Buce, který však svůj průnik po pravé straně nezakončil přesně. Takřka okamžitě byl na druhé straně vyslán na zteč Pavel Musil a jelikož mu bylo olomouckým obráncem znemožněno plnohodnotné zakončení, mladý centr první boleslavské formace se rozjel k trestnému střílení. A počínal si mazácky – naznačil blafák a zasunul puk mezi betony zkoprnělého Vošvrdy. To všechno se stihlo odehrát v první minutě zápasu.

Jen 92 skund uplynulo a bylo to 2:0. Další dlouhá přihrávka našla na modré Dominika Pacovského, jenž skákavý puk zpracoval akorát včas, aby zakončil mezi nohy urostlého brankáře, který znovu nestačil včas složit své dlouhé nohy na led. Středočeši se dále tlačili do útoku. Olomouc si musela pomoci faulem.

Přesilovou hru proměnil tečovanou střelou Mitja Robar. Tribuna domácích příznivců v tu dobu provolávala “dejte jim desítku”. Jenže chyba lávky; Jiří Ondrušek v početní výhodě prostřelil Růžičku, jenž měl zřejmě zakryté zorné pole. V další přesilovce mohl snížit Rachůnek, jenže jeho dorážka z bezprostřední blízkosti byla dosti nepřesná.

Olomouc zpátky v sedle

Ve 24. minutě Musil s Látalem napsali kapitolu do hokejové učebnice s názvem “protiútok”. Martin Látal získal puk, nastartoval Musila, který mu po průniku do pásma namazal zpátky a po precizním bekhendovém blafáku to bylo 4:1. Hala se jako lusknutím prstů propadla do ticha po brance Radka Dlouhého. Brankář Růžička jako by čekal intenzivnější zakončení a tak ho překvapila slabá, navrátivším obráncem Boleslavi pokažená střela.

Velikou šanci spálil v oslabení Lenc. Postupoval 2 na 1 s Davidem Výborným, jemuž nepřesně vracel puk místo toho, aby střílel. Hanáci si nedokázali vypracovat šance, jenže z vody uvařili třetí chod zápasového menu, když Pavel Patera dokázal ze vzduchu přesně usměrnit střelu od modré.

Hosté působili rázem svěžejším dojmem, ztráceli jen o jeden gól. I proto důležitým milníkem zdála se býti přesilová hra 5 na 3, kterou Bruslařský klub načal ve třetí periodě.

Drama se nekonalo

Po krátké kombinaci zužitkoval přesilovku Matěj Stříteský. V pokračující výhodě proti 4 napálil tyč Ctirad Ovčačík.

Hra se poněkud uklidnila, ubylo střel a bojovalo se ve středním pásmu. Tam se Ovčačík mimo rámec pravidel srazil s Vyrůbalíkem, přičemž sám musel odejít z ledu za asistence lékaře a kustoda.

Ojedinělou gólovou příležitost měl Látal, který byl posledním z trojice hráčů, kteří se pokoušeli propasírovat kotouč za rozhozeného Vošvrdu. Tento záblesk za sebou přinesl hrom. Dominik Pacovský měl mezi kruhy čas zamířit k tyči a bylo to 6:3. Zbytek zápasu mohli Mladoboleslavští dohrát v klidu a vychutnat si tak ovace diváků.

Ohlasy trenérů

Marian Jelínek, BK Mladá Boleslav: Do utkání jsme vstoupili gólově, nikoli herně. Olomouc tam měla tutové šance a mohlo to být úplně naopak, ale my jsme byli v tomto ohledu efektivnější. Na druhé straně soupeř se gólem na 1:3 vrátil do zápasu, my jsme dokázali odskočit na 4:1 a mohlo to vypadat, že je rozhodnuto. Jenže jak se ukázalo, byl to omyl, protože brzy to bylo 4:3. Myslím si, že rozhodující byl až ten přesilovkový gól na 5:3 na začátku třetí třetiny. Pak už jsme utkání opravdu kontrolovali a zaplaťpánbůh, že jsme vyhráli a máme důležité tři body.

Jan Tomajko, HC Olomouc: My jsme špatně vstoupili do zápasu a domácí se dostali rychle do vedení 3:0. Ještě jsme nesložili zbraně, i když jsme tolikrát prohráli. Gólem na 3:1 jsme se ještě vrátili do zápasu, ale rozhodla využitá přesilovka 5 na 3. Ale i v takové situaci, ve které nyní jsme, nemůžu říct, že bychom v utkání úplně propadli. Musíme se dívat pozitivně na věci, které jsme v zápase udělali dobře a přenést je i do úterního zápasu proti Plzni.