BK MLADÁ BOLESLAV

Senzace! Bruslaři smetli první Třinec ve druhé třetině a vyhráli!

13. 2. 2015
napsal Jitka Čechová, Daniel Ježek
HC Oceláři Třinec

2:5

2:1, 0:3, 0:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 8. Hrňa (Orsava), 11. Žejdl (Nosek, Polanský) – 19. Musil (Klimenta, Trška), 22. Jarůšek (TS), 25. Bárta (Vrbata), 26. Pacovský (Kašpařík). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Jindra, Zika. Vyloučení: 6:7, navíc Kočí (MBL) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5200. Střely na branku: 29:29. Blokované střely: 13:14. Hity: 21:12. Vhazování: 39:29. Radegast index: 31:57. Průběh utkání: 2:0, 2:4.

HC Oceláři Třinec

Hamerlík – Klesla, Hrabal, Linhart, Galvas, Doudera, Nosek, Trončinský – Orsava, Kreps, Hrňa – Žejdl, Polanský, Dravecký – Ružička Š., Plíhal, Rákos – Matuš, Růžička Marek, Cienciala

BK Mladá Boleslav

Růžička M. – Ovčačík, Stříteský, Kočí, Robar, Vidmar, Trška, Čermák – Klimenta, Musil, Látal – Bárta, Vrbata, Jarůšek – Pabiška, Kašpařík, Mikulík – Lenc, Pacovský

T ř i n e c – Pátek třináctého? Něco takového si boleslavští hokejisté vůbec nepřipustili a to ani proti takovému soupeři, jakým je jasný lídr tabulky – Třinec. Zpočátku to sice vypadalo, že papírové předpoklady budou hrát prim, neboť Oceláři šli v první třetině do vedení 2:0, ještě v téže části hry ale vykřesal Bruslařům naději svou trefou Musil. A ve druhé periodě přišel drtivý zářez ze strany Středočechů! Bruslařům stačili pouhé čtyři minuty na obrat, během tak krátké doby se trefili Jarůšek, který využil trestné střílení, Bárta a Pacovský. Absence dvou matadorů Boleslavi – Davida Výborného a Michala Broše, kteří do Třince nevyrazili kvůli drobným zdravotním obtížím – tak tentokrát vůbec nebyla pocítit, dravé mládí v zelenobílých dresech je dokázalo nahradit.

Do duelu mezi prvním týmem tabulky a desátým vstoupili lépe domácí Oceláři. Hráči s dráčkem na prsou v osmé minutě otevřeli skóre zápasu. Pasáž vyplněnou vyloučeními na obou stranách zužitkoval Erik Hrňa, který se dokázal prosadit při hře ve čtyřech na obou stranách.

Mladoboleslavští o několik okamžiků později darovali domácím dvojnásobnou početní výhodu, tu ale Oceláři ještě využít nedokázali. Už při hře pěti proti čtyřem se Slezané prosadit dokázali. Do konce hostujícího oslabení chyběla jediná vteřina, když Lukáš Žejdl přesně tečoval Noskův pas – 2:0.

S Bruslaři to v tuto chvíli nevypadalo příliš dobře, za další tři minuty mohl navíc udeřit Nosek. Brankář Martin Růžička ale další přesný zásah domácím nepovolil. Hosté se výrazně ke slovu přihlásili v samotném závěru první periody. Dosud bezchybného Hamerlíka střelou k tyči propálil Pavel Musil.

Vstřelená branka nalila Mladoboleslavským do žil novou krev, v úvodní pasáži druhé dvacetiminutovky to byli právě Středočeši, kteří určovali tempo hry. A na ovoce v podobě branek nemuseli dlouho čekat. Hned po minutě byl v dobré šanci faulován Richard Jarůšek, hostující forward si celou akci zopakoval při trestném střílení. Jarůšek nedal Hamerlíkovi šanci, střelou mezi betony srovnal stav zápasu – 2:2.

Hosté I nadále pokračovali ve zvýšené aktivitě, za další tři minuty se opět radovali. Vrbata předložil kotouč Michalu Bártovi, který ranou ze zápěstí propálil třineckého brankáře. A aby toho pro Oceláře nebylo málo, za necelou minutu opět inkasovali. Kašpařík namazal Dominiku Pacovskému, jenž z první navýšil vedení Mladé Boleslavi – 2:4.

Slezané se v dalším průběhu druhé třetiny pokoušeli o korekci nepříznivého stavu zápasu, k dispozici měli další dvojnásobnou početní výhodu. V ní hostujícího brankáře ohrožovali Štefan Ružička, David Nosek či Marek Trončinský, ani jeden pokus ale úspěšný nebyl.

Dvoubrankové manko si tak Oceláři přenesli do závěrečné periody, v úvodních minutách ale měla o něco vice ze hry hostující Mladá Boleslav. Po vyloučení Orsavy se do dobré šance dostal Jarůšek, jeho přihrávku na najíždějícího spoluhráče však zastavil Klesla. Slezané mohli vzápětí kontrovat protiakcí dvou proti jednomu, ta ale skončila střelou Hrni do připraveného Růžičky.

Hráči s dráčkem na hrudi v závěrečné desetiminutovce zápasu přidali na obrátkách, dlouho drželi hosty v jejich obranném pásmu. Vyloženou šanci si ale vytvořit nedokázali. Domácím nepomohla ani téměř tři minuty trvající hra bez brankáře, risk Třineckých naopak v předposlední minutě potrestal Tomáš Klimenta. Mladá Boleslav si tak po výhře 5:2 připisuje do tabulky velmi cenné tři body, Oceláři stále zůstávají na prvním místě.

Ohlasy trenérů

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Z výkonu jsme zklamaní. První třetina ještě snesla nějaké měřítko, nehráli jsme tak špatně. Ale nechali jsme si dát laciné góly a od druhé třetiny jsme ztráceli v pohybu. Hlavně hostující útočníci nám dělali velké nepříjemnosti při napadání, měli jsme problém se dostat přes červenou čáru. I když jsme si v třetí třetině vytvořili nějaké šance, nedokázali jsme dát kontaktní gól. Tahali jsme za kratší konec. Zápas nás vrátil zpátky na zem.

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): Jeli jsme sem s tím, že kdybychom udělali bod, byl by to malý zázrak. Moc si toho vítězství ceníme, je to pro nás živá voda. Mužstvu musíme poděkovat, myslím, že jsem předvedli týmový výkon. Z hlediska vývoje hry bylo důležité, že jsme za stavu 0:2 nepoložili zápas a relativně rychle se nám podařilo vyrovnat. Věděli jsme, že soupeř bude tlačit, ale naštěstí se mu nepodařilo dát kontaktní gól. Jsme šťastní.